Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Ultimate General: Civil War PC

Taktyczna gra wojenna, której akcja rozgrywa się w trakcie amerykańskiej wojny secesyjnej. Gracz wciela się w rolę generała i bierze udział w historycznych bitwach – łącznie znalazło się tutaj ponad 50 wiernie odwzorowanych starć. Cechą charakterystyczną gry jest wysoki poziom realizmu, co uwidacznia się nie tylko w konstrukcji rozgrywki, lecz także projektach poszczególnych lokacji – potyczki mają miejsce na terenach zaprojektowanych w oparciu o zdjęcia satelitarne i mapy pochodzące z epoki.

Strategiczne, widok izometryczny, taktyczne, wojna secesyjna, strategiczne wojenne, indie, historyczne, XIX wiek.

Ultimate General: Civil War - screen - 2016-12-01 - 334918Ultimate General: Civil War - screen - 2016-12-01 - 334917Ultimate General: Civil War - screen - 2016-12-01 - 334916Ultimate General: Civil War - screen - 2016-12-01 - 334915Ultimate General: Civil War - screen - 2016-11-28 - 334653Ultimate General: Civil War - screen - 2016-11-28 - 334652Ultimate General: Civil War - screen - 2016-11-28 - 334651Ultimate General: Civil War - screen - 2016-11-28 - 334650Ultimate General: Civil War - screen - 2016-11-28 - 334649

Game-Labs | producent

Game-Labs | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Ultimate General: Civil War | PC

16listopada2016

wczesny dostęp

14lipca2017

14lipca2017

Steam

PC Windows
Okładka Ultimate General: Civil War (PC)
Ultimate General: Civil War

Ultimate General: Civil War jest grą taktyczną, stworzoną przez studio Game-Labs. Zespół ma na swoim koncie zarówno ciepło przyjęte przez graczy Ultimate General: Gettysburg z 2014 roku, jak i wydane dwa lata później Naval Action. Produkcja została wydana na platformie PC Windows.

Fabuła

Akcja Ultimate General: Civil War rozgrywa się w trakcie amerykańskiej Wojny Secesyjnej, mającej miejsce w latach 1861-1865. Gracze biorą w niej udział w ponad 50 historycznych bitwach: między innymi w bitwie pod Shiloh, bitwie pod Malvern Hill, czy choćby w bitwie nad Antietam. Produkcja obejmuje całe spektrum starć – od niewielkich potyczek, do kilkudniowych, toczonych na dużą skalę walk, mających miejsce na obszarach mierzonych w setkach kilometrów kwadratowych.

Mechanika

W Ultimate General: Civil War akcja prezentowana jest w widoku izometrycznym. Gracz wciela się w rolę generała mającego pełną kontrolę nad podległym mu wojskiem. Kolejne zwycięstwa prowadzą do wzrostu reputacji, co pozwala na pozyskiwanie nowych jednostek, dywizji i brygad. Jej spadek z kolei owocuje coraz niższym morale podkomendnych, a w efekcie może nas zmusić do ustąpienia ze stanowiska i tym samym zakończenia zabawy przed czasem.

W grze zaimplementowano rozbudowane opcje, pozwalające na dostosowanie poziomu skomplikowania gry do indywidualnych preferencji – możemy dowodzić pojedynczymi jednostkami bądź wyznaczać ogólne cele (utrzymanie linii defensywnej, przeprowadzenie ataku z flanki) całym grupom. W drugim przypadku pomocna okazuje się obecność sterowanych przez sztuczną inteligencję dowódców, przejmujących część kontroli nad niższymi rangą żołnierzami. W toku rozgrywki wojacy pozyskują cenne doświadczenie, dzięki czemu coraz lepiej radzą sobie na placu boju. Tyczy się to przede wszystkim oficerów – ich ranga zależy od stopnia zaawansowania podkomendnych. Co ciekawe, podobnie jak zwykli żołnierze, oni także mogą odnieść obrażenia, a nawet zginąć na polu walki, zaprzepaszczając przy tym wysiłek włożony w ich rozwój. Nasze poczynania mają bezpośredni wpływ na rozgrywkę – w miarę odnoszonych sukcesów, rosną możliwości rekonesansu i wpływ na szeroko pojętą politykę.

