Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Nights of Azure - seria gier

Nights of Azure 2: Bride of the New Moon
Nights of Azure 2: Bride of the New Moon

RPG 24 sierpnia 2017

Kontynuacja RPG-a akcji od japońskiego studia Gust. Night of Azure 2 ponownie zaprasza graczy do mrocznego świata fantasy, w którym ludzkość włada tylko za dnia, a po zmroku nastaje czas demonicznych poddanych Władcy Nocy. Jednocześnie dwójka nie podejmuje wątków z poprzedniej części, zamiast tego skupiając się na nowych bohaterach. Gracz wciela się w Ashule, wojowniczkę, która broniąc swoją przyjaciółkę Lilianę ginie w starciu z potężnym demonem i odradza się jako półdemoniczna istota. Jej głównym zadaniem staje się odnalezienie i ocalenie Liliany. Podobnie jak pierwsza część, Nights of Azure 2 jest typowym slasherem ze zręcznościowym systemem walki i widokiem TPP. W miarę zdobywania doświadczenia bohaterka odblokowuje kolejne umiejętności, stając się coraz potężniejsza. Ashule może też korzystać w boju z pomocy towarzyszek, a im częściej to robi, tym silniejsza staje się łącząca je więź. To z kolei daje dostęp do nowych zdolności oraz zadań fabularnych.

PCPS4SwitchPSV

Nights of Azure
Nights of Azure

RPG 1 października 2015

RPG akcji osadzone w oryginalnym świecie fantasy. Grę stworzyło japońskie studio Gust, znane dzięki seriom Atelier i Ar tonelico. Akcja Nights of Azure rozgrywa się w odizolowanym wyspiarskim królestwie, którego mieszkańcy muszą zmagać się z demonicznymi stworami wychodzącymi po zmroku. Główną bohaterką jest Arnice, wojowniczka obdarzona mrocznymi mocami. Podejmuje się ona ochrony kapłanki Lilysse, która według legend ma, poświęcając swoje życie, zdjąć klątwę ciążącą nad krainą. Aby zwyciężyć z przeważającymi siłami wroga, Arnice zmuszona jest stopniowo wyzbywać się człowieczeństwa, natomiast Lilysse usiłuje pogodzić się z perspektywą rychłej śmierci. Rozgrywka w Nights of Azure opiera się na mechanice typowej dla slasherów. Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, podczas gdy bohaterka przemieszcza się po trójwymiarowych lokacjach i walczy z przeciwnikami za pomocą broni białej. System starć jest czysto zręcznościowy, a w boju mogą nas wspierać demoniczni pomocnicy. Pomiędzy misjami – głównymi i pobocznymi – możemy odwiedzić bazę wypadową, w której da się porozmawiać z postaciami niezależnymi i odblokować nowe umiejętności.

PCPS4PS3PSV