Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 2 stycznia 2022, 11:30

Czarne konie 2022 roku - gry, które mogą nas zaskoczyć

Co roku mamy do czynienia z produkcjami, których sukces z łatwością można było przewidzieć. Zawsze jednak trafi się też parę miłych zaskoczeń. Jakie więc growe niespodzianki czekają nas w 2022 roku?

Trek to Yomi

  1. Gatunek: platformowa gra akcji
  2. Data premiery: 2022
  3. Twórcy: Flying Wild Hog
  4. Może zaskoczyć, bo: gier z samurajami w roli głównej nadal mamy zbyt mało, a ten projekt zapowiada się bardzo interesująco

Studio Flying Wild Hog poza Shadow Warriorem 3 pracuje także nad interesującą grą akcji, przedstawiającą rozgrywkę w widoku side-scrollowej platformówki – Trek to Yomi. Wcielimy się w niej w młodego samuraja, który chcąc dotrzymać przysięgi złożonej umierającemu mentorowi, musi stawić czoła siłom zła. Podstawowy oręż stanowi tu katana, która posłuży nam do ciachania wrogów.

Tym, co wyróżnia Trek to Yomi na tle innych produkcji, jest zdecydowanie stylistyka. Skąpane w czerni, bieli i odcieniach szarości lokacje wyglądają zaskakująco dobrze. Do tego dodano filtr, który przywodzi na myśl kinową klasykę Akiry Kurosawy. Jeśli szukaliście gry, w której możecie pokierować samurajem, a Ghost of Tsushima nie spełniło Waszych oczekiwań, opisywana produkcja powinna trafić na Waszą listę życzeń.

  1. Więcej o grze Trek to Yomi
Stray

Stray

Manor Lords

Manor Lords

Marvel's Midnight Suns

Marvel's Midnight Suns

Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania
Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania

Premiery wielkich hitów i ciąg dalszy komplikacji z organizacją branżowych imprez oraztworzeniem gier. Uncharted w kinach i ciągły brak kart graficznych w sklepach. Rok 2022 w branży gier to znane problemy i miłe niespodzianki, na które czekamy.

Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku
Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku

Po okresie nieznacznej stagnacji (choć nie tak widocznej jak w przypadku branży filmowej) w 2022 roku będziemy mieli okazję zagrać w kilkadziesiąt niezmiernie ciekawych produkcji. A wśród nich znajdzie się przynajmniej kilkanaście „dużych” RPG-ów.

Premiery gier - styczeń 2022 zapowiada się obiecująco
Premiery gier - styczeń 2022 zapowiada się obiecująco

Nowy rok to nowe, growe możliwości! Najlepszym dowodem na to jest styczeń, który zapowiada się naprawdę solidnie. Zwłaszcza dla osób grających na „blaszakach”, gdzie zadebiutują tytuły dotychczasowo ekskluzywne dla konsol. Będzie zatem w czym wybierać!