Cechą charakterystyczną omawianej produkcji jest wysoki poziom realizmu – arsenał, z jakiego korzystają żołnierze, stanowi odpowiednik uzbrojenia z epoki. Przykładowo, o ile produkowane na szeroką skalę karabiny Pattern 1853 Enfield są szeroko dostępne, o tyle zdobycie rzadszych broni wymaga odebrania jej z rąk przeciwnika lub przejęcia zgromadzonych przez niego zapasów. Ponadto, gracz musi uważnie analizować topografię terenu i wykorzystywać ją na swoją korzyść – płoty i zabudowa mogą stanowić doskonałą osłonę dla żołnierzy, wzgórza pozwalają na szybsze dostrzeżenie wroga, z kolei mosty mogą stanowić naturalną przeszkodę, pomocną w obronie konkretnego miejsca. Nad całością czuwa zaawansowana sztuczna inteligencja, korzystająca z zaawansowanych, realistycznych taktyk bojowych. Adwersarze potrafią atakować z flanki, wykorzystywać słabe punkty i luki w obronie, odcinać żołnierzy od koniecznych do przetrwania zapasów, a także niszczyć niestrzeżone obiekty o znaczeniu strategicznym.

Tryby gry

Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza, stanowiącej przekrój najważniejszych wydarzeń z czasów Wojny Secesyjnej, w grze zaimplementowano specjalny tryb, pozwalający na wzięcie udziału w każdej bitwie z osobna.

Kwestie techniczne

Ultimate General: Civil War na platformie PC Windows charakteryzuje się wysokiej jakości oprawą graficzną. Miejsca poszczególnych starć zostały odwzorowane z dbałością o najmniejsze detale, w czym nieodzowne okazało się nie tylko wykorzystanie map historycznych, lecz również zdjęć satelitarnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Gry podobne do Ultimate General: Civil War

Wymagania wiekowe Ultimate General: Civil War

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Ultimate General: Civil War

Minimalne: Intel Core i3 2.5 GHz, 2 GB RAM karta grafiki 512 GeForce 8800/Radeon X1600 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7

Do tej gry rekomendujemy

ASUS ROG Strix GL702ZC Ryzen

Procesor: Procesor AMD® Ryzen™ 7 1700
Pamięć: 2 x SO-DIMM, do 32 GB SDRAM
Grafika: AMD AMD Radeon™ RX580 , z 4GB, VRAM
Wyświetlacz: 17.3" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 60Hz 72% NTSC, przeciwodblaskowa z 178° szerokim kątem widzenia | 17.3" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 120Hz 72% NTSC, przeciwodblaskowa z 178° szerokim kątem widzenia | z IPS Technology oraz Freesync
Magazyn danych: SSD - 128GB/256GB/512GB SATA3 M.2 SSD

Sprawdź ceny w:

* Uwaga! Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i sprzedawcy.

Ultimate General: Civil War - zadebiutowała pełna wersja taktycznej gry o wojnie secesyjnej
Ultimate General: Civil War - zadebiutowała pełna wersja taktycznej gry o wojnie secesyjnej

wiadomość15 lipca 2017

Do sprzedaży trafiła pełna wersja taktycznej gry bitewnej Ultimate General: Civil War studia Game-Labs, czyli kontynuacji wyśmienitego Ultimate General: Gettysburg.

Zapowiedziano Ultimate General: Civil War – taktyczny RTS w realiach wojny secesyjnej [news zaktualizowany]
Zapowiedziano Ultimate General: Civil War – taktyczny RTS w realiach wojny secesyjnej [news zaktualizowany]

wiadomość16 listopada 2016

Studio Game-Labs zapowiedziało grę Ultimate General: Civil War. Tytuł będzie taktycznym RTS-em osadzonym w realiach amerykańskiej wojny domowej. W najbliższych dniach produkcja trafi do Wczesnego Dostępu Steam, pełna wersja powinna ukazać się na początku przyszłego roku. Jednocześnie zaprezentowano pierwszy zwiastun strategii.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
21.12.2016 14:41
domino310
43
Burzą Błogosławiony

Wygląda naprawdę dobrze. Warto obserwować.