Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 13 listopada 2021, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

15 najsilniejszych postaci z Dragon Balla

Twórcy Dragon Balla przekonywali, że porównywanie mocy poszczególnych postaci nie ma większego sensu, bo o zwycięstwie w takim samym stopniu jak siła czy poziom bojowy decyduje doświadczenie, zastosowanie konkretnej techniki czy szczęście. Ale co z tego!

2. Son Goku (Songo)

  1. Rasa: Saiyanin
  2. Debiut w anime: Dragon Ball
  3. Szacunkowa siła: 30 000 000

Główny bohater serii zawsze potrafił zaskoczyć uzyskaniem kolejnego poziomu w chwili, gdy wydawało się, że inni zaczęli przewyższać go mocą. Prawdopodobnie niedługo uczyni to ponownie. Póki co jednak musi się zadowolić drugim miejsce (i to jedynie wśród śmiertelników).

W czasie Turnieju Mocy opanował technikę bogów – Ultra Instynkt. Najpierw jedynie częściowo, a potem, przez chwilę, wykorzystując jej pełny potencjał. MUI (czyli Mastered Ultra Instinct) pozwolił mu walczyć na równi z Jirenem, a być może nawet nieznacznie go przewyższać. Dzieje się tak dzięki temu, że jego ciało automatycznie reaguje na ciosy przeciwnika i kontratakuje. Zgodnie ze słowami Whisa technikę tę nie w pełni opanowali nawet bogowie zniszczenia.

W filmie Dragon Ball Super: Broly Goku nie używa MUI. Wydaje się więc, że potencjał Legendarnego Super Saiyanina (Broly’ego właśnie) przewyższa potencjałem bojowym moc Goku. Główny bohater franczyzy w końcu jednak znajdzie sposób na pokonanie Broly’ego. A potem zapewne i samych bogów zniszczenia. Gdyby Dragon Ball miał się kiedyś naprawdę skończyć (a czego pewnie większość z nas zdecydowanie nie chce), to właśnie Goku musiałby być najsilniejszym wojownikiem we wszystkich wszechświatach, prawda?

Zostało jeszcze 46% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
TWOIM ZDANIEM

Którego bohatera Dragon Balla wolisz?

54,9%
Son Goku
45,1%
Vegetę
Zobacz inne ankiety