Ziarno prawdy. Genialny wynalazek, który okazał się oszustwem
Spis treści
Ziarno prawdy
Proces trwa od października. Holmes postawiono 12 zarzutów oszustwa skierowanego przeciw inwestorom i pacjentom. Prawnicy bronią jej w ten sam sposób, w który broniliby się inni wynalazcy. „Porażka to nie przestępstwo. Próbowanie i brak rezultatów to nie zbrodnia” - takie słowa wygłosił jeden z prawników Elizabeth.
Faktycznie, idea, która przyświecała Holmes wydawała się słuszna. Niewykonalna wtedy, gdy CEO Theranosa zaczynała, ale rozbudzała wyobraźnię i dawała nadzieję na poprawę sytuacji wielu obywateli Stanów i innych krajów. Technologia demokratyzująca dostęp do badań za przystępną cenę faktycznie pozwoliłaby ocalić niejedno życie i w porę interweniować tam, gdzie to potrzebne. Co więcej, pomysł Holmes zainspirował inne firmy.
Po upadku Theranos firmy i startupy pragnące uprościć, uczynić bardziej mobilnym i dostępnym, proces badania krwi wyrastają jak grzyby po deszczu. Nauczone porażką Holmes mierzą siły na zamiary i obłaskawiają nieufnych inwestorów większą pokorą w obliczu wyzwania. I oczywiście już gromadzą wielomilionowe fundusze, jak choćby Sight. Ekipa ta pracuje nad urządzeniem, które będzie po prostu wykonywać jedno badanie krwi naraz, ale dobrze i skutecznie. Do tej konkurencji przystąpiły też Uber i Airbnb. Robi się tłoczno i kto wie, może któraś z tych firm dokona przełomu.
Zostało jeszcze 52% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...
... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium
Abonament dla Ciebie