Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 12 marca 2020, 10:05

autor: Osti

PS4 czy Xbox One? A może Switch? Jaką konsolę kupić w 2020 roku

Pomagamy w wyborze odpowiedniej konsoli - która jest najlepsza na ten moment? Czy czekając na PS5 i Xbox Scarlett jest w ogóle sens kupowania PS4 czy Xbox One?

Który leży Ci najlepiej? - PS4 czy Xbox One? A może Switch? Jaką konsolę kupić w 2020 roku - dokument - 2020-03-12
Który leży Ci najlepiej?

Doświadczeni gracze często mają dobre rozeznanie w rynkowej ofercie producentów konsol. Bywa jednak, że zakupu dokonujemy bez poświęcania godzin na szczegółowy research. Szukając sprzętu odpowiedniego na prezent dla dziecka lub znajomego, warto być otwartym na różne opcje. W tym artykule doradzimy, co kupić, aby konsola w stu procentach spełniła nasze oczekiwania („o ile to możliwe” – ze złośliwym uśmieszkiem dopowie każdy zagorzały pecetowiec).

Jeśli natomiast jesteście bardzo cierpliwi, możecie poczekać na PS5 albo Xbox Scarlett. Ale do ich premiery zostało jeszcze dobrych parę miesięcy… Czy zakup konsol obecnej generacji ma w ogóle sens, skoro nowe modele są tuż za rogiem? Tutaj każdy powinien tą kwestię rozważyć indywidualnie: moim zdaniem, jeśli nie macie na czym grać, to w zasadzie nie istnieje inna opcja (oprócz PC oczywiście). Jeśli natomiast planujecie jedynie nadrobić kilka tytułów, których nie było okazji ograć na posiadanej przez Was obecnie platformie – warto rozważyć wstrzymanie się z zakupem. Po premierze PS5 i nowego Xboksa ceny starych modeli powinny zauważalnie stanieć, spodziewam się także prawdziwego wysypu używek. Potwierdzono także, że kolejna generacja zapewni wsteczną kompatybilność – zatem każdy kto kupi sprzęt 9. generacji, teoretycznie będzie chciał pozbyć się swojego PS4 czy innego Xboksa One.

Najprościej kupić po prostu wszystkie. - PS4 czy Xbox One? A może Switch? Jaką konsolę kupić w 2020 roku - dokument - 2020-03-12
Najprościej kupić po prostu wszystkie.

Jeśli chcemy kupić konsolę teraz, w 2020 roku, wybór z pozoru wydaje się bardzo prosty. Przecież na rynku znajduje się tylko trzech poważnych nomen omen graczy. Niestety sprzęt od Sony, Microsoftu i Nintendo pod wieloma względami znacznie więcej dzieli niż łączy. Dlatego każdemu z nich warto przyjrzeć się bliżej. Postanowiliśmy przeanalizować wady i zalety różnych konsol dostępnych w naszym kraju, aby pomóc Wam znaleźć odpowiedź na pytanie, która jest najlepsza dla Was.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach
Najpopularniejsze konsole w historii | TOP 10
Najpopularniejsze konsole w historii | TOP 10

Zanim doczekamy się premiery PS5 i Xbox Scarlett, możemy spojrzeć na chwilę w przeszłość. Nie odpowiemy na pytanie, jaka konsola była najlepsza – wiemy natomiast, która zdobyła największą popularność (i nie jest to PS4 ani Xbox One).

Konsola do gier czy PC – która platforma jest dziś tańsza?
Konsola do gier czy PC – która platforma jest dziś tańsza?

Wciąż trwają dyskusje, a często nawet kłótnie między zwolennikami konsol i komputerów. Jednym z koronnych argumentów jest cena - tak samych urządzeń, jak i dostępnych na nie gier. Czas rozwiać wszelkie wątpliwości - platforma jest dzisiaj tańsza?

Komputer do gier czy konsola PS4 lub Xbox One?
Komputer do gier czy konsola PS4 lub Xbox One?

Nie masz na czym grać? Zastanawiasz się: lepiej kupić PS4/Xbox One czy PC? Postanowiłem rozważyć wady i zalety wszystkich platform, aby odpowiedzieć, kto powinien skusić się na konsolę, a kto na komputer do gier.