Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Vikings: Wolves of Midgard PS4

Hack-and-slash w stylu serii Diablo, osadzony w nordyckiej mitologii. Gracze wcielają się w przywódcę zdziesiątkowanego klanu wikingów Ulfung, który musi uratować Midgard przed zagładą. Produkcja przeznaczona jest do zabawy w trybie single player lub kooperacji.

RPG, hack'and'slash, widok izometryczny, mitologia nordycka, kooperacja, wikingowie, RPG akcji.

Vikings: Wolves of Midgard - screen - 2017-03-20 - 340731Vikings: Wolves of Midgard - screen - 2017-03-20 - 340730Vikings: Wolves of Midgard - screen - 2017-03-20 - 340729Vikings: Wolves of Midgard - screen - 2017-03-20 - 340728Vikings: Wolves of Midgard - screen - 2016-07-25 - 326713Vikings: Wolves of Midgard - screen - 2016-07-25 - 326712Vikings: Wolves of Midgard - screen - 2016-07-25 - 326711Vikings: Wolves of Midgard - screen - 2016-07-25 - 326710Vikings: Wolves of Midgard - screen - 2016-07-25 - 326709

Games Farm | producent

Kalypso Media | wydawca

CDP | wydawca PL

Pomoc techniczna

wersja językowa:
z polskimi napisami

Data premiery gry Vikings: Wolves of Midgard | PS4

24marca2017

24marca2017

premiera PL

24marca2017

PSN

Sony PlayStation 4
Okładka Vikings: Wolves of Midgard (PS4)
Vikings: Wolves of Midgard

Vikings: Wolves of Midgard to zapowiedziana w lipcu 2016 roku gra typu hack-and-slash na PlayStation 4 i inne platformy sprzętowe. Została stworzona przez studio Games Farm, które wcześniej opracowało zbliżone gatunkowo Shadows: Heretic Kingdoms. Stroną wydawniczą produkcji zajęła się firma Kalypso Media, znana z pozycji takich jak Grand Ages: Medieval, Rise of Venice: Beyond the Sea czy też Tropico.

Fabuła

Gra opowiada o losach przywódcy wikińskiego klanu Ulfung, którego wioska została zniszczona przez lodowych olbrzymów, a on sam stanął na czele ocalałych wojowników, by uratować Midgard. Akcja rozgrywa się bowiem w czasach poprzedzających Ragnarok, czyli wielką wojnę pomiędzy bogami a gigantami, mającą być końcem świata. Tylko od nas zależy, czy losy ludzi potoczą się szczęśliwie i czy uda nam się odbudować wioskę oraz klan.

Mechanika

Vikings: Wolves of Midgard najłatwiej opisać jako Diablo III osadzone w mitologii nordyckiej. Na początku zabawy wybieramy płeć i preferowany styl walki wojownika oraz ustalamy jego (bądź jej) wygląd, a następnie przechodzimy do właściwej rozgrywki, która w ogólnych założeniach przypomina wielki hit firmy Blizzard Entertainment. Zabawę oglądamy więc w rzucie izometrycznym, a ona sama polega na przemierzaniu kolejnych lokacji i zręcznościowej walce z napotkanymi przeciwnikami, pojawiającymi się w hurtowych ilościach. Dzieło studia Games Farm stawia przy tym w większym stopniu na unikanie ataków (poprzez wykonywanie przewrotów) niż tradycyjne hack’n’slashe.

Nasz podopieczny staje w szranki z rozmaitymi, mniejszymi i większymi stworami, które eksterminuje przy użyciu takich broni jak młoty, topory, miecze czy też łuki. Niektóre z nich wymagają trzymania w obu rękach, inne są zdecydowanie lżejsze. Poza tym można dzierżyć naraz dwa narzędzia mordu. Nasz podopieczny może też wejść w posiadanie specjalnych talizmanów, które zapewiają mu dodatkowe potężne zdolności. Zabawę urozmaica zwiastująca apokalipsę zima, fimbulwinter, a także inne szkodliwe warunki środowiskwe, przed którymi trzeba się chronić, np. szukając źródeł ciepła.

Jak w każdym porządnym hack-and-slashu, tak i w Vikings: Wolves of Midgard na platformę PlayStation 4 nie zabrakło systemu rozwoju postaci. Z pokonanych wrogów leje się krew, którą zbieramy i składamy w ofierze bogom, dzięki czemu zyskujemy dostęp do magicznych mocy i ulepszeń swoich umiejętności. Ponadto z czasem odbudowujemy naszą wioskę, do której stopniowo wprowadzają się kolejni NPC. Część z nich jest bardzo przydatna, jak np. mistrz run, który udoskonala nasze rynsztunek.

Tryby gry

Produkcja oferuje kampanię fabularną, którą można ukończyć samemu albo w ramach sieciowego trybu współpracy. Po jej zaliczeniu da się ponownie wkroczyć do nordyckiego świata i stawić czoła większym wyzwaniom w ramach trybu nowa gra plus. W trakcie kampanii oprócz misji fabularnych (wypraw) Vikings: Wolves of Midgard pozwala także na zabawę w Próbach bogów, czyli specjalnych wyzwaniach, kuszących szansą na zdobycie zasobów potrzebnych do rozbudowy osady oraz unikalnego wyposażenia.

Kwestie techniczne

Vikings: Wolves of Midgard pod względem graficznym nie wyznacza nowych standardów w gatunku, aczkolwiek gra wygląda ładnie – lokacje są zróżnicowane, a atakom towarzyszą efektowne animacje. Dodatkową atrakcją jest otoczenie poddające się częściowo destrukcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7.6 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 234,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Vikings: Wolves of Midgard

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Vikings: Wolves of Midgard - zapowiedziano nordyckie Diablo
Vikings: Wolves of Midgard - zapowiedziano nordyckie Diablo

wiadomość21 lipca 2016

Firma Kalypso Media zapowiedziała grę Vikings: Wolves of Midgard, która ukaże się na początku 2017 roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz PC-tach. Będzie to coś w rodzaju Diablo osadzonego w nordyckiej mitologii.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
15.01.2017 10:53
1
radarek18
9
Legionista

wie ktoś czy gra będzie po polsku czy tylko wersja angielska?

25.02.2017 03:27
odpowiedz
Carno22
7
Legionista
8.5

Również pytam jak z lokalizacją, mogą być napisy PL to się skuszę na Pre-order.

27.04.2017 14:10
👍
odpowiedz
marcin2107
1
Junior

Jeżeli ktoś szuka gier w podobnym klimacie do Diablo to się nie zawiedzie. Minusem tej pozycji są miałkie dialogi i niezbyt wciągajaca historia, ale przy takich gatunkach nie tylko o historie chodzi :) Na plus przemawia rozbudowany system rozwoju postaci oraz włączenie czynnika środowiska, który w pewnych sytuacjach wpływa bezpośrednio na zdrowie bohatera. Produkcja dla fanów gatunku, nie utożsamiając dosłownie z Diablo, będzie świetną rozrywką :)

23.10.2017 12:43
odpowiedz
saraphin
15
Legionista

Jest możliwość grania we dwóch na wspólnym ekranie?