Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Rogue Trooper XBOX

Rogue Trooper to dynamiczna gra akcji z elementami „stealth” zrealizowana przez studio Rebellion Software (Aliens vs. Predator, Judge Dredd: Dredd vs. Death) w oparciu o jedną z najlepiej sprzedających się serii komiksów w Wielkiej Brytanii.

Akcji, komiksy, TPP.

Rogue Trooper - screen - 2004-10-07 - 34389Rogue Trooper - screen - 2004-10-07 - 34388Rogue Trooper - screen - 2004-10-07 - 34387Rogue Trooper - screen - 2004-10-07 - 34386Rogue Trooper - screen - 2004-10-07 - 34385

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Rogue Trooper | XBOX

21kwietnia2006

Microsoft Xbox
Okładka Rogue Trooper (XBOX)
Rogue Trooper

Przygotowany przez zespół developerski Rebellion Software „Rogue Trooper” to połączenie gry akcji ukazanej w perspektywie trzeciej osoby (TPP) ze skradanką.

Akcja toczy się w ogarniętej wojną rzeczywistości. Nu Earth to świat gdzie atmosfera jest w całości skażona. Główny bohater, którego losami pokierujemy to Rogue Trooper. Jest on jednym z wielu żołnierzy stworzonych za pomocą inżynierii genetycznej wchodzących z skład elitarnej jednostki wojskowej. Klony takie zostały stworzone tylko dla jednego celu. Mogąc walczyć w nieprzyjaznych warunkach mają pokonać wrogą armię Nort Republic. W pewnym momencie sprawy jednak się komplikują. Gdy oddział, w którego skład wchodzi także nasz bohater znajduje się w strategicznej strefie Quartz Zone. Część żołnierzy jego jednostki dokonuje zdrady. Rogue jako jedyny przezywa masakrę i nie widząc innego wyjścia postanawia przejść do walki w ukryciu. Celem jego działań jest zabicie zdrajców.

Główny bohater jest istotą stworzoną wyłącznie do zabijania. W skład arsenału Rouge’a jakim przyjdzie nam się posługiwać wchodzić będą różnorodne eksperymentalne bronie m.in. pistolety, karabiny maszynowe, karabiny snajperskie, wyrzutnie rakiet, granaty, miny itp. Całe to wyposażenie okaże się bardzo przydatne w walce z różnymi oddziałami żołnierzy, bojowymi droidami, czołgami i samolotami.

Ponadto gracz może wykorzystywać odkodowane biochipy zawierające osobowości poległych żołnierzy wchodzących w skład oddziału. Chipy te będą ukryte w jego karabinie (Gunnar), hełmie (Helm) oraz plecaku (Bagman). W różnych sytuacjach możemy używać wiedzy zawartej właśnie w tych osobowościach (m.in. w celu analizy sytuacji czy uzyskania podpowiedzi). Tym samym Rogue jest dosłownie jednoosobowym oddziałem.

W „Rogue Trooper” poza czystą akcją znajdują się także elementy skradanki. Wiele zadań wymagała sporej cierpliwości ze strony gracza. Niekiedy trzeba poczekać na odpowiedni moment do podjęcia dalszych kroków. Nieraz trzeba obmyślić odpowiednią strategię jak niepostrzeżenie dostać się do danej lokacji, wykonać zadanie i jak szybko się stamtąd wydostać zanim wkoło rozpęta się piekło. Ponadto każdą misje można przejść wieloma różnymi ścieżkami.

„Rogue Trooper” opiera się na komiksach z serii 2000 AD pod tym samym tytułem. Obok serii „Judge Dredd” jest to jedna z najbardziej znanych obrazkowych historii w Wielkiej Brytanii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wykorzystuje: Xbox Live

Remaster Rogue Trooper w drodze
Remaster Rogue Trooper w drodze

wiadomość28 lutego 2017

Studio Rebellion przygotowuje odświeżoną wersję jednej ze swoich klasycznych gier – Rogue Trooper. Ma ona pojawić się jeszcze w tym roku na PC, PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch.

Wieści ze świata (Tekken 6, NBA 2K9, Mafia Wars) 3/07/09
Wieści ze świata (Tekken 6, NBA 2K9, Mafia Wars) 3/07/09

wiadomość3 lipca 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: specjalne edycje Tekken 6, darmowy Rogue Trooper, dwa miliony egzemplarzy NBA 2K9, rynek konsol w Wielkiej Brytanii, cztery miliony graczy Mafia Wars, prędkość działania PSP Go i inne. Zapraszamy do lektury.

Eidos Everything Pack okazją na uzupełnienie kolekcji gier w usłudze Steam

wiadomość25 maja 2008

Eidos zafundował użytkownikom systemu Steam znakomitą okazję, aby uzupełnić kolekcję gier oferowanych przez tego wydawcę. Za jedyne sto dolarów ($99.99) możemy stać się właścicielami dwudziestu gier, których koszt, w przypadku gdybyśmy zdecydowali się je kupować oddzielnie wyniósłby aż 389.80 dolarów. Poniżej znajdziecie listę tytułów oferowanych w zestawie Eidos Everything Pack.

Świąteczny zestaw gier firmy Eidos Interactive w Steamie
Świąteczny zestaw gier firmy Eidos Interactive w Steamie

wiadomość24 grudnia 2007

Z okazji świąt Bożego Narodzenia, firma Eidos Interactive przygotowała miłą niespodziankę dla użytkowników systemu elektronicznej dystrybucji Steam. Jest nią zestaw sześciu gier wydanych przez wspomniany wyżej koncern, który można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie.

Oficjalna strona Rogue Trooper

wiadomość15 marca 2006

Miłośników komiksów z popularnej zwłaszcza w Wielkiej Brytanii serii 2000 AD, z pewnością zainteresują najnowsze doniesienia o grze Rogue Trooper. Wydawca programu, firma Eidos, poinformował w oświadczeniu prasowym o powołaniu do życia zupełnie nowej witryny poświęconej produkcji Rebellion Software.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz