Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchPS4XONE
Okładka AeternoBlade II (PC)

AeternoBlade II

AeternoBlade II: Director's Rewind

Platformowa gra akcji z elementami gatunków RPG i metroidvania. Bohaterowie po raz kolejny otrzymują możliwość manipulowania czasem, co wykorzystują zarówno podczas eksploracji rozległych poziomów i rozwiązywania zagadek, jak i w trakcie walki z napotkanymi przeciwnikami.

Akcji | platformówki | elementy RPG | metroidvania | indie | 2.5D | side-scroll | przygodowe gry akcji

Okładka AeternoBlade II (PC)

data premiery gry:

11paź2019

PS4 Switch

18paź2019

XONE

8wrz2020

PC

AeternoBlade II jest bezpośrednią kontynuacją platformowej gry akcji, wzbogaconej o elementy RPG i gatunku metroidvania, za której opracowaniem stoi niezależne studio Corecell Technology.

Fabuła

Akcja AeternoBlade II toczy się po wydarzeniach opowiedzianych w pierwszej części serii. Po pokonaniu złowrogiego Beladima, Freyja mogła powrócić do życia, doprowadzając tym samym do stworzenia alternatywnej rzeczywistości. Niedługo później stabilność owego wymiaru została zachwiana – by zapobiec jego całkowitemu unicestwieniu, protagonistka musi wyruszyć w kolejną przygodę. Freyja nie jest jednak jedyną bohaterką AeternoBlade II. Na drugim krańcu świata Bernard i Felix przekraczają bowiem bramy Fortecy Wieczności, by położyć kres katastrofie, jaką ma spowodować czarna dziura, która znienacka pojawiła się na niebie.

Mechanika

Podobnie jak miało to miejsce w poprzedniej odsłonie cyklu, filarem rozgrywki w AeternoBlade II jest eksploracja rozległych i zróżnicowanych poziomów (warto zaznaczyć, że dostęp do wielu lokacji otrzymujemy dopiero po spełnieniu ściśle określonych warunków), rozwiązywanie mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek oraz walka z napotkanymi przeciwnikami. Na placu boju wykorzystujemy niezbyt skomplikowany system walki, oparty na wykonywaniu kombinacji ciosów, wyprowadzaniu kontrataków i stosowaniu błyskawicznych uników. Oprócz głównych zadań fabularnych, na wykonanie czeka tu szereg misji pobocznych, zlecanych przez Zevila i Carol, znanych z pierwszego AeternoBlade.

W trakcie zabawy ponownie możemy przejąć kontrolę nad czasem, robiąc użytek z właściwości broni dzierżonej przez protagonistę. Z uwagi na fakt, że tym razem prowadzimy do boju trójkę postaci, deweloperzy znacznie rozbudowali ten aspekt rozgrywki – należący do Freyji miecz AeternoBlade of Past pozwala na cofanie czasu i teleportację na niewielkie odległości; halabarda AeternoBlade of Present należaca do Bernarda na krótką chwilę zatrzymuje czas i umożliwia destrukcję niektórych pozornie niezniszczalnych obiektów; bicz AeternoBlade of Future z kolei pozwala Feliksowi na dublowanie swojej postaci oraz usprawnia eksplorację dzięki możliwości wbijania się w elementy otoczenia znajdujące się nad bohaterem.

Wszystko to wykorzystujemy zarówno na polu bitwy, jak i w celu uporania się z określonymi łamigłówkami. W miarę czynionych postępów zwiększamy potencjał bojowy naszych podopiecznych, zdobywając coraz potężniejsze uzbrojenie i specjalne relikty (gwarantujące nam przewagę nad oponentami poprzez pasywne bonusy do ataku lub obrony), a także pozyskując coraz mocniejsze zdolności.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna AeternoBlade II prezentuje znacznie wyższy poziom aniżeli sfera wizualna pierwszej odsłony cyklu – jest to zasługa wykorzystania silnika Unreal Engine 4. Zmiana technologii sprawiła jednak, że deweloperzy musieli porzucić pierwotny plan wydania gry również na konsolach PlayStation Vita oraz Nintendo 3DS i skoncentrować się na dopracowaniu wersji na inne platformy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do AeternoBlade II

Klasyfikacja PEGI AeternoBlade II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe AeternoBlade II

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i5-4460 3.2 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti lub lepsza, 9 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i5-6700 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza, 9 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch