Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Mirror's Edge Catalyst PC

Kontynuacja pierwszoosobowej gry akcji z 2008 roku, będąca swoistym rebootem marki, wykorzystującym świat, postaci oraz elementy fabuły i mechaniki pierwowzoru. W grze wcielamy się ponownie w postać kurierki Faith, która ze względu na mistrzowsko opanowaną sztukę poruszania się po wielkomiejskiej dżungli, może stać się głównym katalizatorem przemian w quasi-totalitarnej rzeczywistości. W odróżnieniu od pierwszej części serii, akcję osadzono w otwartym świecie, a znacznej poprawie uległa nie tylko oprawa gry, ale także model poruszania się i walki.

Akcji, FPP, science fiction, sandbox, dystopia, parkour.

Mirror's Edge Catalyst - screen - 2016-06-06 - 323082Mirror's Edge Catalyst - screen - 2016-06-06 - 323081Mirror's Edge Catalyst - screen - 2016-06-06 - 323080Mirror's Edge Catalyst - screen - 2016-06-06 - 323079Mirror's Edge Catalyst - screen - 2016-06-06 - 323078Mirror's Edge Catalyst - screen - 2016-06-06 - 323077Mirror's Edge Catalyst - screen - 2016-06-06 - 323076Mirror's Edge Catalyst - screen - 2016-06-06 - 323075Mirror's Edge Catalyst - screen - 2016-04-22 - 301559

wersja językowa:
z polskimi napisami

Data premiery gry Mirror's Edge Catalyst | PC

7czerwca2016

9czerwca2016

premiera PL

9czerwca2016

Origin

PC Windows
Okładka Mirror's Edge Catalyst (PC)
Mirror's Edge Catalyst

Studio EA DICE znane jest dziś pecetowym graczom głównie jako twórca bestsellerowej serii Battlefield oraz nowej wersji osadzonej w świecie Gwiezdnych wojen sieciowej strzelaniny Star Wars Battlefront. Mało kto jednak pamięta, że zanim deweloper stał się formalnie częścią koncernu Electronic Arts, pod nazwą Digital Illusions stworzył wiele niezwykle udanych produkcji, jak choćby dwie niedoceniane serie wyścigowe. Spod ręki szwedzkich deweloperów wyszła także jedna z najoryginalniejszych gier akcji ostatnich lat, a mianowicie wydany w 2008 roku Mirror’s Edge.

Wydany na PC Windows Mirror’s Edge Catalyst jest kolejną odsłoną wspomnianej wyżej marki, choć podkreślić należy, że gra nie była pomyślana jako oficjalna kontynuacja pierwowzoru, a raczej jako jej ulepszona i rozbudowana wersja – co podkreślać miał także roboczy tytuł gry: po prostu Mirror’s Edge. Produkcja ukazała się wiosną 2016 roku na pecetach oraz konsolach ósmej generacji, a poszczególne wersje – w przeciwieństwie do wielu współczesnych produkcji multiplatformowych – pod względem wizualnym praktycznie się nie różnią.

Fabuła

Pod względem fabularnym Mirror’s Edge Catalyst nie jest sequelem Mirror’s Edge, a zupełnie nową grą, wykorzystującą świat, bohaterów oraz elementy fabuły i mechaniki poprzedniczki. Akcję tytułu osadzono w Mieście Szkła, jednej z wielu metropolii futurystycznego, quasi-totalitarnego świata, w którym pełnię władzy sprawują potężne i wpływowe korporacje, zrzeszone w tzw. Konglomeracie. Żyjące w ciągłym strachu społeczeństwo poddawane jest nieustannej inwigilacji, a wszelkie przejawy nieposłuszeństwa wobec władzy są brutalnie tłumione.

Gracze wcielają się ponownie w postać znanej z pierwowzoru „biegaczki” imieniem Faith, która do perfekcji opanowała sztukę poruszania się po wielkomiejskiej dżungli, dzięki czemu na co dzień para się pracą kuriera, drobnymi kradzieżami oraz szpiegostwem przemysłowym. To właśnie jej zdolności oraz niezwykła determinacja sprawiają, że Faith może stać się tytułowym katalizatorem zmian, które mają doprowadzić do rewolucji i końca totalitarnych rządów korporacji. W toku rozgrywki nasza protagonistka zwiedza szereg zakamarków miasta, od dachów wieżowców do mrocznych, podziemnych tuneli, a jej głównym przeciwnikiem są agenci firmy KrugerSec – zbrojnego ramienia Konglomeratu, na którego czele stoi charyzmatyczny Gabriel Kruger.

Mechanika

Najważniejszą zmianą w stosunku do pierwszego Mirror’s Edge jest rezygnacja ze sztywnego podziału na misje. Akcję gry osadzono bowiem tym razem w rozległym otwartym świecie, po którym możemy swobodnie się poruszać, zaś zadaniom z głównego wątku fabularnego towarzyszy cała masa zleceń pobocznych i aktywności dodatkowych. Znacznie większy nacisk położono także na ewolucję postaci głównej bohaterki, która z młodej i niewinnej dziewczyny skrzywdzonej przez system, w toku rozgrywki przeobraża się w odważną bojowniczkę o wolność. Rozwój ów przekłada się też na jej zdolności – podczas eksploracji świata gry bohaterka gromadzi doświadczenie, które potem przeznaczamy na zakup nowych umiejętności, pozwalających jej np. na dotarcie do początkowo niedostępnych miejsc.

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów serii pozostał oczywiście realistycznie odtworzony model poruszania się, wykorzystujący szeroką gamę typowo parkourowych sztuczek. Jednocześnie w Mirror’s Edge Catalyst zrezygnowano całkowicie z broni palnej, której w „jedynce” można było używać przeciwko wrogom. W grze wciąż nie brakuje okazji do konfrontacji z różnymi rodzajami przeciwników, jednak tym razem rozprawiamy się z nimi wyłącznie za pomocą siły fizycznej, korzystając ze sprytu i umiejętności bohaterki. W związku z tym znacząco rozbudowano mechanikę walki, która pozwala na znacznie skuteczniejsze i bardziej precyzyjne wyprowadzanie ciosów. Jednocześnie podczas starć możemy wykorzystywać także elementy otoczenia, np. zrzucając przeciwników z dachu, nokautując ich podczas zjazdu na linie czy też uderzając nimi o ściany.

Tryby gry

Poza rozgrywką jednoosobową Mirror’s Edge Catalyst oferuje też pewne elementy multiplayerowe. Kwestia funkcjonalności sieciowej różni się od tego, co wstępnie zapowiadał producent. Gracz otrzymuje do dyspozycji jedynie tzw. Social Play, czyli komponent asynchroniczny, niepozwalający na grę wieloosobową w trybie rywalizacji czy współpracy. Dzięki niemu możemy jednak tworzyć własne wyzwania poprzez umieszczanie na mapie punktów kontrolnych, w których rywalizować mogą nasi znajomi oraz inni gracze (zawartość jest pobierana losowo). Istnieje też możliwość zapisania swoich czasów na publicznej tabeli wyników i konkurowania w ten sposób z ludźmi z całego świata.

Druga funkcja dostarczana przez Social Play to Beat L.E. Pozwala ona na umieszczenie w świecie gry znaczników widocznych także dla innych graczy, które mogą służyć do oznaczania ciekawych miejsc. Ponadto wraz z postępami w rozgrywce i zdobywaniem osiągnięć gracz ma możliwość odblokowywania emblematów.

Kwestie techniczne

Wydany na platformie PC Windows Mirror’s Edge Catalyst wykorzystuje potencjał najnowszej generacji silnika Frostbite (znanego głównie z serii Battlefield czy ostatnich odsłon Need for Speed). Równocześnie autorzy starali się zachować charakter rozgrywki oraz unikatowy „sterylny” wygląd miasta z wydanego w 2008 roku pierwowzoru. Zrezygnowano jednak w dużej mierze z animowanych scenek przerywnikowych, zastępując je cut-scenkami stworzonymi na silniku gry. Warto też zaznaczyć, że podczas przechodzenia pomiędzy poszczególnymi sektorami rozległego otwartego świata nie towarzyszą nam żadne ekrany ładowania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 7.285 / 10 na podstawie 447 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.3 / 10 na podstawie 949 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169,90 PLN

