Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 29 czerwca 2020, 14:13

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w lipcu 2020

W lipcu zapoznamy się z Ghost of Tsushima, ostatnią wielką grą na wyłączność PlayStation 4. Miłośnicy ścigałek zapoznają się z nową Trackmanią i Formułą 1, a na PC dotrze głośne Death Stranding Hideo Kojimy.

Marvel’s Iron Man VR

Data premiery: 3 lipca 2020

INFORMACJE

  1. Gatunek: gra akcji
  2. Platforma: PS4
  3. Przybliżona cena: ok. 145 zł

Czym jest Iron Man VR?

Jedną z ciekawiej zapowiadających się produkcji, jakie w tym roku otrzymają posiadacze gogli wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR. Iron Man VR pozwoli wcielić się w tytułowego superbohatera znanego z komiksów i filmów Marvela, mierzącego się z zagrożeniami wymagającymi wykorzystania supernowoczesnej zbroi. Za grę odpowiada studio Camouflaj, twórcy skradanki Republique.

Jak wygląda rozgrywka w grze Iron Man VR?

Podczas zabawy wcielimy się w Tony’ego Starka, a akcja zostanie pokazana z perspektywy pierwszej osoby. Autorzy przygotowali szereg różnorodnych misji fabularnych, w trakcie których przyjdzie nam latać po sporych rozmiarów mapach i brać udział w efektownych pojedynkach. Nad zbroją zapanujemy za pomocą kontrolerów PlayStation Move. Trzymając je skierowane w dół i wciskając odpowiednie przyciski, uruchomimy silniki odrzutowe, decydując, dokąd lecieć. Przesuwając kontrolery do przodu, skorzystamy natomiast z opcji ofensywnych – pocisków energetycznych czy szarży. W toku zabawy zdobędziemy również ulepszenia, które rozszerzą wachlarz dostępnych narzędzi walki.

  1. Więcej o grze Iron Man VR

NASZE OCZEKIWANIA

Opis założeń Iron Mana VR nie brzmi zbyt spektakularnie, a pierwszy zwiastun, którym reklamowano ten tytuł, bardziej zniechęcał, niż zachwycał. Na szczęście jakiś czas temu twórcy udostępnili darmową wersję demonstracyjną, dzięki której każdy posiadacz PS VR może się łatwo przekonać, że produkcję studia Camouflaj zdecydowanie warto mieć na radarze. Latanie w Iron Manie VR wypada świetnie i sprawia mnóstwo radochy, walki wciągają, całość jest do tego mocno fabularyzowana i z szacunkiem podchodzi do materiału źródłowego. Przynajmniej tak to wygląda w wersji demonstracyjnej. Jeśli finalna edycja zbliży się do jej poziomu, posiadacze gogli PS dostaną swój własny tegoroczny hit – może nie kalibru Alyx, ale nadal zdecydowanie wart wypróbowania.

Michał „Czarny Wilk” Grygorcewicz

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę lipca 2020 czekasz najbardziej?

Ghost of Tsushima
58,1%
Death Stranding (PC)
19,8%
F1 2020
5,8%
Destroy All Humans!
4,5%
Trackmania
3,5%
Grounded
3,2%
Paper Mario: Origami King
2,6%
Marvel’s Iron Man VR
1,4%
Rock of Ages 3: Make & Break
1,1%
Zobacz inne ankiety
Ghost of Tsushima

Ghost of Tsushima

Trackmania

Trackmania

Death Stranding

Death Stranding

F1 2020

F1 2020

Marvel's Iron Man VR

Marvel's Iron Man VR

Grounded

Grounded

Rock of Ages 3: Make & Break

Rock of Ages 3: Make & Break

Paper Mario: The Origami King

Paper Mario: The Origami King

Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w czerwcu 2020
Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w czerwcu 2020

Dwie największe premiery miesiąca to The Last of Us 2 oraz Valorant. W czerwcu zagramy również w powracającą po wielu latach serię Desperaros, remastery Command and Conquer oraz garść ciekawych tytułów niezależnych.

Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w maju 2020
Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w maju 2020

W tym miesiącu zagramy w nowe wydania Saints Row: The Third i Xenoblade Chronicles, wcielimy się w rekina w Maneater i w końcu dowiemy się, czym jest tajemnicze Crucible tworzone od lat przez Amazona.