Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 19 listopada 2021, 17:13

Darmowe strzelanki - 15 najlepszych strzelanin za darmo wszech czasów

Premiera Halo Infinite skłoniła nas aktualizacji tego rankingu. Dodaliśmy trzy nowe gry i zamieszaliśmy trochę kolejnością tytułów na liście. Przed wami 15 najlepszych darmowych strzelanek, w które zagracie w 2021 roku.

6. Valorant

VALORANT W SKRÓCIE

  1. Producent: Riot Games
  2. Wydawca: Riot Games
  3. Platforma: PC
  4. Data premiery: 2020

Gdy studio Riot Games wchodzi na nowy dla siebie rynek, konkurencja zaczyna drżeć ze strachu. Zespół ten zdominował kategorię MOBA za sprawą League of Legends, potem pokonał konkurentów w auto battlerach dzięki Teamfight Tactics, a Legends of Runeterra narobiło dużego zamieszania w karciankach. Najnowszym celem tych autorów stały się natomiast FPS-y i kolejny raz odnieśli oni sukces.

Opracowując ten tytuł, deweloperzy wzorowali się głównie na Counter-Strike’u: Global Offensive. Otrzymujemy więc mocno taktyczną strzelankę z szybkim tempem akcji, która wymaga wiele zaangażowania, ale za to zapewnia olbrzymią satysfakcję ze zwycięstw.

W przeciwieństwie do CSGO mamy tu unikatowe postacie, jednak grze daleko do hero shootera pokroju Overwatcha. Zdolności bohaterów są przydatne, niemniej nie dominują rozgrywki i nadal liczą się klasyczne FPS-owe umiejętności.

Gra już w momencie premiery była miodna i całkiem dopracowana, a od tego czasu tylko zyskała na uroku. Do tego autorzy bardzo dobrze radzą sobie z cheaterami. Przygotowany przez nich system Vanguard jest bardzo skuteczny i zostawia daleko w tyle większość konkurencyjnych rozwiązań.

Valorant błyskawicznie stało się jedną z najważniejszych produkcji w swojej kategorii. Gra rozwija się szybko, cały czas dostaje nową zawartość, w tym dodatkowych bohaterów, a do tego ma bardzo dynamiczną scenę esportową, dzięki czemu śledzenie rozwoju projektu i branie w nim udziału jest po prostu ekscytujące.

  1. Więcej o grze Valorant

Valorant to gra dla Ciebie, jeśli:

  1. pragniesz ostrej rywalizacji…
  2. …ale masz ochotę na lżejszy klimat niż w CSGO;
  3. masz dość cheaterów psujących innym zabawę.
TWOIM ZDANIEM

Czy Valorant wygryzie Counter-Strike GO?

74,6%
Nie, CS: GO jest za mocne
25,4%
Tak, wszystko na to wskazuje
Zobacz inne ankiety
Halo Infinite

Halo Infinite

Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale

Warframe

Warframe

Unturned

Unturned

Team Fortress 2

Team Fortress 2

Warface

Warface

Paladins: Champions of the Realm

Paladins: Champions of the Realm

Wolfenstein: Enemy Territory

Wolfenstein: Enemy Territory

Splitgate

Splitgate

PlanetSide 2

PlanetSide 2

Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić
Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić

Ciągle gracie w te same pozycje free-to-play i zaczynacie czuć znużenie? Spróbujcie więc czegoś nowego. Oto 8 stosunkowo świeżych darmowych produkcji dostępnych na pecetach.

15 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł
15 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł

Nostalgia to zdradliwa bestia. Czasem wydaje się, że genialne tytuły z naszej młodości wciąż takimi są, ale gdy kupujemy je po latach, możemy doznać bolesnego rozczarowania. Na szczęście wiele z nich da się wypróbować za darmo.

Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę
Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę

Wbrew pozorom są na rynku gry free-2-play, które nie zmuszają gracza do ciągłych inwestycji i nie dają nieuczciwej przewagi płacącym. To nie są częste przypadki, więc warto je opisać i pochwalić.