Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 2 stycznia 2022, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Najbardziej oczekiwane filmy 2022 roku

Po okresie pandemicznej stagnacji największe wytwórnie filmowe wreszcie wrzucają do kinowych terminarzy najgorętsze tytuły. 2022 rok może przynieść rekordowe zyski dla ich twórców i całe godziny frajdy dla fanów.

The Batman

  1. Gatunek: Kryminał/akcyjniak
  2. Reżyseria: Matt Reeves
  3. Największa gwiazda: Robert Pattinson
  4. Przypuszczalna data premiery: 4 marca 2022 roku

Wybór do roli Batmana znanego wiele lat temu z występu w Zmierzchu Roberta Pattinsona nie spotkał się na początku z ciepłym przyjęciem fanów DC. Twierdzono wręcz, że producenci w przypadku tej decyzji kierowali się jedynie popularnością aktora, a nie jego scenicznymi czy akrobatycznymi umiejętnościami.

Dziś te głosy krytyki znacznie przycichły. Nie dość bowiem, że wszelkie materiały promocyjne wskazują na to, że gwiazdor jest do tej roli wręcz stworzony, to jeszcze Pattinson zdołał kilkoma wybitnymi występami (chociażby w Lighthouse Eggersa) przekonać do siebie nawet najzagorzalszych krytyków. Zresztą na nim nie kończy się lista potencjalnych mocnych punktów filmu. Batmobil na grafikach promocyjnych wygląda wprost obłędnie. Niestety wciąż nie wiadomo za wiele o fabule filmu, ale obsada zapowiada koncentrację akcji na starciu Batman vs Pingwin oraz prawdopodobnie dużo ekranowego czasu dla Kobiety-Kota, komisarza Gordona i Człowieka-Zagadki.