Gry podobne do Mirror's Edge Catalyst

Klasyfikacja PEGI Mirror's Edge Catalyst

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Mirror's Edge Catalyst

Rekomendowane: Intel Core i7-3770 3.4 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/3 GB Radeon R9 280x lub lepsza, 25 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-3250 3.50 GHz/AMD FX-6350 3.9 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 Ti/Radeon R9 270x lub lepsza, 25 GB HDD, Windows 7 64-bit

Do tej gry rekomendujemy

ASUS ROG Strix GL702ZC Ryzen

Procesor: Procesor AMD® Ryzen™ 7 1700
Pamięć: 2 x SO-DIMM, do 32 GB SDRAM
Grafika: AMD AMD Radeon™ RX580 , z 4GB, VRAM
Wyświetlacz: 17.3" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 60Hz 72% NTSC, przeciwodblaskowa z 178° szerokim kątem widzenia | 17.3" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 120Hz 72% NTSC, przeciwodblaskowa z 178° szerokim kątem widzenia | z IPS Technology oraz Freesync
Magazyn danych: SSD - 128GB/256GB/512GB SATA3 M.2 SSD

Sprawdź ceny w:

* Uwaga! Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i sprzedawcy.

Recenzja gry Mirror's Edge: Catalyst - Faith podąża śladem Assassin’s Creed

Recenzja 6 czerwca 2016, 18:00

Zresztą Miasto Szkła intryguje nie tylko wyglądem, ale również panującym w nim klimatem. Bez wątpienia akcja toczy się na Ziemi w przyszłości, ale DICE wykreowało interesujące realia, zrywając z wszelkimi cechami naszego świata – od nazw geograficznych aż po kalendarz. W ten sposób mamy wrażenie obcowania jakby z fantastyczną, niemal mistyczną krainą. Wprawdzie tak samo było w pierwszym Mirror’s Edge, ale Catalyst oferuje głębszą i pełniejszą charakterystykę przedstawionego świata (za sprawą dokumentów i nagrań, które funkcjonują jako jeden z rodzajów znajdziek). Poza tym deweloper podkręcił klimat, implementując więcej elementów charakterystycznych dla cyberpunku – może nie ma tu wszczepów, ale życiem mieszkańców Miasta Szkła rządzi informatyczna sieć, do której wszyscy są podłączeni. I choć u podstaw uniwersum leży mało oryginalny pomysł ze złymi korporacjami, które sprawują władzę absolutną, kontrolując wszystkie aspekty życia obywateli, to nałożenie na ten schemat nietuzinkowej, barwnej stylistyki skutkuje otrzymaniem całkiem unikatowych realiów, odkrywanych z przyjemnością.

Komentarze Czytelników (186)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
16.06.2016 16:09
😊
odpowiedz
rządekheir
1
Legionista

12 Czerwca wyszedł crack od 3DM do Mirrors Edge Catalyst.

16.06.2016 18:44
odpowiedz
rządekheir
1
Legionista

Czyśby grupa 3DM była aż tak super od Czerwca zaczynają wydawać cracki do gier posiadających denuvo ale nie uwierzę jak nie zobaszę.

16.06.2016 21:34
😡
odpowiedz
1 odpowiedź
rządekheir
1
Legionista

3DM jest do Dupy crack nie działa muszę iść do Sklepu

post wyedytowany przez rządekheir 2016-06-16 21:35:29
17.06.2016 10:44
odpowiedz
3 odpowiedzi
icichacal
55
Pretorianin

Warto kupić? A jeśli nie to skąd torrentowac bo jedna strona już padla.

