Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release CDP.pl Press Release 20 kwietnia 2012, 18:51

Botanicula w polskiej wersji językowej w następny piątek

Botanicula już wprawiła w zachwyt dziennikarzy z Polski i całego świata, którzy przyznają grze wysokie noty.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

CD Projekt informuje, że premiera pudełkowego wydania Botaniculi, najnowszej gry twórców legendarnego Machinarium, odbędzie się 27 kwietnia. Gra dostępne będzie w atrakcyjnym opakowaniu z grafiką wykonaną w technologii 3D oraz w bardzo atrakcyjnej cenie sugerowanej – 39,99 zł.

Botanicula to gra przygodowa twórców kultowego Machinarium! Gracze będą mogli przenieść się do tajemniczego świata konarów drzewa, które padło ofiarą ataku złych pasożytów. Przejmując kontrolę nad losem grupki leśnych stworzonek, staną przed trudnym zadaniem uratowania ostatniego nasionka macierzystego drzewa. Rzucając wyzwanie złym pasożytom, będą rozwiązywać dziesiątki zagadek, które sprawdzą ich umiejętności logicznego i kreatywnego myślenia. W trakcie wyprawy ratunkowej gracze odwiedzą mnóstwo urokliwych zakątków macierzystego drzewa, a w tle towarzyszyć im będzie piękna muzyka skomponowana przez czeski zespół DVA.

Botanicula już wprawiła w zachwyt dziennikarzy z Polski i całego świata, którzy przyznają grze wysokie noty – 9/10. Jeden z największy polskich serwisów o grach komputerowych charakteryzuje Botaniculę w następujących słowach:

„To wszystko składa się na całość, która ma ogromną i trudną do osiągnięcia zaletę: spodoba się zarówno pięciolatkowi, jak i jego dziadkowi.” – Gry-Online.pl