Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 24 listopada 2021, 17:43

autor: Froozyy

15 fajnych gier z multi, w których spokojnie pogadasz ze znajomymi

Siedzisz w domu i brakuje Ci towarzystwa? Podpowiadamy, w które gry z trybem multiplayer można grać i jednocześnie rozmawiać ze znajomymi.

Stardew Valley

  1. Producent: ConcernedApe
  2. Wydawca: Chucklefish
  3. Data wydania: 26 lutego 2016
  4. Gatunek: rolniczy sandbox

Czym jest Stardew Valley?

Stardew Valley to sandboksowa gra rolnicza z elementami RPG, w której głównym zadaniem gracza jest zadbanie o farmę pozostawioną mu w spadku przez dziadka. Ta jednak nie znajduje się w najlepszym stanie i wymaga naprawdę wiele pracy, by przywrócić ją do stanu z czasów dawnej świetności. Główne elementy rozgrywki to sadzenie oraz zbieranie plonów, które następnie można sprzedać. Zarobione pieniądze warto przeznaczyć na rozbudowę farmy, co pozwoli np. na uzyskanie innych gatunków roślin, a nawet rozpoczęcie hodowli zwierząt.

Oprócz tego na gracza czeka masa różnorakich zadań do wykonania w sandboksowym świecie. Tak więc nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się na ryby, udać do kopalni w poszukiwaniu surowców (uwaga na potwory) czy też odwiedzić pobliskie miasteczko i integrować się ze znajdującymi się tam postaciami niezależnymi. Do tego dochodzi znany z wielu RPG system rozwoju postaci, dzięki któremu zyskamy coraz lepsze umiejętności.

Dlaczego to dobry tytuł do grania z przyjaciółmi?

W 2018 roku Stardew Valley wzbogaciło się o tryb kooperacji, w którym w maksymalnie cztery osoby możemy wspólnie zająć się farmą. Tempo rozgrywki nie wymaga ciągłego zaangażowania, więc jest to wręcz idealna okazja, by razem z przyjaciółmi oddać się również rozmowie. Wspólne zbieranie plonów, łowienie ryb czy udział w lokalnych festiwalach i atrakcjach to świetny sposób na zabicie nudy. To także doskonały pomysł na wspólne spędzanie czasu przez pary, o ile Wasze drugie połówki lubią grać w gry – przecież zarządzanie wirtualną posiadłością może sprawić, że dowiecie się o sobie czegoś nowego.

TWOIM ZDANIEM

Z jakiego komunikatora skorzystasz przy grach?

85,3%
Discord
14,7%
TeamSpeak!
Zobacz inne ankiety
World of Tanks

World of Tanks

Minecraft

Minecraft

Valheim

Valheim

Sea of Thieves

Sea of Thieves

Stellaris

Stellaris

Stardew Valley

Stardew Valley

Fishing Planet

Fishing Planet

Heroes of Might and Magic III Complete

Heroes of Might and Magic III Complete

Gry z coopem, w których spędzicie ze znajomymi dziesiątki godzin
Gry z coopem, w których spędzicie ze znajomymi dziesiątki godzin

Jeśli szukacie gry, w której wspólnie z ziomkami spędzicie dziesiątki godzin, to nie szukajcie dalej. Zebraliśmy niezłe gry do 2 lub więcej osób, którymi naprawdę trudno szybko się znudzić.

Najlepsze kanapowe gry kooperacyjne – coop na jednym ekranie
Najlepsze kanapowe gry kooperacyjne – coop na jednym ekranie

Choć od lat w defensywie względem sieciowych wariantów rozgrywki, kanapowa kooperacja jeszcze nie umarła i miłośnicy wspólnej zabawy przed jednym ekranem wciąż mają do wyboru sporo świetnych tytułów.

Gramy w ekipie - 12 strzelanek do grania w coopie
Gramy w ekipie - 12 strzelanek do grania w coopie

Wspólne granie potrafi zmienić średnią grę we wspaniałe doświadczenie, a dobrego kompana docenimy właśnie w strzelankach. Nie tylko zabawi rozmową, ale i zapewni wsparcie ogniowe w krytycznym momencie. Oto najlepsze strzelanki w trybie kooperacji.