Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 19 listopada 2021, 17:13

Darmowe strzelanki - 15 najlepszych strzelanin za darmo wszech czasów

Premiera Halo Infinite skłoniła nas aktualizacji tego rankingu. Dodaliśmy trzy nowe gry i zamieszaliśmy trochę kolejnością tytułów na liście. Przed wami 15 najlepszych darmowych strzelanek, w które zagracie w 2021 roku.

13. Warface

WARFACE W SKRÓCIE

  1. Producent: Crytek
  2. Wydawca: Crytek
  3. Platformy: PC, XOne, PS4
  4. Data premiery na PC: kwiecień 2012 (w Rosji)

Gdy Warface debiutował na PC, studio Crytek dzięki serii Crysis było prawdziwą potęgą na rynku pierwszoosobowych strzelanek. Dzisiaj, dziewięć lat później, zespół trochę stracił na renomie za sprawą szeregu nieudanych inwestycji i projektów. Patrząc na sukcesy i porażki tej firmy, można stwierdzić, że Warface okazał się zaskakująco stabilną pozycją. Gra w dniu premiery była dobra, a potem rok po roku stawała się coraz lepsza, zyskując nową zawartość oraz opcje.

W momencie debiutu grafika, wykorzystująca oczywiście silnik CryEngine, robiła ogromne wrażenie. Dzisiaj już nie zachwyca, ale dzięki wielu aktualizacjom nadal cieszy oko i wciąż nie odstaje od konkurencji. Jeszcze mniej zestarzała się bazowa mechanika rozgrywki. Crytek wie, jak robić satysfakcjonujące strzelanki, i przy omawianej pozycji udanie wykorzystał tę wiedzę. Starcia toczą się w szybkim tempie, broń jest bardzo różnorodna, a każda wymiana ognia emocjonująca.

Sporą zaletę gry stanowi obszerna zawartość. Niewiele strzelanek F2P na rynku oferuje tak wiele. Poza masą trybów PvP warto również zainteresować się wyśmienitymi rozgrywkami kooperacyjnymi, które dla wielu osób są główną atrakcją Warface, mające postać survivalowych misje, gdzie walczymy z żywymi trupami, oraz tryb battle royale. Każdy będzie mógł się więc bawić tak, jak lubi.

Do tego produkcja ta cały czas się rozwija. W ostatnich latach wprowadzano m.in. wspomnianego wyżej trybu battle royale, którego miejsce akcji stanowi teren Strefy Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, jak również przeniesiono produkcję na konsole Xbox One i PlayStation 4.

Warface jest obecnie w doskonałej formie i nic nie wskazuje na to, by miało się tu coś zmienić. Tempo rozwoju w 2021 roku było wyraźnie wyższe niż w 2020. Regularnie dodawane są nowe postacie i sezony oraz organizowane eventy. Niedawno wprowadzono także system modyfikowania uzbrojenia, w którym odblokowujemy ulepszenia i dodatki do śmiercionośnych zabawek.

  1. Więcej o grze Warface

Warface to gra dla Ciebie, jeśli:

  1. lubisz inne strzelanki Cryteka;
  2. szukasz darmowego FPS-a z obszerną zawartością;
  3. intryguje Cię miks współczesnych konfliktów z elementami SF;
  4. masz ochotę na rozgrywki kooperacyjne.
TWOIM ZDANIEM

Czy Valorant wygryzie Counter-Strike GO?

74,6%
Nie, CS: GO jest za mocne
25,4%
Tak, wszystko na to wskazuje
Zobacz inne ankiety
Halo Infinite

Halo Infinite

Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale

Warframe

Warframe

Unturned

Unturned

Team Fortress 2

Team Fortress 2

Warface

Warface

Wolfenstein: Enemy Territory

Wolfenstein: Enemy Territory

Paladins: Champions of the Realm

Paladins: Champions of the Realm

Splitgate

Splitgate

PlanetSide 2

PlanetSide 2

Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić
Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić

Ciągle gracie w te same pozycje free-to-play i zaczynacie czuć znużenie? Spróbujcie więc czegoś nowego. Oto 8 stosunkowo świeżych darmowych produkcji dostępnych na pecetach.

15 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł
15 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł

Nostalgia to zdradliwa bestia. Czasem wydaje się, że genialne tytuły z naszej młodości wciąż takimi są, ale gdy kupujemy je po latach, możemy doznać bolesnego rozczarowania. Na szczęście wiele z nich da się wypróbować za darmo.

Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę
Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę

Wbrew pozorom są na rynku gry free-2-play, które nie zmuszają gracza do ciągłych inwestycji i nie dają nieuczciwej przewagi płacącym. To nie są częste przypadki, więc warto je opisać i pochwalić.