Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 13 listopada 2021, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

15 najsilniejszych postaci z Dragon Balla

Twórcy Dragon Balla przekonywali, że porównywanie mocy poszczególnych postaci nie ma większego sensu, bo o zwycięstwie w takim samym stopniu jak siła czy poziom bojowy decyduje doświadczenie, zastosowanie konkretnej techniki czy szczęście. Ale co z tego!

14. Cell (Komórczak)

  1. Rasa: Sztuczny twór Armii Czerwonej Wstęgi
  2. Debiut w anime: Dragon Ball Z
  3. Szacunkowa siła: 9 000

Choć na początku nie dysponował tak wielką mocą, by skutecznie przeciwstawić się Goku czy Vegecie, dzięki pochłonięciu Androidów i zdolności do zwiększania potencjału bojowego za każdym razem, gdy był bliski śmierci (dzięki komórkom Saiyan), osiągnął moc porównywalną do potęgi przeciętnego Super Saiyanina drugiego poziomu.

Gwoli ścisłości dodam, że miał też sporo szczęścia. W alternatywnej przyszłości znalazł wehikuł czasu, a następnie przybył do znanej nam rzeczywistości. Długi czas unikał Wojowników Z, pochłaniając w międzyczasie jak najwięcej ludzi, dzięki czemu zwiększał swoją moc. W końcu udało mu się „połknąć” również C-17. Dzięki temu był w stanie pokonać już większość Wojowników Z. Dzięki poświęceniu Tiena nie udaje mu się wprawdzie od razu pochłonąć C-18, ale czyni to niedługo później za pozwoleniem Vegety, chcącego walczyć z godnym siebie przeciwnikiem.

Osiągnąwszy swoją ostateczną formę, Cell bez problemu rozprawia się z pewnym siebie Saiyaninem, a potem organizuje Turniej Sztuk Walki na własnych zasadach. W czasie jego trwania mierzy się między innymi z Goku, jednak silniejszy od cyborga okazuje się do niego dopiero Gohan. Po kolejnych kilku zwrotach akcji, śmierci głównego bohatera i ostatnim już wzmocnieniu potęgi Cella ściera się on z nastoletnim Saiyaninem w pojedynku na kamehamehy. Ostatecznie, wspierany przez innych Wojowników Z i ojca z zaświatów, Gohan pokonuje jednego z najbardziej interesujących antagonistów całego uniwersum.

Zostało jeszcze 36% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
TWOIM ZDANIEM

Którego bohatera Dragon Balla wolisz?

54,9%
Son Goku
45,1%
Vegetę
Zobacz inne ankiety