Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 8 stycznia 2022, 11:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście

Choć w 2022 roku nie zabraknie wielkich RPG, na liście do zagrania tysięcy fanów znajduje się również co najmniej kilkanaście mniej znanych „indyków”. Czasem tak oryginalnych, że jeżeli technikalia nie zawiodą, może uda im się odnieść sukces.

Pisałem już o tym, że w 2022 roku fani wielkich RPG nie powinni mieć (zgodnie ze wszystkimi znakami na niebie i ziemi) powodów do narzekań. Oprócz Starfielda czy Elden Ringa w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy będziemy też mogli zagrać w kilka mniejszych gier. Mniejszych przede wszystkim, jeżeli chodzi o budżet, ale wcale przez to nie mniej ciekawych. A w paru przypadkach mogących nawet przy dobrych wiatrach powalczyć o laury na najważniejszych branżowych imprezach. I przy okazji podbić serca fanów.

Dark Envoy

  1. Producent: Event Horizon
  2. Data premiery: 2022

Kiedy polskie studio wypuściło Tower of Time, nikt nie spodziewał się wielkiego sukcesu. Ot, kolejne niszowe RPG oferujące na początku drużynę złożoną z elfki łuczniczki i człowieka obrońcy. Wszyscy ci, którzy dali jednak szansę produkcji Event Horizon, otrzymali kawał niesamowicie klimatycznej historii, niebanalnych towarzyszy i co najmniej dwa plot twisty wywracające całą opowieść do góry nogami.

Nic dziwnego, że po tak dopracowanym, zarówno pod względem fabularnym czy mechanicznym, jak i estetycznym, tytule fani gdyńskiego studia oczekują opowieści przedstawionej z jeszcze większym rozmachem. I większych lokacji. I zadań pobocznych. I wyrazistych postaci.

O te ostatnie nie musimy się raczej martwić, bo w Dark Envoy ma powrócić Kaela, towarzyszka z Tower of Time, która w nowej produkcji wyruszy wraz z bratem (statkiem powietrznym rodziców) w podróż po tym pełnym magiczno-technologicznych dziwów uniwersum. Zgodnie z zapowiedziami twórców do dyspozycji graczy będzie aż 15 różnych klas, a drzewka umiejętności pozwolą na eksperymentowanie z rozwojem postaci. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie to jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów całego roku.

Warto czekać, bo:

  1. fabuła może być lepsza niż w niejednym wielkim RPG;
  2. gra zaoferuje ciekawą mechanikę walki;
  3. to polskie studio.
  1. Więcej o grze Dark Envoy
Expeditions: Rome

Expeditions: Rome

Wartales

Wartales

Dark Envoy

Dark Envoy

Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania
Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania

Premiery wielkich hitów i ciąg dalszy komplikacji z organizacją branżowych imprez oraztworzeniem gier. Uncharted w kinach i ciągły brak kart graficznych w sklepach. Rok 2022 w branży gier to znane problemy i miłe niespodzianki, na które czekamy.

Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku
Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku

Po okresie nieznacznej stagnacji (choć nie tak widocznej jak w przypadku branży filmowej) w 2022 roku będziemy mieli okazję zagrać w kilkadziesiąt niezmiernie ciekawych produkcji. A wśród nich znajdzie się przynajmniej kilkanaście „dużych” RPG-ów.

7 nowych gier RPG, w które warto zagrać
7 nowych gier RPG, w które warto zagrać

Długie jesienne wieczory to idealny czas na granie – zwłaszcza w erpegi. A wiecie, że ostatnio ukazało się kilka świetnych pozycji w tym gatunku? Przypadek? Nie sądzę! Dlatego dziś zabieram Was w krótką podróż po najnowszych produkcjach RPG.