Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

The Last of Us: Part II Kompendia

Kompendia 18 grudnia 2019, 11:01

autor: Ender

Wszystko o The Last of Us 2 - premiera, edycja kolekcjonerska, cena

Kompendium informacji na temat gry The Last of Us: Part 2, będącej kontynuacją przebojowej produkcji studia Naughty Dog z 2013 roku. Artykuł będzie na bieżąco aktualizowany zarówno przed, jak i po premierze gry, zapowiedzianej na 29 maja 2020 roku.

The Last of Us Part 2 zadebiutuje w sklepach 29 maja 2020 roku. - Wszystko o The Last of Us 2 - premiera, edycja kolekcjonerska, cena - dokument - 2019-12-18
The Last of Us Part 2 zadebiutuje w sklepach 29 maja 2020 roku.

The Last of Us ukazało się w 2013 roku i z miejsca zaskoczyło fanów studia Naughty Dog, które do tej pory na PlayStation 3 przywiązane było do serii Uncharted. Mimo tego, że gra trafiła na siedmioletnią już wtedy konsolę, w wielu miejscach przeskoczyła wysoką graficzną poprzeczkę postawioną przez trzy odsłony przygód Nathana Drake'a. Dzięki swojej filmowej naturze, wciągającej fabule, a także unikalnemu przedstawianiu postapokaliptycznej Ameryki, tytuł zgarnął niezliczone nagrody i pochwały, zarówno od branżowych krytyków, jak i kilku milionów przeciętnych odbiorców. Ostatecznie druga część The Last of Us została zapowiedziana w grudniu 2016 roku podczas imprezy PlayStation Experience, otrzymując tytuł The Last of Us: Part II. Zobaczyliśmy wówczas pierwszy filmowy teaser, który przedstawił nam starszą o kilka lat Ellie, a także jej opiekuna Joela. Kolejna porcja informacji pojawiła się natargach E3 2018, na których jedna czwarta blisko dwugodzinnej prezentacji Sony została poświęcona grze. W 2019 roku Sony zrezygnowało z organizacji konferencji prasowych na dużych targach, takich jak E3, gamescom i TGS. W zamian za to zaczęło publikować w sieci kilkunastominutowe programy o nazwie State of Play; State of Play z 24 września japońska spółka podzieliła się masą nowych szczegółów na temat gry.

Aktualizacja #5 (18 grudnia 2019): Kompendium zostało zaktualizowane o nowe szczegóły na temat gameplayu oraz edycji kolekcjonerskich i rozszerzonych.

Aktualizacja #4 (8 listopada 2019): Kompendium zostało rozszerzone o informacje na temat nowej daty premiery tytułu.

Aktualizacja #3 (28 września 2019): Kompendium zostało rozszerzone o nowe informacje na temat tytułu, w tym jego datę premiery, które pojawiły się pod koniec września 2019 roku.

Aktualizacja #2 (11 lipca 2018): Kompendium zostało rozszerzone o nowe informacje na temat gry, które pojawiły się na targach E3 2018.

Aktualizacja #1 (23 maja 2018): Kompendium zostało rozszerzone o wszystkie informacje na temat gry, które pojawiły się przed targami E3 2018.

Data premiery

Pierwotnie data premiery wyznaczona została na 21 lutego 2020 roku. Pod koniec października 2019 roku w sieci pojawiły się plotki o zmianie terminu premiery gry, które zostały opublikowane przez Jasona Schreiera z serwisu Kotaku. Ku niezadowoleniu fanów zostały one wkrótce potwierdzone przez Neila Druckmanna, wiceprezesa Naughty Dog. Data debiutu The Last of Us 2 została przesunięta o trzy miesiące i wyznaczona na 29 maja 2020 roku. Według Druckmanna, jego zespół zdecydował się na takie rozwiązanie, by zapewnić sobie nieco więcej czasu na doszlifowanie produkcji i zapewnienie fanom rozgrywki na najwyższym poziomie tak, by była ona pozbawiona błędów oraz usterek technicznych.

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II