Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Senran Kagura: Estival Versus PS4

Kolejna odsłona serii przygodowych gier akcji spod szyldu Senran Kagura. Produkcja łączy w sobie elementy hack'and'slash oraz beat'em up. Gracze mogą wcielić się w jedną z ponad 20 młodych uczennic z kliku szkół ninja, działających we współczesnej Japonii. Tym razem bohaterki zostają w tajemniczy sposób przeniesione na tropikalną wyspę, na której spotykają zmarłych bliskich.

Akcji, TPP, hack'and'slash, ninja, beat 'em up, multiplayer, kooperacja, przygodowe gry akcji.

Senran Kagura: Estival Versus - screen - 2017-02-14 - 338774Senran Kagura: Estival Versus - screen - 2017-02-14 - 338773Senran Kagura: Estival Versus - screen - 2017-02-14 - 338772Senran Kagura: Estival Versus - screen - 2017-02-14 - 338771Senran Kagura: Estival Versus - screen - 2017-02-14 - 338770Senran Kagura: Estival Versus - screen - 2017-02-14 - 338769Senran Kagura: Estival Versus - screen - 2017-02-14 - 338768Senran Kagura: Estival Versus - screen - 2017-02-14 - 338767Senran Kagura: Estival Versus - screen - 2017-02-14 - 338766

Tamsoft | producent

Marvelous AQL | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Senran Kagura: Estival Versus | PS4

15marca2015

Sony PlayStation 4
Okładka Senran Kagura: Estival Versus (PS4)
Senran Kagura: Estival Versus

Senran Kagura: Estival Versus na PlayStation 4 jest trójwymiarową przygodową grą akcji z elementami podgatunków hack'and'slash oraz beat'em up. Tytuł jest czwartą odsłoną cyklu Senran Kagura, który zadebiutował na 3DS-ie w 2011 roku. Na platformie Nintendo pojawiły się dwie główne części serii (Senran Kagura oraz Senran Kagura 2: Deep Crimson). Estival Versus jest z kolei sequelem spin-offu pod tytułem Senran Kagura: Shinovi Versus, który w 2013 roku trafił na PlayStation Vitę. Za produkcję odpowiada niezmiennie japoński zespół ze studia Tamsoft, pod nadzorem twórcy serii Kenichirego Takakiego, a także firma Marvelous. Warto dodać, że marka Senran Kagura w swojej ojczyźnie doczekał się także adaptacji w postaci mangi, serialu telewizyjnego, słuchowisk radiowych oraz książek.

Fabuła

Senran Kagura: Estival Versus kontynuuje wątki rozpoczęte w poprzednich grach z cyklu. W trakcie zabawy trafiamy ponownie do współczesnej Japonii, w której walczą ze sobą młode wojowniczki ninja. W przygodzie uczestniczą wszystkie do tej pory przedstawione w serii bohaterki, należące do czterech różnych szkół/stronnictw shinobi. Zostają one przeniesione w tajemniczy sposób na tropikalną wyspę, na której spotykają zmarłych bliskich. Gospodarz tego dziwnego miejsca stawia przed protagonistkami wyzwanie: jeżeli wezmą udział w turnieju sprawdzającym ich umiejętności bojowe, nie tylko poznają nowe sekrety i techniki ninja, ale będą mogły odesłać w zaświaty ukochanych członków rodziny. W przeciwieństwie do Senran Kagura: Shinovi Versus, Senran Kagura: Estival Versus posiada jedynie pojedynczą kampanię, na którą składa się szereg misji, między które wplecione zostały przerywniki fabularne zrealizowane w formie znanej z visual novel. W każdej misji gracze mogą wybrać jedną z ponad 20 bohaterek, poznając historię z innych punktów widzenia.

Mechanika

Senran Kagura: Estival Versus na PlayStation 4 podobnie jak poprzedniczki jest szybką grą akcji. Zabawę przedstawiono z perspektywy trzeciej osoby. W trakcie rozgrywki przemierzamy duże i często otwarte lokacje, przedstawiające różne fragmenty tajemniczej wyspy. Jak w grach z cyklu Dynasty Warriors, gracze walczą naraz z dużymi grupami przeciwników. Wojowniczki mogą unikać ciosów, wyprowadzać kontrataki, skakać oraz swobodnie biegać. System walki oferuje różnego rodzaju kombosy, które odblokowujemy za zdobyte punkty doświadczenia. Wykupujemy za nie także nowe techniki i zdolności, unikalne dla każdej bohaterki. Postacie mogą także aktywować specjalną formę ninja, wyprowadzając wtedy ostateczne i najsilniejsze ataki. W Estival Versus powraca charakterystyczna cecha serii – rolę wskaźnika zdrowia pełnią tu kostiumy, które z czasem ulegają zniszczeniu.

Tryby gry

Poza wspomnianą kampanią, możemy wziąć udział w pojedynkach 1 vs. 1 z wybranymi bohaterkami kontrolowanymi przez AI, a także w kilku wariantach zabawy wieloosobowej. Tryb multiplayer wspiera rozgrywkę dla maksymalnie 4 (wersja na PS Vitę) lub 10 graczy (wersja na PlayStation 4).

Kwestie techniczne

Produkcja na platformie PlayStation 4 korzysta z trójwymiarowego silnika, który obsługuje jej obie konsolowe edycje. Senran Kagura: Estival Versus na PlayStation 4 i PC oferuje rozgrywkę z obrazem w rozdzielczości full HD, wyświetlanym z prędkością 60 klatek na sekundę. Wersja na PlayStation Vitę wykorzystuje kompromisowe rozwiązania. Płynność grafiki zapewniają niższej jakości trójwymiarowe modele oraz efekty specjalne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-10  

Ocena gry 7.5 / 10 na podstawie 7 ocen czytelników.

Klasyfikacja PEGI Senran Kagura: Estival Versus

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Danteveli_ Ekspert 16 marca 2016

Dobrą dekadę temu uznawałem siebie za fana anime. Oglądałem różne serie i myślałem, że Japonia jest spoko. Niestety mniej więcej w tym okresie rozpoczynała się epoka tak zwanego fan service. Zamiast interesujących historii zaczęto nam serwować biusty i pupy kreskówkowych lasek. Dziwaczne haremy i bardzo sztampowe postacie zastąpiły wszystko co interesowało mnie w animowanych produkcjach. Zdałem sobie też sprawę z tego, że Kraj Kwitnącej Wiśnie jest w dość trudnej sytuacji. Jak ma się to wszystko do recenzowania gierek? Pierwszy raz miałem okazję zobaczyć destylat tego co nienawidzę w anime. Ten koszmarny twór nazywa się Senran Kagura: Estival Versus.

7.5
XSEED Games wyda kolejne japońskie gry na PC
XSEED Games wyda kolejne japońskie gry na PC

wiadomość18 października 2015

Amerykańska firma XSEED, specjalizująca się w publikacji i lokalizacji produkcji z Kraju Kwitnącej Wiśni, zapowiedziała, że w przyszłym roku wyda trzy kolejne tytuły na Steamie. Będą to gry Xanadu Next, Senran Kagura: Shinovi Versus oraz Little King’s Story.

8 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

keksxd

Regiomontanus

Dene-Sama

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
25.06.2016 23:31
😜
Dene-Sama
10
Legionista
8.5

to nie to samo co warriors orochi czy one piece pirate warriors 3 ale gierka spoko.
tylko troche wstyd jak ktoś wchodzi do pokoju