Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 22 lipca 2022, 18:23

Lewandowski, Mila Kunis i Neymar - sławni ludzie, którzy grają w gry

Czytacie plotkarskie portale? Ja nie. Ale na potrzeby tego artykułu poczytałem je. Doceńcie poświęcenie, ponieważ z miliarda skandali, zdrad i krzywdzących plotek, którymi karmi się internet, wyłowiłem te gwiazdy, które grają w gry.

Spis treści

Robin Williams nazwał córkę Zelda

W co grał Robin Williams?

W serię The Legend of Zelda, choć szczególnie uwielbiał gry wojenne, typu Call of Duty i Battlefield.

Po tym, gdy w 2014 roku Robin Williams odebrał sobie życie, w mediach rozgorzała (potrzebna skądinąd) dyskusja na temat niebezpieczeństw depresji. Trudno przecenić wkład Robina Williamsa w światowe kino. Jestem przekonany, że wielu z nas wychowało się na jego filmach. Niewielu jednak wie, że aktor ten był naprawdę zapalonym graczem.

Zelda to piękne imię dla córki. - Lewandowski, Mila Kunis i Neymar - sławni ludzie, którzy grają w gry - dokument - 2022-07-22
Zelda to piękne imię dla córki.

Sam fakt, że swoją córkę (dziś dorosłą już aktorkę) nazwał Zelda na cześć The Legend of Zelda, potrafi uzmysłowić, jak mocno Williams siedział w grach. Dość powiedzieć, że wiele lat później Robin w czasie jednego z programów telewizyjnych powiedział do córki: „Ciesz się, że nie nazwałem cię na część Mario albo Luigiego”. W 2011 roku subskrybenci newslettera Nintendo dostali e-mail, w którym opisano, jak Robin Williams wraz z córką grają w nową odsłonę Zeldy (Legend of Zelda: Skyward Sword na konsolę Nintendo Wii). Trzy lata później Robina już między nami, niestety, nie było.

Aktor znany z Buntownika z wyboru i Stowarzyszenia umarłych poetów grywał głównie w World of Warcraft i Call of Duty, ale dobrze wspominał również Half-Life, Portala, serię Wizardry (sic!), uniwersum Warhammera 40,000 i Warcrafta III. Williams wielokrotnie pół żartem, pół serio wypowiadał się na temat uzależnienia od gier. Zdarzyło mu się wrzeszczeć przez headset do innych (młodszych) graczy w czasie meczu w CSGO lub CoD-a. „W tym właśnie momencie zaczynasz rozumieć, że masz problem z uzależnieniem. Hej, jak się czujesz? Potrzebuję dżojstika!” – śmiał się w programie Jimmiego Fallona.

Spoczywaj w spokoju, o kapitanie, mój kapitanie.

Maciej Pawlikowski

Maciej Pawlikowski

Redaktor naczelny GRYOnline.pl, związany z serwisem od końca 2016 roku. Początkowo pracował w dziale poradników, a później mu szefował, z czasem został redaktorem prowadzącym Gamepressure, anglojęzycznego projektu adresowanego na Zachód, aby w końcu objąć sprawowaną obecnie funkcję. W przeszłości recenzent i krytyk literacki, publikował prace o literaturze, kulturze, a nawet teatrze w wielu humanistycznych pismach oraz portalach, m.in. Miesięczniku Znak czy Popmodernie. Studiował krytykę literacką i literaturę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Lubi stare gry, city-buildery i RPG-i, w tym również japońskie. Wydaje ogromne pieniądze na części do komputera. Poza pracą oraz grami trenuje tenisa i okazyjnie pełni funkcję wolontariusza Pokojowego Patrolu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

więcej

Znany aktor? Chyba znany gracz! Oto celebryci, którzy za dużo grają w gry
Znany aktor? Chyba znany gracz! Oto celebryci, którzy za dużo grają w gry

Przecież to nie tak, że tylko my – zwykła klasa średnia – pocinamy dniami i nocami w gry wideo. Robią to też ludzie kina, muzycy, sportowcy, krótko mówiąc – celebryci. A kto z nich spędza najwięcej czasu przed komputerem? Cóż, mamy paru kandydatów.

Gry na Androida na wakacje – czyli w co grać w podróży lub na urlopie
Gry na Androida na wakacje – czyli w co grać w podróży lub na urlopie

Nadeszły wakacje, więcej czasu spędzamy poza domem, co oznacza, że chętniej gramy mobilnie. Żeby oszczędzić Wam szukania, wybraliśmy najciekawsze produkcje na Androida, które umilą Wam czas podczas letniego wypoczynku.

14 wspaniałych miast z gier, które warto zwiedzić w wakacje
14 wspaniałych miast z gier, które warto zwiedzić w wakacje

Każdy lubi wakacje. W Polsce obowiązuje 40-godzinny tydzień pracy. To przynajmniej 40 powodów, dla których potrzebujemy odpoczynku. Jeśli jednak wciąż nie wiecie, gdzie spędzicie swój urlop, przygotowaliśmy dla Was czternaście propozycji.