Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 18 maja 2017, 16:00

autor: Maciej Pawlikowski

Poza grami zajmuje się krytyką literacką, czasami trochę życiem, czasami trochę przeżyciem.

Casting na wiedźmina – wybieramy aktorów do serialu Netflixa i Platige Image

Obsada aktorska to wielka niewiadoma nadchodzącego serialu o wiedźminie w koprodukcji Netflixa i Platige Image. Postanowiliśmy więc sami zapuścić sondę w filmowe kartoteki. Oto nasze typy aktorów, którzy mogliby wcielić się w Geralta, Yennefer czy Jaskra.

Wczorajszy news zelektryzował każdego samozwańczego pogromcę potworów w tym kraju. Netflix z Tomaszem Bagińskim adaptują książki o wiedźminie! Rozpoczęło się polowanie na aktorów i czarownice, a klawiatury nie stygną od wystukiwania zachwytów, lęków i przemyśleń. Dorzucamy się i my: pomóżmy Netflixowi wybrać obsadę do przygód serialowego Geralta. Zadanie wcale nie jest proste, a i zapomnieć trzeba o języku polskim, bo Geralt będzie władać płynną angielszczyzną.

Ty masz mnie za głupią dzikuskę... - 2017-05-18
Ty masz mnie za głupią dzikuskę...

Podzielamy Wasze obawy, ale jeszcze silniej dołączamy do tych, którym wczoraj zapowiedziano drugie wakacje. Bo Geralt, jesteśmy przekonani, potrzebuje swojego blockbustera. Chcemy się chwalić i dzielić naszym – tak właśnie, naszym – uniwersum i cieszy nas, że po wyrżnięciu tysięcy utopców na komputerach i konsolach wiedźmin spróbuje powtórzyć ten wyczyn w serialu, zdobywając być może jeszcze więcej oddanych fanów.

Oczywiście, pamiętamy. Pamiętamy, co stało się w 2002 roku, kiedy TVP wyemitowało oparty na nakręconym rok wcześniej filmie serial pt. Wiedźmin. Jestem pewny, że większość z nas wolałaby ożenić się ze strzygą i spędzić z nią noc poślubną na cmentarzysku niż obejrzeć dzieło Marka Brodzkiego i Michała Szczerbica raz jeszcze. Gumowe smoczki, jeden miecz na plecach przypominający japońską katanę, flegmatyczna Ciri, Yennefer w czerwieni i Vesemir jako nawiedzony klecha w worku po kartoflach. Oglądało się to ze łzami w oczach. A potem bida i rozczarowanie.

Rozmiar MA znaczenie. - 2017-05-18
Rozmiar MA znaczenie.

Ale spokojnie! Wiemy, że Netflix i Bagiński potrafią tworzyć niesamowite historie, a dotychczasowe sukcesy każą przypuszczać, że przeznaczą na ten cel więcej środków niż Lew Rywin w 2001 roku. Próbujemy zatem wybrać naszą wymarzoną obsadę, którą chcielibyśmy zobaczyć w serialu Netflixa.

Zachęcamy do podawania własnych propozycji w komentarzach – może przypomnicie sobie kogoś, kto władałby znakiem Aard równie sprawnie jak książkowy absolwent Szkoły Wilka?

TWOIM ZDANIEM

Który aktor byłby najlepszym wiedźminem Geraltem?

Mads Mikkelsen
46,6%
Tom Hardy
15,7%
Nikolaj Waldau
14,9%
Travis Fimmel
7,9%
Josh Holloway
7,6%
Inny
4,6%
Anson Mount
2,7%
Zobacz inne ankiety
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Wiedźmin

Wiedźmin

Serial Wiedźmin od Netflixa – data premiery, obsada, twórcy
Serial Wiedźmin od Netflixa – data premiery, obsada, twórcy

Netflixowa adaptacja Wiedźmina urasta do rangi najbardziej wyczekiwanego serialu w Polsce, a każdy strzęp informacji o projekcie cieszy się olbrzymim zainteresowaniem fanów. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie udostępnione dotąd wieści o produkcji.

Wielki przewodnik po jesiennych serialach telewizyjnych i internetowych – edycja 2017
Wielki przewodnik po jesiennych serialach telewizyjnych i internetowych – edycja 2017

Tegoroczne jesienne deszcze upłyną fanom seriali w towarzystwie pierwszego od lat nowego telewizyjnego Star Treka, kilku zupełnie nowych seriali komiksowych oraz wielu kontynuacji wcześniejszych hitów.

Niedokończone historie z serii Wiedźmin – jakie wątki zamieciono pod dywan?
Niedokończone historie z serii Wiedźmin – jakie wątki zamieciono pod dywan?

Wiedźmin 4, jeśli w ogóle kiedykolwiek powstanie, jest pieśnią odległej przyszłości. Ale co nam szkodzi powspominać niedokończone wątki z poprzednich trzech gier?