Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Scythe: Digital Edition PC

Adaptacja gry planszowej osadzonej w wykreowanym przez Jakuba Różalskiego uniwersum 1920+, w którym na polach bitew z pierwszej połowy XX wieku można spotkać nie tylko jednostki znane z podręczników do historii, lecz także mechy. W Scythe: Digital Edition gracz wciela się w lidera wybranej frakcji, a jego nadrzędnym celem jest poprowadzenie swoich sił do dominacji nad Europą Wschodnią. Tytuł pozwala na zabawę w pojedynkę, jednak rozwija skrzydła w trakcie zmagań z innymi graczami.

Strategiczne, alternatywna historia, multiplayer, na 2 osoby, planszowe, początek XX wieku, polskie.

Scythe: Digital Edition - screen - 2018-03-14 - 368304Scythe: Digital Edition - screen - 2018-03-14 - 368303Scythe: Digital Edition - screen - 2018-03-14 - 368302Scythe: Digital Edition - screen - 2018-03-14 - 368301

wersja językowa:
PL napisy, EN dialogi

Data premiery gry Scythe: Digital Edition | PC

2018

PC Windows
Okładka Scythe: Digital Edition (PC)
Scythe: Digital Edition

Scythe: Digital Edition jest adaptacją gry planszowej zatytułowanej Scythe. Produkcja została opracowana przez studio The Knights of Unity, a jej wydanie na platformie PC Windows wzięła na swoje barki firma Asmodee Digital.

Fabuła

Akcja Scythe: Digital Edition toczy się w stworzonym przez Jakuba Różalskiego uniwersum 1920+, a dokładnie – w alternatywnej wersji 1920 roku, gdzie na polach bitew można spotkać nie tylko piechotę, kawalerię i pojazdy znane z podręczników do historii, lecz także mechy. Gracz wciela się w lidera wybranej frakcji, a jego zadaniem jest poprowadzenie swojej armii do zwycięstwa i dominacji nad Europą Wschodnią.

Mechanika

Przed rozpoczęciem zabawy w Scythe: Digital Edition wybieramy ugrupowanie, na którego czele chcemy stanąć, a także dobieramy umiejętności, które pomogą nam w realizacji tak zwanego ukrytego celu. Zmagania zaczynamy na pozycji determinowanej przez unikalne możliwości prowadzonej przez nas frakcji, na starcie otrzymując określoną liczbę surowców (siła, punkty zwycięstwa, możliwości ruchu oraz popularność).

Właściwa rozgrywka toczy się na mapie pokrytej siatką heksagonów – to właśnie na niej podbijamy kolejne terytoria (zyskując w ten sposób dostęp do szerszego wachlarza zasobów), wznosimy rozmaite konstrukcje (by ugruntować swoją pozycję), rekrutujemy jednostki (mowa zarówno o żołnierzach, jak i o szarych obywatelach, pracujących „u podstaw” na nasze zwycięstwo) czy wreszcie aktywujemy mechy będące znakiem rozpoznawczym marki (ich obecność może skutecznie powstrzymać oponenta przed próbą zaatakowania naszych ziem).

Co ciekawe, niewiele zależy tu od szczęścia – poza wspomnianym wcześniej ukrytym celem, a także losowo dobieranymi kartami, decydującymi o wyniku spotkań z mieszkańcami świata przedstawionego, oraz takimi, które tymczasowo zwiększają nasze możliwości w walce, cała reszta jest efektem podejmowanych przez nas decyzji. Co więcej, nie uświadczymy tu również podziału na rundy; autorzy nie pozwalają też na eliminację pozostałych uczestników zabawy.

Tryby gry

W wydane na platformie PC Windows Scythe: Digital Edition można grać w pojedynkę – wówczas walczymy o wpływy z siłami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję. Niemniej, tytuł rozwija skrzydła w trakcie zabawy z innymi graczami; w trybie multiplayer można się bawić tak przez Internet, jak i w ramach tak zwanego gorącego krzesła.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa oprawa graficzna Scythe: Digital Edition wiernie odtwarza wygląd oryginału; uwagę zwracają ilustracje, za którymi stoi twórca uniwersum 1920+, Jakub Różalski. Dopełnieniem całości jest klimatyczny soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / gorące krzesło    

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Scythe: Digital Edition

odpowiednia dla każdego wieku

Do tej gry rekomendujemy

ASUS ROG Strix GL502VM Titanium Armor

Procesor: Procesor Intel® Core™ i7 7700HQ | Procesor Intel® Core™ i5 7300HQ
Pamieć: 8 GB DDR4 2133MHz SDRAM pamięć zintegrowana z płytą główną, 1 x SO-DIMM umożliwiająca rozszerzenie do 16 GB SDRAM
Grafika: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 z 3GB/6GB VRAM
Wyświetlacz: 15.6" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1200) 60Hz 72% NTSC, przeciwodblaskowy z 178° szerokim kątem widzenia z G-Sync
Magazyn danych: Dysk twardy: 1TB 5400RPM SATA HDD / 1TB 7200RPM SATA HDD | SSD: 128GB/256GB/512GB SATA3 SSD / 256GB/512GB PCIE Gen3X4 SSD

Sprawdź ceny w:

* Uwaga! Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i sprzedawcy.

Scythe – znana planszówka zmierza na Steam
Scythe – znana planszówka zmierza na Steam

wiadomość21 sierpnia 2017

Firma Asmodee Digital zapowiedziała, że przeniesie popularną grę towarzyską Scythe na PC oraz urządzenia mobilne. Produkt osadzony w uniwersum 1920+ przypomina nieco Ryzyko lub gry z serii Civilization.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz