Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 29 czerwca 2016, 15:40

autor: Adrian Werner

Najlepsze gry free-to-play wszech czasów – top 100 darmowych gier. Edycja 2016

Oto on - wielki ranking najlepszych gier free-to-play. Wspólnie z czytelnikami serwisu GRYOnline.pl wybraliśmy 100 pozycji. Która gra okazała się najlepsza w zestawieniu? Sprawdźcie sami!

Przed Wami przegląd 100 najlepszych gier free-to-play wszech czasów, czyli nasz kolejny rankingowy projekt. Tym razem spróbowaliśmy wyłonić okrągłą setkę produkcji korzystających z tego coraz popularniejszego modelu biznesowego. Dawno minęły już czasy, gdy nie były one warte uwagi tradycyjnych graczy. Dzisiaj kategoria ta oferuje liczne tytuły mogące bez problemu konkurować z pozycjami pudełkowymi, a najpopularniejsze obecnie gry na świecie oraz największe fenomeny e-sportowe w większości bazują właśnie na free-to-play.

Bogactwo oferty sprawiło, że wybór stu najlepszych gier nie był łatwy. Dlatego poprosiliśmy Was o pomoc i Wasze propozycje dodaliśmy do typów redakcyjnych, w ten sposób uzyskując listę, zawierającą wiele ciekawych dzieł, mogących zainteresować osoby szukające czegoś dla siebie na rynku free-to-play. Oczywiście zachęcamy także do zapoznania się z naszymi dwoma poprzednimi przeglądami, jeśli do tej pory nie mieliście okazji tego zrobić.

W zestawieniu zignorowaliśmy darmowe produkcje dla jednego gracza pozbawione komponentów sieciowych, takie jak np. Dwarf Fortress czy The Dark Mod (bez obaw, na tę kategorię też przyjdzie pora). Pominęliśmy także pozycje, które nie są już dostępne na rynku, gdyż jednym z głównych celów tego rankingu jest zaprezentowanie Wam godnych sprawdzenia tytułów.

  1. Ranking 100 najlepszych gier RPG w historii – edycja 2015
  2. 100 najlepszych strzelanin wszech czasów – ranking redaktorów i czytelników GRYOnline.pl

Uwaga! Niniejszy ranking powstał w oparciu o głosy oddane przez kilkanaście tysięcy czytelników (Wasz ranking znajduje się w tym miejscu) oraz w wyniku typowania ponad trzydziestu redaktorów i współpracowników serwisu GRYOnline.pl. Punkty zostały zsumowane, a efektem tego jest właśnie poniższa lista.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Która z 20 wyróżnionych gier free-to-play jest Twoim zdaniem najlepsza?

Stronghold Kingdoms
1,3%
World of Warships
1,4%
Aion
3,1%
The Lord of the Rings Online
1,3%
TERA
1,3%
Tibia
2,9%
Might & Magic: Duel of Champions
1,5%
Metin2
6,2%
Neverwinter
1,4%
Warframe
3,9%
Guild Wars 2
1,4%
War Thunder
5,5%
Dota 2
1,7%
Team Fortress 2
10,4%
Star Wars: The Old Republic
2,3%
World of Tanks
12,4%
Heroes of the Storm
2,3%
Path of Exile
2,9%
League of Legends
31%
Hearthstone: Heroes of Warcraft
5,9%
Zobacz inne ankiety
Gry samochodowe wszech czasów – TOP 100 gier wyścigowych i rajdowych
Gry samochodowe wszech czasów – TOP 100 gier wyścigowych i rajdowych

Tuning? Realistyczny symulator? A może rajdy po błocie? Jaki tytuł uplasował się na pierwszym miejscu listy najlepszych gier wyścigowych wszech czasów? Wspólnie z czytelnikami serwisu GRYOnline.pl wybraliśmy 100 pozycji – oto one!

Niepozorni miliarderzy – najlepiej zarabiające gry, o których mało kto słyszał
Niepozorni miliarderzy – najlepiej zarabiające gry, o których mało kto słyszał

Wiecie, jakie gry zarabiają najwięcej pieniędzy? Nie, na ogół nie są to tytuły, w które gracie. Przed Wami zestawienie ośmiu kur znoszących złote jajka, o których w Polsce ledwie słyszano.