Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 16 marca 2020, 12:41

autor: moir

Biznesmen, inwestor, filantrop, deweloper, playboy i niespełniony progamer.

Najlepsze MMORPG dla jednego gracza w 2020 roku – gry dla samotnych wilków

Wydawać by się mogło, że sieciowe RPG-i przeznaczone są dla miłośników wspólnej zabawy z innymi graczami. Gildie, rajdy, teamspeak – to symbole MMORPG. Na szczęście dla miłośników grania samemu jest też kilka świetnych tytułów.

The Lord of the Rings Online

  1. Producent: Standing Stone Games
  2. Data premiery: 24 kwietnia 2007

Opis: Gra MMORPG osadzona w świecie słynnej trylogii J. R. R. Tolkiena. Fabuła nawiązuje bezpośrednio do historii, którą znamy z książek i ekranów kin. Od 2010 roku produkcja ta dostępna jest w modelu free-to-play z opcjonalnymi mikrotransakcjami.

The Lord of the Rings Online to pozycja obowiązkowa dla każdego fana twórczości J. R. R. Tolkiena i dzieł Petera Jacksona. Jeśli kiedykolwiek, czytając książkę lub oglądając film z uniwersum Władcy Pierścieni, marzyliście, by nagle znaleźć się w samym środku akcji, to nigdzie nie znajdziecie lepszej po temu sposobności. Wydana w 2007 roku gra od 13 lat jest nieustannie rozwijana i dopieszczana – obecnie stanowi prawdziwie multimedialne kompendium Śródziemia do samodzielnej eksploracji.

Choć pierwotnie tytuł ten był typowym reprezentantem gatunku MMORPG nastawionego na rozgrywkę w grupie, w ostatnich latach twórcy, podobnie zresztą jak reszta branży, podążyli za trendem i nadali swemu dziełu formę bardziej przystępną dla pojedynczego gracza, który szuka niezobowiązującej przygody w ciekawym i rozbudowanym świecie z mnóstwem aktywności pobocznych.

Tych ostatnich jest w LotRO prawdziwe zatrzęsienie – począwszy od fenomenalnego trybu PvMP (możemy pokierować potworami Saurona i stanąć przeciwko innym graczom), przez tzw. „potyczki”, na rozbudowanym systemie rzemiosła i housingu kończąc. A trzeba pamiętać, że to jedynie dodatki do dania głównego – fantastycznej przygody, podczas której mierzymy się z siłami Saurona, a momentami kierujemy nawet takimi legendami Śródziemia jak Gandalf Szary czy Bilbo Baggins.

Uniwersum stworzone przez Tolkiena miało wiele szczęścia, bowiem udało się je z dużym powodzeniem przenieść zarówno do filmu, jak i gier wideo.

Główne cechy tytułu istotne z punktu widzenia pojedynczego gracza:

  1. ciekawa fabuła – w końcu to Władca Pierścieni;
  2. brak bariery wejścia;
  3. mnóstwo rozwijanej przez lata zawartości;
  4. świetny tryb Player vs. Monster Player;
  5. tzw. „potyczki” (m.in. Amon Sul i Moria);
  6. rzemiosło, system domostw.

TWOIM ZDANIEM

Czy grywasz czasami samemu w MMORPG?

Tak
81%
Nie
19%
Zobacz inne ankiety
Black Desert Online

Black Desert Online

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited

Guild Wars 2

Guild Wars 2

Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic

World of Warcraft

World of Warcraft

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Najlepsze kanapowe gry kooperacyjne – coop na jednym ekranie
Najlepsze kanapowe gry kooperacyjne – coop na jednym ekranie

Choć od lat w defensywie względem sieciowych wariantów rozgrywki, kanapowa kooperacja jeszcze nie umarła i miłośnicy wspólnej zabawy przed jednym ekranem wciąż mają do wyboru sporo świetnych tytułów.

15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później
15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później

MMORPG jeszcze nie umarły i wbrew wszelakim opiniom trzymają się całkiem nieźle. Przyglądamy się, jakie nowe produkcje powinniśmy otrzymać w okolicach 2020-2021 roku.