futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje

Technologie

Technologie 9 grudnia 2021, 14:45

Theranos i Elizabeth Holmes - medyczna rewolucja, która okazała się oszustwem

W październiku ruszył proces Elizabeth Holmes, założycielki Theranos. Jej startup miał zmienić oblicze medycyny, a pozostawił tylko niesmak, rozczarowanie i kilka intrygujących idei.

Spis treści

Fake it untill you make it

Holmes nie różniła się zbytnio, od innych CEO, których przyłapano na paskudnych praktykach względem pracowników oraz na pokazywaniu ledwie działającego bubla jako „The Next Big Thing”. To przecież idol Elizabeth, Steve Jobs wychodził na pokazy z ledwie działającym komputerami Apple, gdzie oprogramowanie mogło odmówić współpracy w każdej chwili. To on nakręcał rywalizację między zespołami.

Jeśli coś nie działa, to trzeba sprawić, żeby inni uwierzyli, że to działa. - Theranos i Elizabeth Holmes - medyczna rewolucja, która okazała się oszustwem - dokument - 2021-12-09
Jeśli coś nie działa, to trzeba sprawić, żeby inni uwierzyli, że to działa.

Zresztą, spora część Doliny Krzemowej kierowała się filozofią fake it untill you make it (udawaj do czasu, aż zacznie działać). Nieważne, czy chodziło o oprogramowanie czy urządzenie. Wynalazców i inżynierów, którzy wcielali tę maksymę w życie można wymieniać w nieskończoność. Można zaryzykować stwierdzenie, że w tym środowisku istnieje cicha zgoda na pewną dozę improwizacji i „ściemnianie” widowni, dopóki produkt nie zacznie działać (by np. zdobyć kolejne fundusze).

Widzieliśmy to w dokumentach, książkach, filmach czy serialach. Kibicowaliśmy takim bohaterom, zarówno fikcyjnym, jak i prawdziwym. Zwłaszcza, jeśli ostatecznie osiągali sukces.

Zostało jeszcze 68% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Hubert Sosnowski

Hubert Sosnowski

Do GRYOnline.pl dołączył w 2017 roku, jako autor tekstów o grach i filmach. Obecnie jest szefem działu filmowego i portalu Filmomaniak.pl. Pisania artykułów uczył się, pracując dla portalu Dzika Banda. Jego teksty publikowano na kawerna.pl, film.onet.pl, zwierciadlo.pl oraz w polskim Playboyu. Opublikował opowiadania w miesięczniku Science Fiction Fantasy i Horror oraz pierwszym tomie Antologii Wolsung. Żyje „kinem środka” i mięsistą rozrywką, ale nie pogardzi ani eksperymentami, ani Szybkimi i wściekłymi. W grach szuka przede wszystkim dobrej historii. Uwielbia Baldur's Gate 2, ale na widok Unreal Tournament, Dooma, czy dobrych wyścigów budzi się w nim dziecko. Rozmiłowany w szopach i thrash-metalu. Od 2012 roku gra i tworzy larpy, zarówno w ramach Białostockiego Klubu Larpowego Żywia, jak i komercyjne przedsięwzięcia w stylu Witcher School.

więcej