17.06.2016 23:02
👍
odpowiedz
2 odpowiedzi
icichacal
55
Pretorianin
9.0

Dobra... kupiona i jak dla mnie warto było ! Super jest po 10h jak narazie. Nie wiem czemu narzekaja na otwarty swiat w tej serii - nie mam nic przeciwko, mozna zwiedzac do bólu a jest co. Dobra optymalizacja, grafika świetna. Gram na i5, GTC 970, 16GB RAM, SSD. Daje 9/10

18.06.2016 20:17
3
odpowiedz
puci3104
109
Generał
6.0

Gra niestety jest dla mnie dużym zawodem. Nie jest jakaś strasznie słaba, ale też nie jest dobra. Szkoda, bo liczyłem na znacznie więcej.

Plusy:
- Ładna grafika, chociaż miejscami nierówna.
- Stylistyka.
- Dobrze wykonane misje główne i biegi.
- Przyjemnie się biega,...

Minusy:
-... ale często Faith nie wiadomo czemu nie wykonuje ewidentnie nakreślonego ruchu.
- Nudna fabuła.
- Słabiutkie znajdźki.
- Problem z Echem, które niekiedy znika wraz z czerwonymi znacznikami, przez co gubi się rytm biegu.
- Świat zrobiony pod trasy, ale często są miejsca, gdzie ewidentnie się wydaje, że powinna być trasa, a tam jej nie ma. Niekiedy miałem wrażenie, że gdzieś brakowało budynku, bo twórcom się nie chciało go postawić, mimo że trasa była tam lekko nakreślona.
- Gra pod koniec (w okolicach 20 godziny) strasznie mnie już nudziła.
- Katastrofalne ekrany ładowania. Powtarzanie biegu już 20 metrów od startu wiąże się z ładowanie przez jakieś 5 sekund, mimo że gra jest na SSD a respimy się tuż obok.

Koniec końców oceniam grę na 6/10. Niestety, ale jak widać Mirror's Edge bardziej pasuje do sposobu pierwszej części. Lepiej postawić na szybką dynamiczną kampanię niż rozwlekający się świat. Znacznie bardziej by mi się podobała gra, gdybyśmy mieli jedynie ciąg misji głównych.

post wyedytowany przez puci3104 2016-06-18 20:40:42
19.06.2016 20:40
👍
odpowiedz
Adrian_V
4
Legionista

21 godzin za mną (około 80% gry bez wzroku sprintera, tak pewnie byłoby o wiele szybciej), zaliczyłem główną fabułę, wszystkie billboardy i wieże odkrywające szybką podróż, pojedyncze biegi oraz strefy ochrony. Bardzo mi się podobało i jak wyjdzie kolejna część to chętnie zagram. Ode mnie 8/10 :)

20.06.2016 22:04
👍
odpowiedz
1 odpowiedź
icichacal
55
Pretorianin

Jeszcze nigdy nie miałem takiej frajdy z biegania i to o dziwo bez karabinu w łapie. Myślałem ze już nic nowego mojej karierze gracza nie odkryje a tu MEC. Chce w to grac non stop ! Dobrze ze fabuly poprzedniej gry sie nie lacza wiec jak przejde te "bede grał w gre".. poprzednia czesc :)
Polecam ten tytuł jak ktoś lubi tez rywalizacje ze znajomymi.

21.06.2016 17:26
😊
odpowiedz
2 odpowiedzi
rządekheir
1
Legionista

Ja już Mirrors Edge Catalyst zamówiłem czekam na Kuriera oczywiście najlepiej się Bawię w Dragon Ball Xenoverse bo można zaliczyć każdego trenera Mentora Ale podnieca mnie ta laska w Mirrors Edge Catalyst.

22.06.2016 13:25
😉
odpowiedz
misza2601
12
Legionista

Dłuuugo myślałem nad zakupem przed premierą. Wstrzymałem się. Zapewne zagram z lekkim opóźnieniem.

23.06.2016 15:49
😃
odpowiedz
1 odpowiedź
rządekheir
1
Legionista

Ja już zakupiłem i aktywowałem Mirrors Edge Catalyst nawet podoba mi się ta Aktywacja bo płyty mogą się porysować
ale trzeba miesz stałe połączenie z Internetem.

24.06.2016 01:57
😊
odpowiedz
rządekheir
1
Legionista

Nawet super że zrobili otwarty świat powiem że ta część jest owiele lepsza od pierwszej.

30.06.2016 18:41
😒
odpowiedz
1 odpowiedź
Karolinka16a
2
Junior

Macie może crack do tej wercji www.downloadfiles.pl/pobierz/mirrors-edge-catalyst-crackmulti17-plrar Bo ten nie działa;-(

03.07.2016 20:19
odpowiedz
JJigsawK
1
Junior

Mimo tego, że obejrzałem ten film praktycznie cały:
[link]
Nadal mam ochotę (teraz nawet jeszcze bardziej niż wcześniej) na zakup gry i przejście jej samemu :)

post wyedytowany przez JJigsawK 2016-07-03 20:20:41
04.07.2016 01:45
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
PLDan11
26
Chorąży
3.0

Ta gra jest fatalna. Na screenach wygląda jak Mirror's Edge, ale jedyne, co pozostalo po genialnej 1. części, to główna bohaterka i skakanie, które prawie wcale nie daje frajdy. Wywaliłem 150 zł w błoto.

16.07.2016 19:46
odpowiedz
2 odpowiedzi
Adrian_V
4
Legionista

Zrobili promkę na origin -33%.

28.07.2016 21:40
odpowiedz
qazplm632
54
Pretorianin

Nie ukończyłem jeszcze gry wiec wstrzymam się z oceną, ale póki co jestem zadowolony. Historia wydaje mi się ciekawsza niż w pierwowzorze, miasto jest jeszcze ładniejsze, bohaterowie na razie średnio przekonujący, ale może to się zmieni w późniejszych częściach historii, bieganie po mieście sprawia frajdę, ale tylko po wyłączeniu zmysłu miejskiego; misje fabularne i poboczne są dla mnie póki co wystarczająco różnorodne - lokacje również. Z rzeczy technicznych dobija mnie nieco doczytywanie się tekstur i dosyć długi ekran ładowania za każdym razem, gdy się zginie. Na razie wystawiłbym 8,5-9.

13.08.2016 20:02
👍
odpowiedz
icichacal
55
Pretorianin

Przeszedłem i gram nadal - polecam ! Piękna grafa.

01.09.2016 03:23
odpowiedz
1 odpowiedź
vegeta181818
3
Pretorianin
10

Mirrors Edge Catalyst miał być też na PS3 ale prace wstrzymali ciekawe dlaczego gra dla mnie jest średnia ale że mi potrafi chodzić to z przyjemnością dam 10 ps niektóre gry mogą okazać się bardzo paskudne i bardzo się tnąć dlatego szanuję każde granie w Mirrors Edge i jeszcze gram w 1920X1080 pikseli na takim sprzęcie procesor AMD Athlon X4 630 2.80. Ram 4 GB karta grafiki oczywiście GTX 650 a nie jakieś zasrane GT 240.

post wyedytowany przez vegeta181818 2016-09-01 03:25:03
18.09.2016 13:44
odpowiedz
feks3883
3
Chorąży
10

Cud, miód i malina.
10/10

05.10.2016 19:44
👍
odpowiedz
Evol07
3
Pretorianin
8.5

W końcu zagrałem po zakupie za te 5 dyszek jak była obniżka na originie. Nie żałuję, było warto.

To nadal jest ME, tylko z ulepszonymi mechanikami i otwartym światem. Tak, ilość znajdziek i wyścigów czy dostaw przyprawia o zawrót głowy, czasem backtracking daje się we znaki, ale system poruszania się jest tak dobry i dość intuicyjny (chociaż nie zawsze, zwłaszcza bieg po ścianie i obrót o 180 stopni) że mi osobiście to nie przeszkadzało. Grafika jest piękna, gra świateł, a panorama miasta w misjach z widokiem z góry po prostu powala na kolana. To jedna z tych gier, gdzie po prostu stoisz i oglądasz, bo tak pięknie to wygląda. Optymalizacja jest świetna, gra potrafi RAM-u zjeść, ale to w końcu Frostbite. Historia kliszowa i sztampowa, ale damn, cały design miasta, poruszanie się i grafika to miód.

