futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje

Technologie

Źródło fot. pexels.com
i
Technologie 20 października 2022, 12:48

Messenger to najlepsze co zrobił Facebook. Co warto o nim wiedzieć

Kojarzący się z Facebookiem (i z nim powiązany) Messenger dostępny jest m.in. jako apka na Androida i iOS oraz program dla Windows. Pobrać można również jego wersję Lite. Podpowiadamy, czy warto z niego korzystać i jakie funkcje w sobie kryje.

Spis treści

Za pomocą Messengera kontaktują się ze sobą każdego dnia miliony ludzi - za tak ogromną popularnością stoi oczywiście pochodzenie aplikacji (czyli jej powiązanie z Facebookiem) i fakt, że jest ona dostępna nie tylko przez przeglądarkę internetową, ale także na smartfonach. Zarówno tych z systemem Android, jak i iOS. Warto wiedzieć, że istnieje również wersja przeznaczona dla komputerów z systemem Windows.

Komunikator tekstowy i głosowy Facebooka to dobra alternatywa np. dla Skype. - Messenger to najlepsze co zrobił Facebook. Co warto o nim wiedzieć - dokument - 2022-10-20
Komunikator tekstowy i głosowy Facebooka to dobra alternatywa np. dla Skype.

Większość użytkowników Messengera korzysta jedynie z jego podstawowych funkcji, nie wiedząc nawet o wielu sprytnych sztuczkach, które mogą znacznie uprzyjemnić nam kontakt z aplikacją. Nasz poradnik powstał z myślą zarówno o nieco lepiej zorientowanych użytkownikach, jak i o osobach, które do tej pory styczności z Messengerem nie miały i chcą przejść na nowy komunikator. Wszyscy korzystający od dłuższego czasu z aplikacji i zainteresowani poznaniem bardziej zaawansowanych funkcji komunikatora, powinni od razu przejść do odpowiedniej części poradnika, omijając sekcje dla „żółtodziobów”. Z drugiej strony istnieje szansa, że nawet wśród podstawowych porad znajdą się takie, które wzbogacą wiedzę doświadczonego użytkownika.

AKTUALIZACJA PAŹDZIERNIK 2022

Artykuł doczekał się kolejnej strony, na której podpowiadamy co zrobić, gdy dostęp do Messengera zostanie zablokowany i pojawi się komunikat o treści: Aby nadal korzystać z Messengera, zaktualizuj konto do 30 listopada.

Messenger to nie tylko czat tekstowy

Mając telefon pod ręką i czując potrzebę werbalnego skontaktowania się z kimś, zazwyczaj z automatu decydujemy się, aby do tego kogoś zadzwonić w tradycyjnym rozumieniu tego słowa i ponieść koszty rozmowy zgodnie z cennikiem operatora. Posiadając konto Messengera, warto wyzbyć się tego przyzwyczajenia i zadzwonić do znajomego właśnie za pośrednictwem aplikacji.

Należy bowiem wiedzieć, że Messenger to nie tylko czas tekstowy. Komunikator pozwala także na nawiązanie połączeń głosowych, a nawet przeprowadzanie wideo rozmów. Jest to w pełni darmowe. Aby skorzystać z tej funkcji, niezbędne jest jednak połączenie z internetem, tak samo zresztą, jak w przypadku wysyłania wiadomości tekstowych na czacie. Sprawia to, że czasami jedyną opcją nawiązania kontaktu będzie tradycyjne połączenie z numerem komórkowym lub wysłanie na niego wiadomości SMS. Jeśli jednak mamy wybór to wydaje się, że lepszym będzie dzwonienie za darmo i to nie tylko ze względu na oszczędność pieniędzy, ale także z uwagi na możliwość nawiązania wideo rozmowy. Niestety jakość połączenia często pozostawia wiele do życzenia…

Mateusz Ługowik

Mateusz Ługowik

Swoje pierwsze teksty napisał dla portalu z ciekawostkami ze świata. Niedługo potem zaczął tworzyć artykuły, których głównym tematem była kawa. Dopiero trzecia strona dotyczyła gier, sprzętu i nowych technologii. Stamtąd trafił do Gry-Online.pl. Obecnie zajmuje się pisaniem tekstów o tematyce sprzętowej oraz aktualizowaniem tekstów growych i techowych. Od czasu do czasu opracowuje też wiadomości do newsroomu. W wolnym czasie gra, pomaga rozwiązywać problemy z PC, ogląda seriale i stare polskie komedie, czyta komiksy (team DC!) i jeździ na koncerty. Jest hopheadem.

więcej

Elon Musk poleca Signal, dlaczego warto go posłuchać
Elon Musk poleca Signal, dlaczego warto go posłuchać

WhatsApp jest obecnie mocno krytykowany za zmianę regulaminu, która martwi użytkowników. Alternatywą może być Signal, o którym w ostatnich dniach zrobiło się naprawdę głośno, m.in. za sprawą Elona Muska. Aplikacja zbiera doskonałe opinie wśród ekspertów

Czego lepiej nie publikować na Facebooku?
Czego lepiej nie publikować na Facebooku?

Dlaczego korzystając z Facebooka warto zachować umiar i zdrowy rozsądek? Jak robić to z głową? Podpowiadamy, czego lepiej nie publikować i jakich informacji nie udostępniać.

Jakie dane zbiera o nas Facebook, Google i Microsoft
Jakie dane zbiera o nas Facebook, Google i Microsoft

Wielkie (złe?) korporacje przejmują władzę nad światem, ale robią to w sposób, którego nie przewidzieli nawet najwięksi czarnowidzowie i sceptycy technologii. Facebook, Google czy Microsoft podsłuchują, wiedzą o nas wszystko i… co z tym robią?