Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPS4PCSwitch
Okładka AeternoBlade II (XONE)

AeternoBlade II

Platformowa gra akcji z elementami RPG i gatunku metroidvania.

Akcji | platformówki | elementy RPG | metroidvania | elementy przygodowe | indie | 2.5D | side-scroll

Okładka AeternoBlade II (XONE)

data premiery gry:

11paź2019

PS4 Switch

18paź2019

XONE

2020

PC

AeternoBlade II jest bezpośrednią kontynuacją platformowej gry akcji, wzbogaconej o elementy RPG i gatunku metroidvania, za której opracowaniem stoi niezależne studio Corecell Technology. Produkcja trafiła na wiele platform, na których liście pojawia się PS4, PC itd..

Fabuła

Akcja AeternoBlade II toczy się po wydarzeniach opowiedzianych w pierwszej części serii. Po pokonaniu złowrogiego Beladima, Freyja mogła powrócić do życia, doprowadzając tym samym do stworzenia alternatywnej rzeczywistości. Niedługo później stabilność owego wymiaru została zachwiana – by zapobiec jego całkowitemu unicestwieniu, protagonistka musi wyruszyć w kolejną przygodę. Freyja nie jest jednak jedyną bohaterką AeternoBlade II. Na drugim krańcu świata Bernard i Felix przekraczają bowiem bramy Fortecy Wieczności, by położyć kres katastrofie, jaką ma spowodować czarna dziura, która znienacka pojawiła się na niebie.

Mechanika

Podobnie jak miało to miejsce w poprzedniej odsłonie cyklu, filarem rozgrywki w wydanym na platformie PS4, PC itd. AeternoBlade II jest eksploracja rozległych i zróżnicowanych poziomów (warto zaznaczyć, że dostęp do wielu lokacji otrzymujemy dopiero po spełnieniu ściśle określonych warunków), rozwiązywanie mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek oraz walka z napotkanymi przeciwnikami. Na placu boju wykorzystujemy niezbyt skomplikowany system walki, oparty na wykonywaniu kombinacji ciosów, wyprowadzaniu kontrataków i stosowaniu błyskawicznych uników. Oprócz głównych zadań fabularnych, na wykonanie czeka tu szereg misji pobocznych, zlecanych przez Zevila i Carol, znanych z pierwszego AeternoBlade.

W trakcie zabawy ponownie możemy przejąć kontrolę nad czasem, robiąc użytek z właściwości broni dzierżonej przez protagonistę. Z uwagi na fakt, że tym razem prowadzimy do boju trójkę postaci, deweloperzy znacznie rozbudowali ten aspekt rozgrywki – należący do Freyji miecz AeternoBlade of Past pozwala na cofanie czasu i teleportację na niewielkie odległości; halabarda AeternoBlade of Present należaca do Bernarda na krótką chwilę zatrzymuje czas i umożliwia destrukcję niektórych pozornie niezniszczalnych obiektów; bicz AeternoBlade of Future z kolei pozwala Feliksowi na dublowanie swojej postaci oraz usprawnia eksplorację dzięki możliwości wbijania się w elementy otoczenia znajdujące się nad bohaterem.

Wszystko to wykorzystujemy zarówno na polu bitwy, jak i w celu uporania się z określonymi łamigłówkami. W miarę czynionych postępów zwiększamy potencjał bojowy naszych podopiecznych, zdobywając coraz potężniejsze uzbrojenie i specjalne relikty (gwarantujące nam przewagę nad oponentami poprzez pasywne bonusy do ataku lub obrony), a także pozyskując coraz mocniejsze zdolności.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna AeternoBlade II prezentuje znacznie wyższy poziom aniżeli sfera wizualna pierwszej odsłony cyklu – jest to zasługa wykorzystania silnika Unreal Engine 4. Zmiana technologii sprawiła jednak, że deweloperzy musieli porzucić pierwotny plan wydania gry również na konsolach PlayStation Vita oraz Nintendo 3DS i skoncentrować się na dopracowaniu wersji na inne platformy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI AeternoBlade II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
PS4
XONE
Switch