Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość sprzęt i soft 10 stycznia 2019, 12:17

autor: Aquma

Microsoft prezentuje historię kart graficznych… na ścianie

Pracownicy korporacji Microsoft, którzy na co dzień rozwijają interfejs graficzny Direct3D, wpadli na ciekawy pomysł na ozdobienie swojego biura. Wykorzystali do tego celu… stare, używane niegdyś do testów karty grafiki.

Pracownicy Microsoftu mają ciekawy pomysł na wykorzystanie starych kart graficznych. -  Microsoft prezentuje historię GPU… na ścianie - wiadomość - 2019-01-10
Pracownicy Microsoftu mają ciekawy pomysł na wykorzystanie starych kart graficznych.

Pracownicy firmy Microsoft podzielili się zdjęciami prezentującymi dość nietypową ekspozycję w swoim biurze. Na ścianach pomieszczenia widzimy setki starych kart grafiki, które przez lata służyły firmie w czasie prac nad interfejsem graficznym Direct3D. Każda z nich jest okraszona stosownym opisem i przyporządkowana do danego okresu.

Kiedy jesteś w zespole stojącym za czymś takim jak Direct3D, potrzebujesz wielu różnych kart graficznych do testowania. A kiedy robisz to tak długo, jak my, nieuchronnie gromadzisz wiele kart na przestrzeni lat. Co zrobić z nimi wszystkimi? Jedną z opcji byłoby przechowywanie pudełek w czyimś biurze... - czytamy w notce na firmowym blogu.

Wystawa robi naprawdę fajne wrażenie i może wycisnąć łezkę wzruszenia z oczu tych graczy, którzy pamiętają jeszcze czasy, gdy „VooDoo” było terminem powiązanym z rynkiem kart graficznych, a szczytowym osiągnięciem w grafice komputerowej – głośnym „ficzerem” niemal na miarę dzisiejszego ray tracingu – technologia… rozmywania tekstur. Tak, właśnie rozmywania, bo wówczas największym wrogiem każdego gracza były gigantyczne, „bijące po oczach” piksele. Pęd za ostrością i szczegółowością grafiki rozpoczął się nieco później.

Poniżej kilka zdjęć z omawianej ekspozycji (jakość fotografii niestety nie jest rewelacyjna, ale można dostrzec kilka ciekawych detali). Więcej możecie zobaczyć pod tym adresem.

 Microsoft prezentuje historię GPU… na ścianie - ilustracja #2
 Microsoft prezentuje historię GPU… na ścianie - ilustracja #3
 Microsoft prezentuje historię GPU… na ścianie - ilustracja #4
 Microsoft prezentuje historię GPU… na ścianie - ilustracja #5
  1. Microsoft – strona oficjalna
 Microsoft prezentuje historię GPU… na ścianie - ilustracja #6

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.