Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 3 kwietnia 2021, 09:53

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

W co zagrać z dziewczyną lub chłopakiem? Coop dla par

Gry wideo zawsze zyskują, kiedy gramy w towarzystwie. Wspólna zabawa nabiera jednak prawdziwych rumieńców dopiero wtedy, kiedy drugiego pada trzyma adorowana przez nas osoba. Pytanie brzmi, w co ona mogłaby chcieć z nami zagrać?

Beyond: Dwie dusze

Najlepszy moment: Gdy jako Jodie próbujemy zjeść romantyczną kolację z przystojnym kolegą z pracy, a Aiden z satysfakcją sabotuje nasze starania.

Obecność w tym zestawieniu interaktywnego filmu – na dodatek tego uznawanego za najgorsze dokonanie Quantic Dream – pewnie wielu z Was zdziwi. Beyond: Dwie dusze, w trybie single player raczej umiarkowanie zapadające w pamięć, mocno rozwija skrzydła w niedocenionym, asymetrycznym trybie kooperacji. Jeden z graczy wciela się w nim w główną bohaterkę tej produkcji – Jodie, drugi zaś w towarzyszącego jej przez całe życie ducha – Aidena.

Gracz sterujący Jodie ma bardziej aktywną rolę, podejmując większość decyzji, uczestnicząc w dialogach i generalnie będąc w sercu wydarzeń. Aiden ma do roboty mniej, choć jego sekwencje są bardziej nastawione na akcję. W paru momentach może też zdecydować się na złośliwe utrudnianie życia Jodie, jak w przykładzie opisanym w powyższej ramce, co szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku grania z dziewczyną.

INFORMACJE PODSTAWOWE

  1. Gatunek: interaktywny film
  2. Platformy: PS4, PS3, PC
  3. Tryb wspólnej gry: lokalna kooperacja, w której jeden gracz wciela się w Jodie, a drugi w ducha Aidena
  4. Friendly fire: brak

Testowane z bliską osobą Beyond okazuje się pozycją znacznie przyjemniejszą w odbiorze. Głupoty fabularne są znacznie łatwiejsze do zaakceptowania, gdy możemy się z nich z kimś pośmiać. Dodatkowym smaczkiem są kanapowe spory dotyczące podejmowanych decyzji. Choć jedno z nas ma „władzę w padzie”, drugie wciąż może na różne niecyfrowe sposoby walczyć o wybór preferowanej opcji.

TWOIM ZDANIEM

Czy zdarza Ci się grać wspólnie z dziewczyną/chłopakiem?

Tak, ale tylko czasami
36,7%
Tak, dość regularnie
33,8%
Nie, moja druga połówka nie lubi gier :(
29,5%
Zobacz inne ankiety
Borderlands 2

Borderlands 2

Portal 2

Portal 2

Don't Starve Together

Don't Starve Together

Super Mario Odyssey

Super Mario Odyssey

LittleBigPlanet 3

LittleBigPlanet 3

Lovers in a Dangerous Spacetime

Lovers in a Dangerous Spacetime

BattleBlock Theater

BattleBlock Theater

Najlepsze gry na PS4 - 17 świetnych gier na PlayStation 4
Najlepsze gry na PS4 - 17 świetnych gier na PlayStation 4

PlayStation 4 już powoli odchodzi od historii, dlatego postanowiliśmy zaktualizować naszą listę najlepszych gier na PS4 - zapewne jeden z ostatnich razy. Oto rezultat naszej pracy.