Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Code of Princess EX Switch

Odświeżona i rozbudowana wersja gry Code of Princess. Opowiedziana w niej historia koncentruje się na księżniczce Solange of Deluxii, której zadaniem jest przywrócenie dawnego porządku w ojczyźnie. W trakcie zabawy w Code of Princess EX zajmujemy się przede wszystkim przemierzaniem kolejnych poziomów oraz walką z napotkanymi przeciwnikami.

Akcji, 2.5D, elementy RPG, fantasy, hack'and'slash, multiplayer, na 2 osoby, reedycje/remastery/remaki, side-scroll.

Code of Princess EX - screen - 2018-05-19 - 373322Code of Princess EX - screen - 2018-05-19 - 373321Code of Princess EX - screen - 2018-05-19 - 373320Code of Princess EX - screen - 2018-03-14 - 368300Code of Princess EX - screen - 2018-03-14 - 368299Code of Princess EX - screen - 2018-03-14 - 368298Code of Princess EX - screen - 2018-03-14 - 368297Code of Princess EX - screen - 2018-03-14 - 368296

Studio Saizensen | producent

Nicalis | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Code of Princess EX | Switch

31lipca201840dni

31lipca2018

Nintendo eShop

Nintendo Switch
Okładka Code of Princess EX (Switch)
Code of Princess EX

Code of Princess EX to odświeżona i rozbudowana wersja gry akcji z elementami RPG, zatytułowanej Code of Princess, która w 2012 roku trafiła na konsolę Nintendo 3DS, z kolei cztery lata później pojawiła się na komputerach osobistych. Omawiany tytuł powstał z myślą o platformie Nintendo Switch, a za jego stworzenie odpowiadają autorzy oryginału, czyli zespół Studio Saizensen; nad procesem produkcji czuwała także Kinu Nishimura – znana artystka, w której portfolio znajdują się między innymi projekty postaci z gier Capcom vs. SNK oraz Street Fighter III.

Fabuła

Code of Princess EX zabiera nas w podróż do fantastycznego świata, w którym ludzie od lat żyli w harmonii z potworami. Kiedy ci drudzy postanowili dokonać zamachu stanu, królowi nie pozostało nic innego, jak podarować swej córce, czyli księżniczce Solange of DeLuxii, legendarny miecz – DeLuxcalibur – by przy jego pomocy dziewczyna spróbowała przywrócić dawny porządek w ogarniętej wojną krainie. Na szczęście protagonistka nie jest sama, gdyż w toku przygody spotyka towarzyszy, którzy pomagają jej w realizacji powierzonego zadania. Warto odnotować, że opowiedziana historia ma nieliniowy charakter, a podejmowane przez nas decyzje mają wpływ na jej przebieg oraz zakończenie.

Mechanika

W wydanym na platformie Nintendo Switch Code of Princess EX akcję ukazano z boku. W trakcie zabawy możemy się wcielić w ponad pięćdziesiąt grywalnych postaci, w których skórze zajmujemy się przede wszystkim przemierzaniem zróżnicowanych lokacji oraz walką z napotkanymi przeciwnikami. Oprawę graficzną wykonano w technice 2,5D, toteż pomimo że w toku przygody nieustannie podążamy w prawo, mamy możliwość przeskakiwania pomiędzy poszczególnymi planami, na które podzielono poziomy; dotyczy to również starć z oponentami.

Potyczki toczą się w czasie rzeczywistym, a system walki oparto na wykonywaniu kombosów; podczas pojedynków robimy użytek tak ze zróżnicowanego uzbrojenia, jak i umiejętności specjalnych, których wachlarz poszerzamy w miarę czynionych postępów. Poza tym w toku zmagań zdobywamy punkty doświadczenia i rozwijamy wybrane współczynniki prowadzonej do boju postaci, tym samym zwiększając jej potencjał bojowy. Warto odnotować, że na potrzeby gry autorzy poprawili sztuczną inteligencję, a także pochylili się nad kwestią balansu rozgrywki.

Tryby gry

Filarem Code of Princess EX jest tryb fabularny; niemniej, znalazło się tu miejsce również na moduły Free Play oraz Bonus Quests. Poza tym tytuł pozwala na multiplayerową zabawę przez Internet lub lokalnie – z innymi graczami można zarówno współpracować, jak i rywalizować.

Kwestie techniczne

Jak wspomniano wcześniej, oprawa graficzna Code of Princess EX została wykonana w technice 2,5D; całość utrzymano w kreskówkowej stylistyce. Poza tym na potrzeby platformy Nintendo Switch nieco odświeżono sferę wizualną, między innymi podbijając rozdzielczość obrazu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Wymagania wiekowe Code of Princess EX

12+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz