Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 2 lutego 2017, 14:50

autor: Damian "Pawlik" Pawlikowski

Gry lutego 2017 – najciekawsze premiery i konkurs

Po niezłym styczniu zapowiada się jeszcze lepszy luty. To będzie mocny RPG-owy miesiąc, bo zadebiutują i wyczekiwany Torment i efektowne Horizon Zero Dawn. Nie zabraknie też gier akcji, jak NiOh, Sniper Elite 4 czy For Honor. A to nie wszystko!

Któż mógłby przypuszczać, że już na początku roku – bo w lutym – zostaniemy zasypani taką liczbą interesujących premier! Ba, nie trzeba czytać poniższego tekstu, by się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na jego objętość. Po raz pierwszy od dawna musieliśmy wcisnąć do naszego zestawienia aż jedenaście tytułów, które oficjalnie trafią na sklepowe (lub cyfrowe) półki w tym miesiącu.

Aż trzy zapowiadane na najbliższe tygodnie gry stanowić będą istną gratkę dla miłośników rozdrabniania przeciwników na drobną kosteczkę przy pomocy wszelkiego rodzaju mieczy i innej broni białej: Berserk and the Band of the Hawk, NiOh oraz For Honor. Preferujecie gry akcji odmiennego rodzaju albo dynamiczne RTS-y? Sięgnijcie po Horizon Zero Dawn, Snipera Elite 4 lub Halo Wars 2. Na wielbicieli platformówek czekać będzie niezależne Night in the Woods, dla fanów sandboksów w stylu Minecrafta znajdzie się LEGO Worlds, zaś X-Plane 11 zauroczy niejednego maniaka podniebnych symulatorów.

Czy to będzie najlepszy sandboks 2017? - 2017-02-02
Czy to będzie najlepszy sandboks 2017?

Na naszej liście znalazły się jeszcze dwa kąski dla graczy spragnionych intelektualnej pożywki, pod postacią strategii Realpolitiks oraz duchowego spadkobiercy kultowego RPG z 1999 roku – Planescape: Torment – znanego jako Torment: Tides of Numenera. Nawet szaruga i smog za oknem niestraszne, kiedy aż tyle dobra czeka na nas w wirtualnej rzeczywistości.

KONKURS! Wygraj najbardziej oczekiwaną przez siebie premierę miesiąca!

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania jest wskazana w komentarzu pozycja na wybraną platformę. Użytkownik, którego post zostanie nagrodzony, otrzyma najbardziej oczekiwaną przez siebie grę.

Aby wygrać, do 27 lutego 2017 roku trzeba podać najbardziej wypatrywany przez siebie tytuł, który ma premierę w tym właśnie miesiącu, i krótko uzasadnić swój wybór. Opinię tę należy umieścić w komentarzu pod niniejszym artykułem. Dodatkowo, będąc zalogowanym, należy odszukać wybrany tytuł w naszej encyklopedii gier i przyznać mu „łapkę w górę”. Trafi on wówczas do kolekcji gier użytkownika. Najpierw jednak koniecznie przeczytajcie regulamin konkursu „Gra miesiąca”, jego akceptacja jest warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w zabawie.

W poprzedniej edycji konkursu wygrał komentarz użytkowniczki mker221.

TWOIM ZDANIEM

Na jaką premierę lutego czekasz najbardziej?

Nioh (8 lutego)
2,9%
X-Plane 11 (11 lutego)
1,2%
Night in the Woods (21 lutego)
1%
Realpolitiks (16 lutego)
5,4%
Berserk and the Band of the Hawk (24 lutego)
1,8%
Halo Wars 2 (21 lutego)
1,6%
LEGO Worlds (21 lutego)
2,3%
Sniper Elite 4 (14 lutego)
6,9%
For Honor (14 lutego)
17,6%
Torment: Tides of Numenera (28 lutego)
31,5%
Horizon Zero Dawn (28 lutego/1 marca PL)
27,7%
Zobacz inne ankiety
Horizon: Zero Dawn - Complete Edition

Horizon: Zero Dawn - Complete Edition

Sniper Elite 4

Sniper Elite 4

NiOh Remastered: Edycja kompletna

NiOh Remastered: Edycja kompletna

For Honor

For Honor

Torment: Tides of Numenera

Torment: Tides of Numenera

Realpolitiks

Realpolitiks

X-Plane 11

X-Plane 11

Halo Wars 2

Halo Wars 2

Night in the Woods

Night in the Woods

LEGO Worlds

LEGO Worlds

Berserk and the Band of the Hawk

Berserk and the Band of the Hawk

Gry lutego 2018 - najciekawsze premiery i konkurs
Gry lutego 2018 - najciekawsze premiery i konkurs

Luty przynosi ze sobą debiut wyczekiwanego od lat Kingdom Come: Deliverance oraz świetnie zapowiadających się odświeżeń klasyków – Shadow of the Colossus oraz Age of Empires: Definitive Edition.

Gry marca 2017 – najciekawsze premiery i konkurs
Gry marca 2017 – najciekawsze premiery i konkurs

Marzec będzie wypchany wielkimi premierami w nie mniejszym stopniu niż luty. Na szczycie bój stoczą Mass Effect: Andromeda i Ghost Recon: Wildlands, a w ich cieniu znajdzie się sporo innych atrakcji dla miłośników gier akcji i RPG.

Gry stycznia 2017 – najciekawsze premiery i konkurs
Gry stycznia 2017 – najciekawsze premiery i konkurs

Rok 2017 rozkręca się powoli. Na szczęście już w styczniu dostaniemy oczekiwany od wielu lat hit. Poza grą Resident Evil VII otrzymamy też taktyczne RPG, dwa sandboksy i porcję nieźle zapowiadających się strategii ekonomicznych.