Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Rusty Lake Hotel Android

Mroczna, surrealistyczna przygodówka point-and-click, w której trafiamy do tajemniczego, zwierzęcego hotelu. Naszym zadaniem jest zabicie pięciu gości. Tytuł wyróżnia się klimatyczną oprawą graficzną i udźwiękowieniem.

Przygodowe, point-and-click, 2D, surrealizm.

Rusty Lake Hotel - screen - 2015-12-29 - 313440Rusty Lake Hotel - screen - 2015-12-29 - 313439Rusty Lake Hotel - screen - 2015-12-29 - 313438Rusty Lake Hotel - screen - 2015-12-29 - 313437Rusty Lake Hotel - screen - 2015-12-29 - 313436Rusty Lake Hotel - screen - 2015-12-29 - 313435

Rusty Lake | producent

Rusty Lake | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Rusty Lake Hotel | AND

14grudnia2015

14grudnia2015

Google Play

Android
Okładka Rusty Lake Hotel (AND)
Rusty Lake Hotel

Rusty Lake Hotel na platformę Android to przygodowa produkcja deweloperów z holenderskiego studia Rusty Lake, znanego z takich projektów jak Cube Escape Harvey's Box, Cube Escape Arles, Cube Escape The Lake czy też Cube Escape Case 23.

Fabuła

Warstwa fabularna Rusty Lake Hotel jest mroczna i intrygująca. Do tytułowego hotelu przybywa bowiem pięciu gości, którymi musimy się zaopiekować, a tak naprawdę pozbawić ich życia. Każdym z nich zajmujemy się osobno, wykonując różne czynności, np. zatruwając nieszczęśnika. Wszystko jest tym ciekawsze, że akcja rozgrywa się w zwierzęcym, surrealistycznym świecie.

Mechanika

Rusty Lake Hotel na platformę Android to przygodówka point-and-click, co oznacza, że rozgrywka opiera się na odwiedzaniu kolejnych lokacji, w których poszukujemy różnych przedmiotów niezbędnych do uporania się z danym problemem. Znalezione elementy lądują w naszym ekwipunku i mogą zostać wykorzystane w późniejszym czasie. Deweloperzy przygotowali sześć pokoi wypełnionych rozmaitymi zagadkami. O ile założenia rozgrywki są proste, o tyle podczas zabawy należy się wykazać spostrzegawczością, kojarzeniem faktów oraz wyobraźnią.

Kwestie techniczne

Deweloperzy z Rusty Lake zatroszczyli się o klimatyczną i ciekawą stylistycznie oprawę graficzną 2D, która uzupełniana jest przez zróżnicowaną ścieżkę dźwiękową - w każdym pokoju, jaki odwiedzamy w Rusty Lake Hotel na platformę Android, przygrywa nam inny motyw muzyczny.

Minirecenzja Rusty Lake Hotel – mordercza przygoda w tajemniczym hotelu

PLUSY:
  1. Mroczny i tajemniczy klimat jest główną atrakcją tej produkcji;
  2. Klasyczna rozgrywka point-and-click i niecodzienna fabuła zadowoli niejednego fana gatunku;
  3. Surrealistyczna otoczka, wyróżniająca grę na tle konkurencyjnych tytułów.
MINUSY:
  1. Zagadki potrafią być mocno nielogiczne, co bywa uciążliwe przy braku systemu podpowiedzi.

Rusty Lake Hotel to bardzo nietypowa produkcja. Z jednej strony mamy do czynienia z przygodówką point-and-click, w której mechanika rozgrywki nie różni się właściwie niczym od konkurencyjnych tytułów pokroju Broken Sword 5: The Serpent's Curse. Z drugiej strony deweloperzy zatroszczyli się o wyjątkowy, surrealistyczny setting oraz nietypowy cel zabawy.

Jedną z głównych atrakcji tytułu jest sama historia. Gracze wcielają się bowiem w nowo zatrudnionego pracownika pewnego hotelu, do którego przybywa kilku gości. Naszym zadaniem jest ich… zabić. Co, jak, dlaczego? Projekt skrywa wiele tajemnic, które tylko i wyłącznie zachęcają do zabawy.

Sama rozgrywka również nie jest sztampowa. O ile założenia, jak już zresztą wspomniałem na początku, nie różnią się od pozostałych przygodówek (zwiedzamy lokacje, klikamy w postacie i przedmioty, a następnie wykorzystujemy znaleziska), tak pozbawianie gości życia odbywa się w bardzo wyrafinowany sposób. Nie wystarczy bowiem znaleźć nóż i zadźgać nim klientów, lecz musimy np. sporządzić truciznę, którą dolejemy do drinka, czy też przygotować zmyślny mechanizm, sprawiający, że w głowę odpoczywającego na łożu dzika, wbije się wiszący powyżej topór.

Zabawa jest dość trudna, zwłaszcza jeżeli nie mieliście wcześniej do czynienia z point-and-clickami. Podczas rozgrywki musimy uwolnić swój umysł od logicznego myślenia, gdyż stawiane przed graczem zagadki dość często są skomplikowane i, na pierwszy rzut oka, pozbawione sensu. Sytuacji nie ułatwia fakt, ze w produkcji zabrakło systemu podpowiedzi.

Na osobny akapit zasługuje oprawa audio-wideo. Rusty Lake Hotel z pewnością nie jest najbardziej zaawansowaną technicznie grą na urządzeniach mobilnych, ale wyjątkowy styl graficzny, przywiązanie do szczegółów oraz świetna otoczka dźwiękowa sprawiają, że aplikacja w mistrzowski sposób buduje niepokojący klimat i nie sposób jest się od niej oderwać przez kilka bitych godzin.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Rusty Lake Hotel

12+

Rusty Lake Hotel, czyli surrealistyczna i niepokojąca perełka
Rusty Lake Hotel, czyli surrealistyczna i niepokojąca perełka

wiadomość22 grudnia 2015

W tym tygodniu do mobilnej perełki wybraliśmy surrealistyczną przygodówkę Rusty Lake Hotel, w której bawimy się w zabijanie klientów naszego hotelu.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz