Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 16 października 2018, 11:10

autor: AlexB

Oto specjalna edycja Nintendo Switch nawiązująca do Diablo 3

Firma Nintendo zaprezentowała specjalną edycję Switcha, wyglądem nawiązującą do Diablo III. W skład zestawu, prócz samej konsoli, wejdą elegancki pokrowiec oraz kod do ściągnięcia popularnego hack'n'slasha od studia Blizzard. Całość będzie można zakupić od 2 listopada.

Po licznych spekulacjach i sprzecznych sygnałach ze strony firmy Blizzard w połowie sierpnia w końcu oficjalnie zapowiedziano wydanie Diablo III na Nintendo Switch. Popularny hack'n'slash ukaże się na tę konsolę 2 listopada ze wszystkimi wydanymi dotąd dodatkami (Reaper of Souls oraz Przebudzenie Nekromantów) i ekskluzywnymi przedmiotami związanymi z cyklem The Legend of Zelda. Tego samego dnia odbędzie się również premiera prawdziwej gratki dla Diablomaniaków – wyjątkowej wersji najnowszej platformy sprzętowej japońskiego giganta, desaignem nawiązującej do dzieła firmy Blizzard. Będzie ona dostępna wyłącznie w sklepach GameStop za 359,99 dolarów (około 1335 złotych).

Switchowy zestaw Diablo III w całej okazałości. / Źródło: All Games Delta - Oto specjalna wersja Nintendo Switch nawiązująca do Diablo 3 - wiadomość - 2018-10-16
Switchowy zestaw Diablo III w całej okazałości. / Źródło: All Games Delta

W skład tego specjalnego zestawu nie wejdzie jednak wyłącznie konsola. Znajdą się w nim również elegancki pokrowiec z łbem głównego złego na przedzie, dzięki któremu będzie można łatwo przenosić urządzenie z miejsca na miejsce, oraz kod na ściągnięcie cyfrowego wydania Diablo III: Eternal Collection na Nintendo Switch. Patrząc zatem na zawartość cena kompletu wydaje się zatem całkiem kusząca.

Diablo III zadebiutowało w maju 2012 roku. Tytuł, choć zdobył uznanie mediów branżowych, wzbudził kontrowersje wśród fanów kultowego cyklu hack'n'slashy, którym nie do końca spodobały się pewne rozwiązania zaproponowane przez deweloperów. Mimo to Blizzard wciąż stara się zaoferować tytuł jak najszerszemu gronu odbiorców, czego dowodem są jego nowe wydania na kolejne platformy. A co będzie dalej? Czy Diablo IV nadchodzi? Wiemy, że w przygotowaniu jest kilka projektów z tego uniwersum (Blizzard zaprzeczył jednak plotkom, że jeden z nich będzie nosił podtytuł Reign of Terror). Szczegóły na ich temat powinniśmy poznać 2 listopada, kiedy to na BlizzConie o 20:30 czasu polskiego odbędzie się panel „Przyszłość Diablo”.

Oto specjalna wersja Nintendo Switch nawiązująca do Diablo 3 - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.