Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe DS

Pozycja łącząca w sobie elementy przygodówek oraz gier akcji. Stworzono ją w oparciu o film o tym samym tytule zrealizowany wspólnymi siłami przez firmy Walt Disney Pictures i Walden Media.

Przygodowe, fantasy, filmy, książki, przygodowe gry akcji.

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe | NDS

14listopada2005

Nintendo DS
Okładka The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (NDS)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe to pozycja łącząca w sobie elementy przygodówek, gier akcji oraz RPG. Stworzono ją w oparciu o film o tym samym tytule, zrealizowany wspólnymi siłami przez firmy Walt Disney Pictures i Walden Media. Jednocześnie jednak oba te dzieła bezpośrednio nawiązują do pierwszego tomu serii Opowieści z Narnii autorstwa C.S. Lewisa.

Gracz wkracza do fantastycznego świata Narnii, od 100 lat pogrążonego w mrozie i śniegu, co jest wynikiem działania złych mocy Białej Wiedźmy. Chcąc zakończyć tę lodową niewolę i wyswobodzić swój lud, potężny lew Aslan odwołuje się do starożytnej przepowiedni. Dotyczy ona czwórki rodzeństwa z naszego świata, Petera, Susan, Edmunda oraz Lucy z rodziny Pevensie. Aby pokonać Wiedźmę, muszą oni zjednoczyć swoje siły oraz unikalne umiejętności walki, a także broń i wszelkie zdolności. Tylko wtedy uda im się zwyciężyć zło i ocalić Narnię. Czwórka naszych bohaterów stawia czoła przeróżnym potworom, m.in. Minotaurom, Cyklopom, Wilkołakom, Wilkom i innym. Wszystkie te kreatury zostały stworzone na podstawie filmowych odpowiedników przez firmę Weta Workshop, której pracownicy brali udział przy tworzeniu Lord of the Rings: Return of the King, Van Helsing czy I, Robot.

Na poszczególnych poziomach gracz, oprócz walki, musi stawić czoła również łamigłówkom i wszelkiego rodzaju zadaniom wymagającym sprawności umysłu. Ponadto gra oferuje aż 60 map, a dla zwolenników rozgrywek wieloosobowych przygotowano tryb mulitplayer (do 4 graczy jednocześnie).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Ocena gry 7.9 / 10 na podstawie 51 ocen czytelników.

Gry podobne do The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe

Klasyfikacja PEGI The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
Gra The Chronicles of Narnia: Prince Caspian w maju przyszłego roku

wiadomość13 lipca 2007

Po sukcesie, jaki odniósł film Opowieści z Narni: Lew, czarownica i stara szafa, nie trzeba było być jasnowidzem, by przewidzieć powstanie sequela. Firma Disney Interacive nie mogła sobie odpuścić takiej okazji i zapowiedziała grę opartą na filmowej kontynuacji, The Chronicles of Narnia: Prince Caspian.

Zahipnotyzowano recenzenta gier!!

wiadomość22 lutego 2006

Jak donosi serwis Pro-G, zastępca redaktora naczelnego Official Xbox Magazine poddał się nietypowemu eksperymentowi. Otóż przedstawiciele Buena Vista Games poprosili o pomoc hipnotyzera, który podczas seansu cofnął Robbinsa do wieku 10 lat. Po co? Po to, aby mógł zrecenzować The Chronicles of Narnia!

Poradnik: Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa

wiadomość15 grudnia 2005

Przed Wami Narnia, legendarna kraina stworzona przez C.S. Lewisa, zamieszkana przez przeróżne stworzenia, nie zawsze nam, ludziom, przyjazne. W poradniku znajdziecie wszelkie informacje, jak pomóc dzieciom pokonać złą wiedźmę i wyzwolić Narnię z jej mocy.

Dwa miliony sztuk Opowieści z Narnii już na rynku
Dwa miliony sztuk Opowieści z Narnii już na rynku

wiadomość7 grudnia 2005

Już w najbliższy piątek na ekranach amerykańskich kin zadebiutuje film Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa. Firma Buena Vista Games, która w imperium Walta Disney’a odpowiada za produkcję gry pod tym samym tytułem, oferuje wirtualną opowieść o fantastycznej krainie już od połowy listopada.

Lew, czarownica i stara szafa w Europie
Lew, czarownica i stara szafa w Europie

wiadomość28 listopada 2005

Kilkanaście dni po debiucie na rynku amerykańskim, gra The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe pojawiła się również w europejskich sklepach. Premiera objęła komputery PC, jak również Playstation 2, Nintendo DS oraz Game Boy Advance. W Polsce program ukaże się już 9 grudnia i w wersji PC do nabycia będzie za 99.90 zł.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
10.12.2009 10:45
😃
€Tomi€
8
Legionista

Pierwszy raz jestem pierwszy! xD