Polecam.

post wyedytowany przez Evol07 2016-10-05 19:44:39
07.10.2016 20:39
😡
odpowiedz
2 odpowiedzi
pieterkov
68
Konsul
5.5

W porównaniu do ME i Dying Light to ujma na honorze.
-beznadziejna, nieinteresująca fabuła
-nieprecyzyjne sterowanie (mysz) - jest problem z podstawowymi operacjami typu skok ze ściany na ścianę, skok w bok itp. Wszystko jest fajnie jak biegniemy do przodu lub mamy do wykonania odbicie do tyłu - skok, Q, skok. Ale jak mamy wbiec na ścianę i odbić się w bok - już jest problem, bo ruch myszą w bok nic nie daje - mamy ruch w prawo może z 15 stopni, na dalszy ruch jest blokada więc NIE DA SIĘ obrócić w bok.
-bohaterka wielokrotnie wykonuje nie to co chcemy. Chcemy wbiec na ścianę, bohaterka przebiega obok niej, chcemy krótki przeskok, bohaterka robi wybicie, wyskakując w przepaść. Szczególnie widać to na małych przestrzeniach gdzie precyzyjne manewrowanie jest niezbędne, a bohaterka zachowuje się jak rozpędzony pociąg.
-czasy wczytywania po kilkanaście sekund po każdej śmierci (częstszej niż w Dark Souls)
-fatalny level design. Wielokrotnie oznaczenia na czerwonych barierkach sugerują, że mamy z nich skoczyć, tymczasem prowadzą prosto w przepaść. W ME 1 była przyjemność z samodzielnego znajdowania drogi, tutaj musimy polegać na autopilocie, bo inaczej zabłądzimy. Do celu zazwyczaj prowadzi tylko 1 droga, a jak chcemy kombinować i przykładowo obiegniemy przeszkodzę nie z tej strony okazuje się, że trafiamy na ślepy zaułek i i tak musimy wracać do trasy narzuconej przez grę
-zbugowany autopilot. Regularnie się przywiesza i przestaje pokazywać trasę w połowie biegu. Biegniemy wyzwanie czasowe, strzela do nas ochrona i nagle nie wiemy gdzie biec bo się autopilot wstrzymał.........
-nierówny poziom trudności. Niektóre misje poboczne są banalne i kończymy je za 1 podejściem ze sporym zapasem czasu, inne są NIEMOŻLIWIE trudne. Szczególnie upierdliwe były dla mnie misje dywersji które robiłem po KILKADZIESIĄT razy i nie dałem rady do tej pory większości z nich ukończyć. Co gorsza to nie jest gra na skill - bo "granie" sprowadza się tutaj do skoku w odpowiednim momencie i nie da się tego zrobić inaczej lub szybciej. Mimo tego gra narzuca ekstremalnie krótkie limity czasowe i pomimo powtarzania trasy nie jesteśmy w stanie jej fizycznie pokonać w takim czasie.
-backtracking. Regularnie biegamy tymi samymi trasami i po kilku godzinach rzygać się chce gdy biegniemy tym samym korytarzem. 1 część może i była liniowa, ale przynajmniej każdy poziom i korytarz były inne. Tutaj ciągle wracamy na te same tereny i biegamy w kółko po znanych poziomach.
-kupa niepotrzebnych, wybijających z rytmu gadżetów np. wciągarka, huśtawka na linie czy też całkowicie zbędna moim zdaniem wciągarka do niszczenia słabszych ścian. W czasie biegu musimy się zatrzymać, żeby zerwać lub "wyciągnąć" ścianę niczym jakiś mięśniak!

