Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Blue Reflection PS4

Klasyczna gra jRPG z turowym systemem walki, której akcja osadzona została we współczesnej Japonii. Główna bohaterka jest licealistką chodzącą na co dzień do szkoły dla dziewcząt. Pewnego dnia protagonistka przenosi się do alternatywnego świata zamieszkanego przez groźne monstra i odkrywa w sobie tajemniczą moc, pozwalającą zamieniać się jej w magiczną wojowniczkę.

RPG, TPP, fantasy, turowe, jRPG.

Gust | producent

Koei Tecmo | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Blue Reflection | PS4

26września2017

29września2017

PSN

Sony PlayStation 4
Okładka Blue Reflection (PS4)
Blue Reflection

Blue Reflection na PlayStation 4 to gra jRPG osadzona we współczesnej Japonii. Za produkcję tytułu odpowiada doświadczone studio Gust, założone w 1993 roku. Deweloper jest najlepiej znany dzięki serii jRPG Atelier, którą bez praktycznie jakiejkolwiek przerwy zajmował się przez ponad dwie dekady swego funkcjonowania. Blue Reflection to dopiero piąta, po Atelier, Ar Tonelico, Ar Nosurge i Nigths of Azure, oryginalna marka stworzona przez Gust. Inspiracją dla autorów gry były produkcje, takie jak Persona 4 oraz seriale anime i komiksy z gatunku magical girl.

Fabuła

Historia przedstawiona w Blue Reflection rozgrywa się we współczesnym, dużym japońskim mieście. Protagonistką jest nastoletnia Hinako Shirai, uczęszczająca do żeńskiego liceum Hoshinomiya. Rozpoczynając rok szkolny dziewczyna spotyka swoją dawną przyjaciółkę z gimnazjum, Sane. Ze zdziwieniem zauważa, że wokół koleżanki unosi się dziwna aura; w tym samym momencie bohaterka zostaje jednak przeniesiona do fantastycznego świata, gdzie czeka na nią potwór. Stając oko w oko ze śmiertelnym zagrożeniem, dziewczyna odkrywa w sobie moc, dzięki której przemienia się w magiczną wojowniczkę Reflector. Wraz bliźniaczkami Yuzu i Lime, dysponującymi tymi samymi mocami, eksploruje tajemniczy wymiar zamieszkany przez agresywne monstra. Hinako dowiaduje się, że są one manifestacją ludzkiej podświadomości i reprezentują skrywane problemy oraz emocje jej znajomych z liceum. Trójka wojowniczek dzieli więc swoje życie pomiędzy walką z zagrożeniami z innego świata oraz zwykłymi szkolnymi obowiązkami.

Mechanika

Struktura Blue Reflection jest podobna do tej, którą możemy znaleźć w serii Persona. Tytuł podzielony jest na segmenty przygodowe oraz eksploracyjne. Czas w grze wyznaczają upływające dni, podczas których uczęszczamy do szkoły i wchodzimy w interakcje z koleżankami, zdobywając ich zaufanie i rozwiązując trapiące je problemy, które zazwyczaj znajdują odzwierciedlenie w innym świecie. Akcja przedstawiona została z perspektywy trzeciej osoby. Hinako w wolnym czasie może swobodnie zwiedzać budynek szkolny wraz z przyległościami i rozmawiać z napotkanymi rówieśniczkami.

Kiedy przenosimy się do innego wymiaru przemierzamy nieskomplikowane labirynty, gdzie spotykamy przeciwników, a także różnego rodzaju przedmioty i skarby przydatne w walce lub niezbędne do wykonania pobocznych zadań. Walki odbywają się na osobnych arenach. W skład naszej drużyny wchodzą trzy wojowniczki: Hinako, Yuzu i Lime. Każda z nich dysponuje unikalnym zestawem ataków oraz umiejętności specjalnych. Ruchy wykonujemy w systemie turowym.

Kwestie techniczne

Podobnie jak w innych grach studia Gust oprawa graficzna gry nie stoi na najwyższym poziomie, zwłaszcza jeżeli chodzi o wygląd otoczenia czy animacje. Na uwagę zasługują jednak pełne detali trójwymiarowe modele postaci, które zaprojektował Mel Kishida, znany z pracy nad serią Atelier oraz serialami anime, takimi jak Hanasaku Iroha, Sora no woto i Kami-sama no Memo-chou.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Blue Reflection

Klasyfikacja PEGI Blue Reflection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz