Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Filmy i seriale 8 sierpnia 2019, 14:48

autor: Hubert Sosnowski

Opublikował kilka opowiadań w prasie. Miłośnik gier, książek i sportów walki.

Najlepsze nowe seriale roku – TOP 8 | Netflix, HBO GO | Sierpień 2019

Półmetek roku 2019 mamy już za sobą, w tym czasie obrodziło naprawdę dobrymi serialami premierowymi Netflixa, Amazonu czy HBO. Dziś prezentujemy najciekawsze z nich.

The Boys

  1. Gdzie obejrzeć? Amazon Prime
  2. Konwencja: czarna komedia, akcja, superbohaterowie

Dobra. Widzieliśmy już filmowe Watchmen – dzięki HBO zobaczymy je znowu, na małym ekranie. W tym roku dostaliśmy jeszcze takie dzieła jak Umbrella Academy i Doom Patrol, że o powracającym Legionie czy serialach Netflixa robionych dla Marvela nie wspomnę. Wszystkie one wydają się jednak grzeczne i zachowawcze, gdy postawimy je w jednym szeregu z The Boys na podstawie komiksów Gartha Ennisa.

Na pierwszy rzut oka „Chłopcy” wyglądają na opowieść prostą, wręcz banalną. Jest sobie grupa śmiertelników, którzy doznali krzywdy z rąk superbohaterów przypominających korporacyjną wersję Ligi Sprawiedliwości i Avengers. Zbierają się więc do kupy i postanawiają zaprowadzić „supków” przed oblicze sprawiedliwości. Bardzo brzydkiej i brutalnej sprawiedliwości. Motyw stary jak świat, tyle że zaprezentowany po mistrzowsku. Ciężar opowieści spoczywa na rewelacyjnie zarysowanych, niejednoznacznych bohaterach. Każdy z nich jest bardziej skomplikowany, niż się wydaje – a także świetny od strony aktorskiej – większość ma jakieś tajemnice, często perwersyjne, a czasem też zwyczajnie poruszające.

Jakby tego było mało, nie znajdziecie tu źle zagranej roli. Karl Urban jako pokomplikowany lider i jednocześnie patologiczny kłamca daje z siebie wszystko, Erin Moriarty brutalnie wychodzi z ram roli słodkiej piękności, która zaraz się pobrudzi. Jack Quaid czyni z Hughiego kogoś wyjątkowego, a Tomer Kapon jako Francuz załapał się na swoje Tour de Force. To samo zresztą z eskadrą skorumpowanych „supków”. Są jednocześnie piękni, obrzydliwi i cholernie przekonujący.

Bo za fasadą brutalnej obsceny i satyrycznego rechotu The Boys skrywa sporo subtelności, pomysłowości, a w samej satyrze znajdziemy wiele celnych, gorzkich obserwacji. Jednocześnie obraz ten pulsuje opętaną, perwersyjną energią, która cechowała filmy Paula Verhoevena w latach 80. (m.in. Robocopa). Z jednej strony dosadny, a z drugiej złożony i zawierający więcej treści, niż można by przypuszczać. Tak jak każda postać z tytułowej ekipy.

  1. Zobacz na Amazon Prime

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizje z niektórych linków umieszczonych w tekście.

Hubert Sosnowski

TWOIM ZDANIEM

Kto robi lepsze seriale o superbohaterach?

Ani jedni, ani drudzy
49,6%
Marvel
35,9%
DC
14,5%
Zobacz inne ankiety
Co Netflix szykuje w 2019 roku? Filmy i seriale, na które warto czekać
Co Netflix szykuje w 2019 roku? Filmy i seriale, na które warto czekać

Każdy kolejny rok jest dla Netfliksa bardziej pracowity, jeśli chodzi o oryginalne produkcje. Zebraliśmy dla Was 5 najciekawszych seriali i 5 filmów, które powinny pojawić się na platformie do końca roku.

Serialowe debiuty. Najbardziej oczekiwane nowe seriale 2019 roku
Serialowe debiuty. Najbardziej oczekiwane nowe seriale 2019 roku

Przyszły rok zapowiada się na prawdziwą ucztę dla fanów seriali, którzy uraczeni zostaną nową wersją Strefy mroku i Watchmen, adaptacjami Wiedźmina oraz Devil May Cry czy pierwszym aktorskim serialem osadzonym w uniwersum Star Wars.