Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Medal of Honor: Heroes 2 Wii

Kolejna odsłona popularnej strzelaniny, w której akcja obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Wcielamy się w oficera amerykańskiego wywiadu, wykonując misje na tyłach wroga.

Akcji, FPP, II wojna światowa, strzelanki.

Medal of Honor: Heroes 2 - screen - 2007-09-21 - 89683Medal of Honor: Heroes 2 - screen - 2007-09-21 - 89682Medal of Honor: Heroes 2 - screen - 2007-09-21 - 89681Medal of Honor: Heroes 2 - screen - 2007-09-21 - 89680Medal of Honor: Heroes 2 - screen - 2007-09-21 - 89679

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Medal of Honor: Heroes 2 | Wii

8lutego2007

8lutego2007

premiera PL

Nintendo Wii
Okładka Medal of Honor: Heroes 2 (Wii)
Medal of Honor: Heroes 2

Medal of Honor: Heroes 2 jest oficjalną kontynuacją gry, która swoją premierę miała pod koniec 2006 roku. Podobnie jak w przypadku poprzedniej odsłony serii, mamy tu do czynienia z dość klasycznie zrealizowaną strzelaniną, nastawioną na efektowny przebieg rozgrywki i zarazem spychającą realizm na dalszy plan. Za przygotowanie i wydanie tej gry, podobnie jak w przypadku innych tytułów z serii Medal of Honor, odpowiedzialny jest koncern Electronic Arts. W przeciwieństwie do pierwszej części, która ukazała się wyłącznie na konsolę PSP, tym razem zadbano także o posiadaczy Wii.

Akcja drugiej części serii rozpoczyna się 6 czerwca 1944 roku. W trakcie zabawy wcielamy się w postać oficera amerykańskiego wywiadu – Johna Berga. Naszym zadaniem jest wykonywanie różnorakich misji na terenie Normandii, działając na tyłach wroga. Zabawa, jak można się łatwo domyślić, ogranicza się w głównej mierze do masowej eksterminacji przeciwników, a nie ciągłego pozostawania w ukryciu. Kampania dla pojedynczego gracza składa się z ośmiu rozbudowanych misji, które należy pokonywać w ściśle ustalonej przez producentów kolejności. Ponadto należy na bieżąco zajmować się zlecanymi przez dowództwo zadaniami, wymagającymi zazwyczaj przejęcia i utrzymania danego sektora mapy, czy zlikwidowania konstrukcji wroga. Warto także dodać, iż wiele misji nie jest rozgrywanych w pojedynkę, choć nad widocznymi na ekranie sojusznikami nie możemy sprawować żadnej kontroli.

Autorzy nie zapomnieli o sympatykach potyczek multiplayer, dostarczając zarówno trzy różne tryby zabawy (Deathmatch, Team Deathmatch i Capture the Flag), jak i zupełnie nowe plansze (jest ich w sumie sześć), na których można prowadzić zmagania. W sieciowych rozgrywkach może uczestniczyć nawet 32 graczy. Producent przygotował także zupełnie nowy tryb zabawy o nazwie Wii Arcade Mode, stworzony z myślą o początkujących graczach. Cechuje się on uproszczonymi założeniami rozgrywki, przypominając popularne rail shootery, takie jak chociażby Virtua Cop, czy House of the Dead. Wersja przeznaczona na Wii wyróżnia się przede wszystkim obsługą nowego pistoletu do tej konsoli, czyli Zappera. Gadżet ten może być używany zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i multiplayerze. Wizualnie Medal of Honor: Heroes 2 prezentuje zbliżony poziom do pierwszej części, choć wersja na Wii wygląda oczywiście zdecydowanie ładniej od tej na PSP. Najlepiej wykonano modele biorących udział w walkach żołnierzy. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 32  

Ocena gry 7.4 / 10 na podstawie 111 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 229 PLN

Gry podobne do Medal of Honor: Heroes 2

Klasyfikacja PEGI Medal of Honor: Heroes 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Medal of Honor: Heroes 2 - zapowiedź

Przed premierą 5 listopada 2007, 15:18

Oprócz wspomnianej już wyżej klasycznej kampanii w grze pojawi się także tryb o nazwie „Wii Arcade Mode”, w bardzo wyraźny sposób wzorujący się na klasycznych rail-shooterach („celowniczkach”), takich jak Virtua Cop, Time Crisis, czy House of the Dead. Jeżeli ktoś nie miał z podobnymi tytułami do czynienia, należy się kilka słów wyjaśnienia. Akcję w dalszym ciągu będziemy obserwowali z perspektywy pierwszej osoby, lecz kontrolę nad poruszaniem się postaci przejmie w całości konsola. My zajmiemy się wyłącznie likwidacją wrogów, okazjonalnie tylko oddając parę strzałów w stronę paczuszek z lepszymi giwerami czy zdrówkiem. Arcade Mode według producenta ma zachęcić do zabawy początkujących graczy. W moim przekonaniu autorzy lepiej spożytkowaliby czas gdyby zamiast przygotowania trybu Arcade wydłużyli singleplayera, tym bardziej, iż Wii Arcade Mode zaoferuje bardzo podobnie wykonane plansze do tych ze standardowej kampanii.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
24.07.2007 12:15
👍
montron4564
8
Pretorianin

Kolejny Medal of Honor na konsole!!!

28.09.2007 15:30
👍
odpowiedz
Henry87
0
Pretorianin

No cóż,do tej pory byłem przekonany,że Wii graficznie jest najgorsze jakie może być,a tu proszę,jak chcą,to potrafią wycisnąć z niej trochę soków.Screeny naprawdę nie są złe,nie wiem,czy nie są podobne do Call of Duty 2 z PC...Jednak coś może ta konsola.

14.03.2008 18:47
odpowiedz
Antonio "Tony" Montana
0
Pretorianin

wszystkie MOHy to gówno nie realne 2 światowe

14.03.2008 18:51
odpowiedz
DJ Pinata
54
DJ Pinata

Hmm... Na wii, a i nieźle wygląda. Ciekawe jak się w takiego FPS'a gra na... tym co ma wii, zamiast pada :)

Antonio --> Dlaczego?

05.01.2013 10:58
odpowiedz
BlurekPL
61
Pretorianin
9.0

Może wii w większości gier mają słabą grafę lecz EA zawsze wyciąga siódme poty z konsoli i grafika jest zawsze ładna i to sie sprawdza taksamo w Burnout 3 na PS2 czy Medal Of honor Vanguard na wii czy ps2 mają tez piękną grafe na psp Heroes też wygląda nieźle . Ea Dobra robota gra rewelacja!