Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 2 stycznia 2022, 11:30

Czarne konie 2022 roku - gry, które mogą nas zaskoczyć

Co roku mamy do czynienia z produkcjami, których sukces z łatwością można było przewidzieć. Zawsze jednak trafi się też parę miłych zaskoczeń. Jakie więc growe niespodzianki czekają nas w 2022 roku?

Manor Lords

  1. Gatunek: strategia
  2. Data premiery: 2022
  3. Twórca: Slavic Magic
  4. Może zaskoczyć, bo: unikatowe połączenie city buildera z serią Total War wygląda zaskakująco dobrze

Będące w fazie wczesnego dostępu Manor Lords udowadnia, że da się połączyć w teorii tak różne podgatunki gier strategicznych. W mikroskali mamy tu do czynienia z city builderem i grą, w której zarządzamy wybudowaną osadą. W skali makro toczymy ogromne bitwy z innymi armiami w czasie rzeczywistym. Kolejne aktualizacje dokonywane przez studio pokazują, że ten mały zespół wie, co robi.

Manor Lords ma szansę wpuścić nieco świeżego powietrza na skostniały rynek gier strategicznych. Opinie na temat wczesnej wersji gry już teraz są pozytywne, a mimo to deweloperzy nie ustają w wypracowywaniu kolejnych opcji, które podniosą grywalność tej produkcji. Wizualnie również nie ma się do czego przyczepić. Tytuł ten wygląda nad wyraz dobrze, odwzorowując realia historyczne okresu między XI a XV wiekiem.

  1. Więcej o grze Manor Lords
Stray

Stray

Manor Lords

Manor Lords

Marvel's Midnight Suns

Marvel's Midnight Suns

Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania
Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania

Premiery wielkich hitów i ciąg dalszy komplikacji z organizacją branżowych imprez oraztworzeniem gier. Uncharted w kinach i ciągły brak kart graficznych w sklepach. Rok 2022 w branży gier to znane problemy i miłe niespodzianki, na które czekamy.

Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku
Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku

Po okresie nieznacznej stagnacji (choć nie tak widocznej jak w przypadku branży filmowej) w 2022 roku będziemy mieli okazję zagrać w kilkadziesiąt niezmiernie ciekawych produkcji. A wśród nich znajdzie się przynajmniej kilkanaście „dużych” RPG-ów.

Premiery gier - styczeń 2022 zapowiada się obiecująco
Premiery gier - styczeń 2022 zapowiada się obiecująco

Nowy rok to nowe, growe możliwości! Najlepszym dowodem na to jest styczeń, który zapowiada się naprawdę solidnie. Zwłaszcza dla osób grających na „blaszakach”, gdzie zadebiutują tytuły dotychczasowo ekskluzywne dla konsol. Będzie zatem w czym wybierać!