Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 20 lipca 2020, 14:23

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Najpopularniejsze gry świata – w jakie tytuły gra najwięcej osób?

Call of Duty, Minecraft, a może Red Dead Redemption 2? Najpopularniejsze gry świata to tytuły znacznie mniej oczywiste, niż może się to wydawać zapalonym graczom.

Fortnite: Battle Royale

Skala popularności:

  1. 10,8 mln równocześnie zalogowanych graczy (stan z sierpnia 2018 roku);
  2. 350 mln zarejestrowanych graczy w maju 2020 roku.

Playerunknown’s Battlegrounds może i rozpętało modę na battle royale, ale to Fortnite Epic Games ją w pełni wykorzystał, stając się nieco z przypadku królem gatunku. „Z przypadku”, gdyż pierwotnie miała być to zupełnie inna gra – sercem zabawy początkowo był przypominający tryb hordy wariant zatytułowany „Ratowanie świata”, a tryb Battle Royale dodano później, gdy oryginalne założenia nie podbiły serc graczy. Natomiast na punkcie kolorowej odmiany starć „każdy na każdego, do ostatniego żywego” użytkownicy, zwłaszcza ci młodsi, wręcz oszaleli.

Jeśli chodzi o samą liczbę graczy, Fortnite, jak na fenomen, jakim jest, o dziwo wcale nie imponuje na tle innych tytułów w zestawieniu. W maju 2020 roku gra mogła pochwalić się 350 mln zarejestrowanych użytkowników, a więc zdecydowanie skromniejszym wynikiem od PUBG, nie wspominając już o hitach z azjatyckiego rynku.

Imponujący jest natomiast odsetek aktywnych graczy. W sierpniu 2018 roku zarejestrowano 78,3 mln aktywnych użytkowników w miesiącu, a w marcu 2019 roku padł rekord równocześnie zalogowanych graczy – aż 10,8 mln.

  1. Więcej o grze Fortnite: Battle Royale

KONKURENCJA UDERZA ZNIENACKA

Najnowsze Call of Duty jest dostępne jako tradycyjna gra z kampanią fabularną i opcją multi, ale grać możemy także w darmowym module Warzone, czyli trybie battle royale. W maju w grze było zarejestrowanych 60 milionów graczy. To wciąż znacznie mniej niż w przypadku Fortnite’a, ale wynik i tak jest godny ramki.

TWOIM ZDANIEM

Grasz w Fortnite?

Nie gram i nie grałem
54,2%
Kiedyś grałem, ale mi się znudziło
27,4%
Tak, gram regularnie
11,1%
Czasem mi się zdarza
5,3%
Pierwszy raz słyszę o tej grze
2%
Zobacz inne ankiety
Minecraft

Minecraft

League of Legends

League of Legends

Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale

Fantasy Westward Journey

Fantasy Westward Journey

Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę
Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę

Wbrew pozorom są na rynku gry free-2-play, które nie zmuszają gracza do ciągłych inwestycji i nie dają nieuczciwej przewagi płacącym. To nie są częste przypadki, więc warto je opisać i pochwalić.

Gry na Androida, które pobraliśmy najwięcej razy w historii
Gry na Androida, które pobraliśmy najwięcej razy w historii

Niektóre gry w zestawieniu powinny Was zaskoczyć. Inne zaś nie będą żadną niespodzianką, chociaż jest jedna produkcja, która rządzi na Androidzie niepodzielnie. Zgadniecie, która to?

Niepozorni miliarderzy – najlepiej zarabiające gry, o których mało kto słyszał
Niepozorni miliarderzy – najlepiej zarabiające gry, o których mało kto słyszał

Wiecie, jakie gry zarabiają najwięcej pieniędzy? Nie, na ogół nie są to tytuły, w które gracie. Przed Wami zestawienie ośmiu kur znoszących złote jajka, o których w Polsce ledwie słyszano.