Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 14 czerwca 2022, 16:24

Najciekawsze gry pokazane w czasie pseudo-E3 - wybór redakcji

Zamiast targów E3 otrzymaliśmy coś w rodzaju E3 w formie zestawu paru konferencji, z wieloma nieobecnymi wydawcami. Mimo mniejszego niż zwykle rozmachu oraz braku zaskakujących zapowiedzi i tak znaleźliśmy parę ciekawych pozycji.

Spis treści

A Plague Tale: Requiem

  1. Gatunek: gra akcji TPP
  2. Producent: Asobo Studio
  3. Platformy: PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch
  4. Planowana data premiery: 2022

Pierwsza część A Plague Tale wzięła nas kompletnie z zaskoczenia. Bez wielkiej kampanii marketingowej, bez przedpremierowego szumu dostaliśmy jedną z najbardziej wciągających i klimatycznych opowieści ostatnich lat. I mimo że twórcy próbowali wyróżnić się w wielu materiałach mechaniką animacji tysięcy szczurów jednocześnie na ekranie, tak naprawdę A Plague Tale broniło się i bez nich. Wystarczał już sam niezwykły klimat średniowiecznej Francji, wciągająca historia oraz zapadający w pamięć duet głównych bohaterów, czyli rodzeństwo Amicia i Hugo.

Takie właśnie podejście mogliśmy zobaczyć w najnowszym materiale, w którym szczury wprawdzie były, ale łącznie raptem przez kilka sekund. O wiele większy nacisk położono na nowe mechaniki rozgrywki. Nieco starsza Amicia stała się dużo bardziej brutalna – może teraz likwidować żołdaków z ukrycia lub częstować ich bełtem z kuszy. Ciągle musi jednak zerkać na młodszego brata i mieć na uwadze dostęp do źródła ognia w razie pojawienia się szczurów. O jakości fabuły przekonamy się, grając w „dwójkę”, a datę premiery mamy poznać już niedługo.

Dlaczego warto czekać?

Hugo i Amicia to jedni z tych bohaterów, do których od razu czujemy ogromną sympatię. Autorzy twierdzą, że ponownie przeżyjemy z nimi niezwykle emocjonalną i niezapomnianą podróż, więc możemy chyba oczekiwać, że znów w bardzo przekonujący sposób pokażą więź między nieco starszym już rodzeństwem. Wspaniale zapowiada się także oprawa audiowizualna. Nowe A Plague Tale powinno dostarczyć pełen pakiet emocji, wrażeń i wyzwań.

  1. Więcej o grze A Plague Tale: Requiem

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu Recenzji i Publicystki GRYOnline.pl. Czasem pisze też o filmach i technologii. Gracz od czasów świetności Amigi. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy tęsknisz za E3?

Tak, czuję lekki niedosyt po Summer Game Fest 2022.
76,5%
Nie, Summer Game Fest 2022 dało mi wystarczająco dużo wrażeń.
8,3%
Nigdy nie interesowało mnie to wydarzenie.
15,2%
Zobacz inne ankiety
Gry lipca 2022 - cyberpunk, koty i inne indyki
Gry lipca 2022 - cyberpunk, koty i inne indyki

Sezon ogórkowy rozpoczęty, ale nie oznacza to braku gier! Jest wręcz odwrotnie, nowych produkcji nie brakuje, tylko nie uświadczycie w lipcu głośnych premier długo wyczekiwanych tytułów. Zamiast tego trzeba będzie zadowolić się mniejszymi debiutami.

Najlepsze gry pierwszej połowy 2022 roku, które mogliście przegapić
Najlepsze gry pierwszej połowy 2022 roku, które mogliście przegapić

Najgłośniejsze premiery skutecznie odciągają uwagę od tych mniejszych, ale nie mniej ciekawych produkcji. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych gier, które zostały pominięte.

Gry czerwca 2022 - nie taki znowu sezon ogórkowy
Gry czerwca 2022 - nie taki znowu sezon ogórkowy

Wszystko wskazuje na to, że zaczyna się ten czas w branży, gdy brakuje głośnych premier i musimy zadowolić się tym, co jest. Wbrew jednak pozorom w czerwcu plony mogą okazać się niezwykle obfite! Zwłaszcza jeśli chodzi o gry indie.