Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

flOw PS4

Przygotowana przez niezależne studio thatgamecompany odprężająca gra logiczno-zręcznościowa, przypominająca w swych założeniach klasycznego węża, znanego ze starych telefonów komórkowych.

Logiczne, funkcje cross-platform, indie.

flOw - screen - 2013-11-14 - 273431flOw - screen - 2013-11-14 - 273430flOw - screen - 2013-11-14 - 273429

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry flOw | PS4

15listopada2013

Sony PlayStation 4
Okładka flOw (PS4)
flOw

flOw to odprężająca produkcja założeniami przypominająca znanego z telefonów komórkowych „węża”. Zadaniem gracza jest kierowanie istotą o przeróżnych kształtach w taki sposób, by pożerała ona mniejsze organizmy i powiększała swoje wymiary. Producentem tytułu jest amerykańskie studio deweloperskie thatgamecompany. Był on pierwszą z trzech gier (pozostałe to Flower i Journey), które powstały dzięki umowie na wyłączność i współpracy z firmą Sony. Pierwotnie flOw zadebiutował na konsoli PlayStation 3 w 2007 roku, a na PSP w 2008.

Zasady zabawy są banalnie proste, ale przez to też tak wciągające i uzależniające. Najważniejsze jest, by kontrolować ruchy istoty, rozważnie kluczyć między niebezpieczeństwami i zbierać życiodajne elementy. flOw nie posiada fabuły, a jedynym motorem napędowym do dalszej rozgrywki jest chęć zdobycia dostępu do kolejnego, charakteryzującego się innymi umiejętnościami stworzenia.

Specjalne kształty obrazują miejsca, w których kierowana istota może się zanurzyć głębiej. Niektórzy przeciwnicy mają czułe punkty, do których można się dostać tylko dzięki pomocy któregoś z dopalaczy. Chwilowa nieśmiertelność czy przyspieszenie ułatwiają walkę z większymi organizmami. Warto dodać, że gra posiada tryb multiplayer, dzięki któremu gracze mogą wspólnie przemieszczać kolejne głębokości, mierzyć się z przeciwnikami i rozwijać kierowane przez siebie istoty.

Oprawa graficzna flOw jest minimalistyczna. Bogate kształty przypominają mikroorganizmy oglądane pod mikroskopem i zanurzone w błękitnym, płynnym roztworze. Naszej rozgrywce towarzyszy spokojna, relaksująca muzyka, klimatycznie wpasowująca się w niespieszną akcję gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do flOw

Klasyfikacja PEGI flOw

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Journey na PlayStation 4 także w wersji pudełkowej
Journey na PlayStation 4 także w wersji pudełkowej

wiadomość16 kwietnia 2015

Sony potwierdziło, że latem do sklepów powinna trafić pudełkowa wersja gry Journey na PlayStation 4. W zestawie z tytułem znajdą się także dwie inne produkcje stworzone przez studio ThatGameCompany. Są to wysoko oceniane i wielokrotnie nagradzane Flower oraz flOw.

Flower, flOw, Escape Plan i Sound Shapes dostępne na PlayStation 4 w dniu premiery konsoli
Flower, flOw, Escape Plan i Sound Shapes dostępne na PlayStation 4 w dniu premiery konsoli

wiadomość17 października 2013

Cztery popularne tytuły, Flower, flOw, Escape Plan i Sound Shapes, będą dostępne do ściągnięcia na PlayStation 4 już w dniu premiery nowej konsoli Sony. Dla obecnych posiadaczy tych gier, opcja ta będzie darmowa.

Twórcy gry Journey znaleźli nowego inwestora. Koniec zależności od firmy Sony
Twórcy gry Journey znaleźli nowego inwestora. Koniec zależności od firmy Sony

wiadomość15 czerwca 2012

Studio thatgamecompany pozyskało 5,5 miliona dolarów, co pozwoli im na wydawanie gier na własną rękę, bez konieczności ograniczania się do konsol firmy Sony.

Journey najszybciej sprzedającą się grą w PlayStation Store
Journey najszybciej sprzedającą się grą w PlayStation Store

wiadomość29 marca 2012

Studio thatgamecompany poinformowało, że jego najnowsza gra Journey pobiła rekord i jest najszybciej sprzedającym się tytułem, który trafił do PlayStation Store. Dowiedzieliśmy się również, że z firmy odchodzi jej współzałożycielka Kellee Santiago.

Twórcy flOw i Flower pracują nad kolejną grą
Twórcy flOw i Flower pracują nad kolejną grą

wiadomość16 lipca 2009

Studio thegamecompany, będące producentem ciepło przyjętego flOw oraz nie mniej uznanego Flower ujawniło, że rozpoczęło prace nad swoim trzecim tytułem dla koncernu Sony. Gra ma być czymś wyjątkowym i zostanie najprawdopodobniej wydana na konsolę PlayStation 3.

8 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

damantris

_xcnn

meleic

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz