Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Rollercoaster Dreams PS4

Gra strategiczno-symulacyjna, w której zajmujemy się tworzeniem i zarządzaniem własnym parkiem rozrywki. Główna zaleta tytułu to możliwość własnoręcznego projektowania kolejek górskich oraz osobistego przetestowania wszystkich atrakcji naszego parku - a także parków udostępnianych przez innych graczy. Unikalne wrażenia z rozgrywki zapewnia też wsparcie dla zestawów rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR.

Strategiczne, ekonomiczne, PlayStation VR, rzeczywistość wirtualna, elementy symulacyjne, budowa wesołego miasteczka.

Rollercoaster Dreams - screen - 2016-08-04 - 327444Rollercoaster Dreams - screen - 2016-08-04 - 327443Rollercoaster Dreams - screen - 2016-08-04 - 327442

Bimboosoft | producent

Bimboosoft | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Rollercoaster Dreams | PS4

22grudnia2016

22grudnia2016

PSN

Sony PlayStation 4
Okładka Rollercoaster Dreams (PS4)
Rollercoaster Dreams

Rollercoaster Dreams to wydana na konsoli PlayStation 4 gra strategiczno-symulacyjna, oferująca możliwość zbudowania i zarządzania parkiem rozrywki, a także samodzielnego przetestowania każdej z istniejących tam atrakcji. Za powstanie gry odpowiada założone w 1998 roku japońskie studio Bimboosoft, które na swoim koncie ma m.in. Coaster Works na konsolę Sega Dreamcast oraz Rollercoaster World na PlayStation 2. Tytuł oferuje wsparcie dla gogli rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR i jest jednym z tytułów startowych dołączanych do zestawu.

Mechanika

Rollercoaster Dreams czerpie z mechanik znanych z większości podobnych gier, na czele z niezwykle popularną serią Rolercoaster Tycoon. Istotę rozgrywki stanowi tu więc aspekt strategiczny, a na barkach gracza spoczywa spory zakres obowiązków związanych z zarządzaniem parkiem rozrywki – począwszy od stawiania kolejnych atrakcji i budek z jedzeniem oraz napojami, poprzez zatrudnianie potrzebnego personelu, aż po dbanie o reklamę i stronę finansową całego przybytku.

W grze nie zabrakło także możliwości projektowania własnych kolejek górskich. Dzięki wykorzystaniu potężnego i funkcjonalnego edytora KALMOF, możemy własnoręcznie wykreować od podstaw unikalny rollercoaster, decydując o przebiegu trasy, rodzajach wagoników itp. Stworzoną w ten sposób konstrukcję, podobnie jak każdą inną atrakcję naszego parku (również budki z jedzeniem i napojami), da się następnie osobiście przetestować w widoku FPP. Co ciekawe, w grze znalazła się też możliwość dzielenia się własnymi dokonaniami z innymi graczami, tak więc przejechać możemy się również kolejką zaprojektowaną przez znajomych.

Niewątpliwą atrakcją gry jest wsparcie dla zestawów rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR, dzięki któremu testowanie poszczególnych atrakcji nabiera nowego wymiaru, dostarczając wrażeń podobnych do wizyty w prawdziwym parku rozrywki.

Kwestie techniczne

Wydana na PlayStation 4 gra Rollercoaster Dreams odznacza się dość przeciętną oprawą graficzną, niewykorzystującą do końca potencjału ósmej generacji konsol. Niekorzystne wrażenia zaciera jednak częściowo możliwość wykorzystania zestawów rzeczywistości wirtualnej, przekładająca się na unikalne wrażenia z rozgrywki oraz wysoką jakość przestrzennego dźwięku 3D. Co ważne, gra nie wymaga do działania posiadania zestawu PlayStation VR, ale jego wykorzystanie jest zalecane przez twórców.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rollercoaster Dreams

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
06.08.2016 11:15
Cziczaki
116
Renifer

Widziałem lepiej zrobione darmowe gry, ale jak na produkcję robioną przez jedną osobę to chyba nie jest aż tak źle, widać że wykorzystuje w pełni moc PS4.