Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 10 czerwca 2010, 09:40

autor: Sarge

EA Sports już pracuje nad FIFA 12

Dopiero co informowaliśmy Was o pierwszych szczegółach dotyczących gry FIFA 11, a już pojawiają się doniesienia na temat edycji szykowanej na przyszły rok. Jak deklaruje EA Sports, pomimo że prace nad tegoroczną częścią idą pełną parą to oddelegowany już został zespół odpowiedzialny za „dwunastkę”.

Dopiero co informowaliśmy Was o pierwszych szczegółach dotyczących gry FIFA 11, a już pojawiają się doniesienia na temat edycji szykowanej na przyszły rok. Jak deklaruje EA Sports, pomimo że prace nad tegoroczną częścią jeszcze się nie zakończyły, to część zespołu deweloperskiego już pracuje nad „dwunastką”.

Informację tę zdradził konkretnie dyrektor kreatywny, Gary Peterson. Powiedział on, że od czasu FIFA 08 ekipa idzie cały czas do przodu, a seria zaczęła zdobywać sobie coraz większe uznanie. Obecnie jest ona liderem na rynku gier piłkarskich, w związku z czym twórcom jest teraz trudniej się bronić niż atakować najlepszych.

EA Sports już pracuje nad FIFA 12 - ilustracja #1

W związku z tym, że kolejne edycje ukazują się co rok (a oprócz tego także okolicznościowe wydania, takie jak 2010 FIFA World Cup South Africa), ekipa tworząca jest zmuszona myśleć z wyprzedzeniem o następnych odsłonach. Dlatego właśnie już teraz osobny sztab ludzi pracuje nad wcielaniem w życie pewnych pomysłów związanych z FIFA 12, choć oczywiście nie jest to obecnie priorytetem. Nasuwa się tylko pytanie, dlaczego te pomysły nie mogą zostać wykorzystane już w tegorocznej części, skoro do jej premiery pozostało jeszcze kilka miesięcy?

Peterson został też zapytany o możliwość implementacji specjalnego trybu, w którym byłby położony jeszcze większy nacisk na symulację niż dotychczas. Powiedział on, że obecnie jest wiele różnych opinii i każdy chciałby grać w inny sposób, więc ciężko jest zadowolić wszystkich. Jednocześnie jednak skupienie się w jeszcze większym stopniu niż dotychczas na realistycznym podejściu do tematu ma być rozważane w najbliższym czasie. Zostało też zaznaczone, że z każdym rokiem ekipa idzie w tym kierunku, co ma być widoczne także w tym roku.

My już testowaliśmy FIFA 11, więc mogliśmy wstępnie sprawdzić, jak zapowiedzi mają się do rzeczywistości. Obiecywana jest usprawniona sztuczna inteligencja, nowy system osobowości piłkarza, pojawi się też wreszcie opcja słuchania własnej muzyki. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej produkcji, zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.