Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Westworld Android

Połączenie strategii ekonomicznej i symulacji, oparte na popularnym filmie i serialu Westworld. Gracze wcielają się w nowego pracownika korporacji Delos, który bierze udział w symulacji mającej sprawdzić, czy nadaje się on do zarządzania parkiem rozrywki wypełnionym przez androidy. Musi zatem odpowiednio rozwinąć zaplecze laboratoryjne i atrakcje, opracowywać nowe technologie, dbać o zadowolenie gości i nadzorować zachowanie robotów. To ostatnie jest szczególnie ważne, gdyż mogą się one zbuntować i doprowadzić do śmierci gości.

Strategiczne, 2D, ekonomiczne, science fiction, seriale TV, western, zagraj za darmo.

Westworld - screen - 2018-02-12 - 365768Westworld - screen - 2018-02-12 - 365767Westworld - screen - 2018-02-12 - 365766Westworld - screen - 2018-02-12 - 365765Westworld - screen - 2018-02-12 - 365764

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Westworld | AND

21czerwca2018

21czerwca2018

Google Play

Android
Okładka Westworld (AND)
Westworld

Westworld jest przeznaczoną wyłącznie na urządzenia mobilne adaptacją popularnego serialu z 2016 roku i filmu z 1973 roku, stworzoną w wyniku współpracy firmy Warner Bros. Interactive i studia Behaviour Interactive, znanego przede wszystkim z sieciowego Dead by Daylight. Współtworzyli oni również popularny spin-off serii Fallout, zatytułowany Fallout Shelter. Produkcja jest dostępna za darmo.

Fabuła

Delos – bajecznie bogata korporacja będąca pionierem na polu rozrywki i robotyki – stworzyła nowoczesny „park zabaw”, w którym goście mogą przenieść się np. na Dziki Zachód. Czeka tam na nich mnóstwo atrakcji: wypasanie bydła, wizyty w saloonach, towarzystwo pięknych kurtyzan, a nawet pojedynki z rewolwerowcami. Odwiedzającym nie może stać się jednak żadna krzywda, gdyż są oni „obsługiwani” przez androidy, zwane „hostami”, mające zapewnić najwyższy standard zabawy. Aby wszystko działało jak w zegarku, niezbędna jest wykwalifikowana kadra zarządzająca. Nikt nie chciałby przecież, by nieuważny pracownik doprowadził do buntu androidów. Dlatego też umiejętności kolejnych rekrutów są testowane przez specjalny symulator. Swoją wartość musi również udowodnić kierownictwu Delos bohater sterowany przez gracza.

Mechanika

Rozgrywka w Westworld z grubsza przypomina tę znaną z Fallout Shelter, zatem stanowi połączenie strategii ekonomicznej i symulacji. Najpierw trzeba zaplanować swój park – zbudować odpowiednie przybytki i laboratoria, w których można odkrywać nowe technologie. Tak przygotowany teren należy następnie wypełnić androidami. W grze jest ich przeszło 170 rodzajów i każdy z nich lepiej sprawdza się przy różnych atrakcjach. Roboty można również personalizować i ulepszać, by jeszcze lepiej realizowały swoje zadania. Na samym stworzeniu „hostów” zabawa się jednak nie kończy. Do zadań nadzorcy należy także odpowiednie dopasowywanie robotów do odwiedzających, w zależności od tego, jakiego typu rozrywki poszukują.

Zapewnienie rozrywki to jednak zaledwie jedna strona medalu. Androidy stworzone przez naukowców Delos potrafią być bowiem nieprzewidywalne. Dlatego niezbędne jest stałe sprawdzanie stanu ich SI. Robi się to za pomocą serii pytań, typu „Czy kiedykolwiek chciałeś kogoś skrzywdzić?” lub „Czy kwestionujesz rzeczywistość, w jakiej żyjesz?”. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, usterka w „umyśle” robota musi zostać wyeliminowana. W razie zaniedbania tej kwestii może dojść do buntu, co nie skończy się zbyt dobrze zarówno dla gości, jak i pozostałych pracowników parku rozrywki.

Kwestie techniczne

Westworld na Androida i iOS posiada kreskówkową, dwuwymiarową grafikę. Podobnie jak w przypadku Fallout Shelter, mapa parku rozrywki ukazana jest z perspektywy bocznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu widać na niej nie tylko to, co dzieje się na powierzchni, ale również podziemia, w których znajdują się biura, laboratoria i warsztaty.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: 4.6 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Westworld

16+

Bethesda pozywa twórców Westworld za kradzież kodu Fallout Shelter
Bethesda pozywa twórców Westworld za kradzież kodu Fallout Shelter

wiadomość23 czerwca 2018

Firma Bethesda wytoczyła proces koncernowi Warner Bros. i zespołowi Behaviour Interactive. Wydawca zarzuca im, że mobilna strategia Westworld wykorzystuje kod gry Fallout Shelter.

Egranizacja Westworld debiutuje na rynku
Egranizacja Westworld debiutuje na rynku

wiadomość21 czerwca 2018

Z drobnym opóźnieniem na urządzeniach z systemem Android i iOS zadebiutowało Westworld – strategia ekonomiczna na podstawie popularnego serialu HBO. Tytuł dostępny jest w modelu free-to-play.

Westworld - pokaz rozgrywki i wstępna rejestracja
Westworld - pokaz rozgrywki i wstępna rejestracja

wiadomość13 marca 2018

Ruszyła wstępna rejestracja do gry Westworld, darmowej mobilnej strategii ekonomicznej od studia Behaviour Interactive, inspirowanej popularnym serialem o tym samym tytule. Zagwarantuje ona między innymi rozmaite bonusy. Ponadto twórcy zaprezentowali dwa nowe zwiastuny tytułu, w tym film z fragmentami rozgrywki.

Adaptacja Westworld nową grą Warner Bros. i współtwórców Fallout Shelter
Adaptacja Westworld nową grą Warner Bros. i współtwórców Fallout Shelter

wiadomość2 lutego 2018

Znane z gry Dead by Daylight studio Behaviour Interactive i firma Warner Bros. Interactive zaprezentowały grę Westworld - tworzoną na podstawie popularnego serialu i filmu z lat 70. produkcję strategiczno-symulacyjną przeznaczoną na urządzenia mobilne, przypominającą nieco Fallout Shelter. Tytuł jest już dostępny w wybranych krajach.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
14.06.2018 21:31
Zaikare
20
Legionista

Może być ciekawe, ale denerwuje fakt, że ciągle nie ma konkretnej daty, która ciągle jest przekładana.

21.06.2018 17:36
1
odpowiedz
milik86
0
Junior

Brak wersji na PC czyli klapa.

24.06.2018 10:47
odpowiedz
Shadi92
13
Legionista
5.0

Marne. Nudniejsze niż Fallout Shelter, a to trudne. Ekonomii nie ma w ogóle, aktywność polega na klikaniu interakcji hostów z klientami i raz na jakiś czas odlikiwaniu wyprawy albo diagnostyki hosta. Nowe hosty są stosunkowo drogie, więc postępy w grze są nieznośnie wolne.