Podsumowując - gra nie daje żadnej frajdy - ciągle giniemy, fabuła nas nie pcha do przodu, co chwilę musimy się zatrzymywać by zebrać znajdźkę poboczną. Levele są tak małe, że zazwyczaj jest jedna skrzynka obok drugiej, a zaraz za nimi gridleak do zebrania. Jest to po prostu śmieszne. W porównaniu do precyzji dying lighta, gdzie nie było ŻADNYCH problemów z nawigacją nawet w ciasnych uliczkach ta gra to jeden wielki przereklamowany gniot. Kupcie za 20zł, to sobie pobiegacie kilkanaście godzin, ale nic więcej.
P.S. Full HD, GTX1070 + i5 @4.4Ghz = spadki do 50 klatek na hiper, poza tym w miarę stabilne 60.

post wyedytowany przez pieterkov 2016-10-07 20:44:52
07.10.2016 20:51
odpowiedz
MaXXii
44
Generał

Gra jeszcze w tym roku wyląduję w EA Access, nic dziwnego niespełna pół roku a już dowiadujemy się że będzie do ogrania za śmieszne pieniądze.

Bez wątpienia gra okazała się porażką pod wieloma względami. A co ważniejsze słabszą od jedynki.

08.10.2016 10:25
odpowiedz
uszatkowy
4
Legionista

Jestem rozczarowany kolejną odsłoną. Pierwsza część w pełni spolszczona wkręcił mnie od początku do końca. Catalyst fabułą umywa się do pierwszej odsłony. otwarty świat jakoś tego nie rekomnsuje. Po 1h grania gra mi się znudziła poniewż oczekiwałem czegoś więcej a zobaczyłem poprawioną 1 część której brakowało własnie otwartego świata.

13.10.2016 03:40
1
odpowiedz
DonOmar
15
Legionista
10

Gra dla mnie świetna, a nikt nie widzę żeby wspominał o muzyce w grze, dla mnie nieziemska... aż miło się biega

20.10.2016 19:32
👍
odpowiedz
NelsonPLNelson
0
Legionista

Mega gra--Polecam.

14.12.2016 14:45
odpowiedz
rayel
11
Legionista
6.0

Długo chciałem zagrać w ten tytuł, ale po zaledwie kilku godzinach gra się po prostu nudzi. Fabuła jest po prostu denna, nie ma jej, skaczemy po dachach i dostarczamy paczki i nic z tego nie wynika. Słabiutko. Tryb walki ograniczony, wiadomo to nie bijatyka, ale na odwal to zrobili.
Sam świat itd. jest fajnie zaprojektowany, ale nie przekłada to się niestety na wrażenia fabularne. Dałbym ocenę wyżej za TPP. fakt że gra staniała z prawie 200 do 50 w ciągu tak krótkiego czasu świadczy o jakości produkcji.

post wyedytowany przez rayel 2016-12-14 14:47:39
02.01.2017 11:22
1
odpowiedz
joe1chip
17
Pretorianin

To w recenzji dostało 7,5 a Remember Me 6,5? Naprawdę Catalyst zasługuje na wyższą? Gdzie w Remember Me fabuła chociaż nie jest denna i chce się to skończyć? Nie powinno być na odwrót? Sympatię redakcji do oryginału widać jak na dłoni. Uczciwie przyznajcie która z tych gier jest lepsza? Remember Me czy Mirrors Edge Catalyst? Optuję że większość byłaby za Nilin niż drugą przygodą Faith.

07.04.2017 20:30
1
odpowiedz
game _hunter
52
Pretorianin
9.0

Świetna gra. O wiele lepsza od poprzedniej części. Główne zalety: "otwarty świat", muzyka oraz bardzo dobra grafika.

post wyedytowany przez game _hunter 2017-04-07 20:35:24
05.08.2017 19:32
odpowiedz
dekota
95
Generał
6.0

Powiem krótko, fajnie się biega, super skakanie, ale strasznie frustrująca jest ta część tej gry, wiele prób by przejść daną misję, skaczesz w dane miejsce a bohatera skacze w "otchłań"...
Przeszedłem tylko główną fabułę ponieważ nie mam zamiaru się wkurzać dalej, jak ktoś lubi się wkurzać to polecam :)
PS: Plus za świetne biodra Faith ;>

Plusy:
-Bardzo przyjemny system parkour'u
-Ładna grafika
-Design lokacji

Minusy:
-Na dłuższą metę rozgrywka trochę nuży
-Dość sztampowa fabuła
-Okazjonalne problemy z precyzją sterowania i graficzne glicze

Ocena: 6/10

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze