Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Diablo III 2.0 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Diablo III 2.0 - poradnik do gry

Diablo III 2.0 - poradnik do gry

Pan Grozy powraca. Poradnik do gry Diablo III zawiera szczegółowy opis zadań z podziałem na akty, ułożonych zgodnie z kolejnością ich rozgrywania. Ponadto w opracowaniu znalazły się również opisy wszystkich unikatowych zdarzeń, klas postaci oraz ich zdolności.

Poradnik do gry Diablo III zawiera szczegółowy opis zadań z podziałem na akty, ułożonych zgodnie z kolejnością ich rozgrywania praz porady do poziomów. Tekst ubarwiony jest licznymi obrazkami i zawiera wszystkie istotne informacje dotyczące spotykanych postaci i wrogów. W niniejszym poradniku znajduje się też opis poszczególnych klas wraz z przykładowymi buildami. Wszystkiego dopełniają opisy ukrytych poziomów takich jak Kaprysowo, czy Infernalna Machina. Diablo 3 jest grą typu hack'and'slash wydaną przez studio Blizzard w roku 2012. Sama produkcja jest trzecią odsłoną serii i opowiada o wojnie między demonami i aniołami. W samym środku opowieści pojawia się postać gracza, która została zwabiona w pobliże nowego Tristram poprzez spadającą gwiazdę. Podczas rozgrywki gracz może wcielić się w jedną z pięciu klas postaci: Barbarzyńcę, Czarodzieja, Łowcę Demonów, Mnicha czy Szamana. Twórcy stworzyli w grze system poziomów mistrzowskich, który nie ma granicy, a więc postać gracza może w teorii rozwijać się bez końca. System rozgrywki sprowadza się do walki z zastępami wrogów za pomocą arsenału licznych umiejętności by awansować swoją postać i zbierać dla niej coraz to lepszy ekwipunek. Wszystko to w otoczce mrocznego klimatu fantastyki. Sama gra podzielona jest na cztery akty różniące się występującymi tam potworami, otoczka fabularną oraz ostatnim bossem. Zakończenie gry jest dopiero początkiem, ponieważ ważnym czynnikiem są poziomy trudności na które przechodzi się gdy tylko postać będzie wystarczająco silna.

Poradnik do gry Diablo 3 zawiera:

  • Szczegółowy opis wszystkich zadań występujących w grze.
  • Szczegółowy opis wszystkich unikatowych zdarzeń, zarówno tych premiowanych osiągnięciami, jak i tych mniejszych, luźnych.
  • Opis poziomów trudności wraz z dokładnymi wskazówkami dotyczącymi postępowania na najwyższych poziomach.
  • Opis wszystkich klas postaci: Barbarzyńcy, Mnicha, Czarodzieja, Szamana i Łowcy Demonów.
  • Opis rzemieślników i wskazówki dotyczące rzemiosła.
  • Opis wszystkich występujących w grze zdolności z uwzględnieniem modyfikujących je run.
  • Przykład buildów dla każdej z klas i różne porady dotyczące rozgrywki.
  • Dokładny opis ukrytego poziomu Kaprysowo oraz Infernalnej Machiny

Maciej "Psycho Mantis" Stępnikowski, Aver, Terrag i Asmodeusz oraz Marcin "Xanas" Baran (www.gry-online.pl)

Informacje o Diablo III 2.0 - poradnik do gry

Autor : Maciej Psycho Mantis Stępnikowski

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 125, ilustracje: 2526 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Diablo III 2.0 - poradnik do gry

Komentarze Czytelników (34)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
22.05.2012 18:22
odpowiedz
€xis
52
Konsul

Psycho_Mantis i Ferrou - ja obydwa eventy także spotkałem w becie, a co najlepsze, spotkałem także w jednym dniu raz po raz, za pierwszym i drugim razem w dzień premiery. I do tego - we wtorek wtedy mi nie zaliczało żadnych acziwów więc ich nie mam za eventy ;D

23.05.2012 07:13
odpowiedz
Maksiu^
43
Chorąży

WTF ???? 11 zeta za jeden poradnik, nieźle kogoś potargało. EPIC FAIL.....

24.05.2012 20:36
odpowiedz
JoeBlack
4
Junior

Psycho Mantis z PGS? :)

25.05.2012 12:48
odpowiedz
Ferrou
40
Centurion

Psycho Mantis - w identycznej lokacji co "Niszczejąca Krypta" (wygląda identycznie tylko nazwę ma chyba inną) można się natknąć na człowieka proszącego naszego bohatera o przeprowadzenie czy raczej pomoc w znalezieniu jakiegoś kamienia czy coś w tym stylu. W każdym razie, jak już rzeczony artefakcik odnajdziemy i będziemy chcieli go zabrać, pojawią się cztery potwory, które oczywiście należy skasować. Po wszystkim nasz poszukiwać uda się portalem do miasta a my zostaniemy uraczeni wykonaniem zdarzenia. Nie pamiętam tylko imienia tego gostka... Mam nadzieję, że znowu na to trafię i będę mógł się podzielić pełnymi nazwami itd.

25.05.2012 14:24
odpowiedz
mefisto771
9
Legionista

No nie spadłem z krzesła, jak można czytać poradnik do Diablo przecież to nie jest jakieś RPG czy coś i jeszcze za 11 zeta bo jeb*e. Jeśli naprawdę nie możecie przejść takiej gry to po prostu nie jesteście jej godni albo jesteście upośledzenie i najzwyczajniej w świecie powinniście ją sobie odpuścić, zagrajcie sobie np. w Simsy. to jest nie pojęte jak mozna miec problemy z tą grą przecież on jest dziecinnie prosta i nikt normalny nie powinien mieć z nią problemów.

25.05.2012 14:29
odpowiedz
Matt
192
I Am The Night

Jestem ciekaw czy redakcja GOLa pokusie sie kiedys o poradnik, jak ugryźć co trudniejsze achievementy w diablo 3, tudzież innym tytule.

25.05.2012 18:47
odpowiedz
U.V. Impaler
170
Hurt me plenty

GRYOnline.plRedaktor naczelny

Matt ----> Robienie czegoś po łebkach nie ma sensu, albo wszystko, albo nic. :) A co można poradzić przy zdobyciu achievementa "Zabij Diablo na Inferno w trybie hardcore"? "Módl się"?

25.05.2012 22:28
odpowiedz
Psycho_Mantis
127

JoeBlack > Tak, tyle że w GOLu byłem wcześniej niż w PGSie :P

Ferrou > W akcie drugim brakuje jeszcze wydarzeń, które dodam w przyszłości :)

mefisto771 > Dobry przykład z Simsami - do nich poradniki także pisałem :) > https://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=895 Polecam :)

25.05.2012 23:01
odpowiedz
Ferrou
40
Centurion

Okej, mam już pełne dane na temat wydarzenia o którym wspominałem wyżej. Lokacja zwie się 'Komnata Zaginionego Bożka', z zewnątrz wygląda identycznie jak 'Niszczejąca krypta' i można się na nią natknąć na Kasających Piaskach. Wydarzenie polega na pomocy, napotkanemu wewnątrz Komnaty, Poltarowi (poszukiwacz skarbów) w odnalezieniu statuetki bóstwa, Posążka Rygnara.Po odnalezieniu artefaktu Poltar prosi nas o jego przechowanie - my bierzemy Bożka a z czterech stron pojawiają się Lodowi Strażnicy. Po ich pokonaniu Poltar wraz z posążkiem wraca do miasta przez uaktywniony portal.

25.05.2012 23:04
odpowiedz
Ferrou
40
Centurion

Auć! Pardon - nie zauważyłem Twojego posta Psycho_Mantis. W takim razie nic już nie piszę na temat wydarzeń w DIII ;p

26.05.2012 00:01
odpowiedz
GimbusomNIE
76
Pogromca Gimbusów

Poradnik przejścia zadań w Diablo 3 ..... ja rozumiem, że musicie coś na tej stronie zamieszczać bo za to wam płacą, ale tym sposobem to ja czekam na poradnik i opis przejścia "Sapera" .... i to jeszcze ktoś chce kasę za jakieś ogólnodostępne w sieci info - może tak Crusader Kings opracujecie bo pordnik do Diablo 3 to można skrócić następująco "Kliknij na NPC z wykrzyknikiem, idź za strzałką zabijając wszystko jak popadnie a jeżeli gdzieś w grze się zaciąłeś proponujemy poczekać aż nauczysz się czytać lub poproś rodziców" ...

26.05.2012 01:44
odpowiedz
WlodarW
83
Generał

@Up - hehe dobre. Co racja to racja, takie poradniki jak ten to miały rację bytu w czasach kiedy gry wymagały od graczy więcej niż umiejętności czytania i rozpoznawania kierunku strzałki. Naprawdę brakuje mi tych czasów, bo albo społeczeństwo jest coraz to głupsze, albo gry robione są dla trochę mniej rozgarniętych graczy niż kiedyś. Myślę, że to drugie, raczej, bo z takich ludzi jest łatwiej kasę doić mniejszym nakładem pracy.

26.05.2012 10:48
odpowiedz
Ferrou
40
Centurion

@GimbusomNIE - poradnik do Crusader Kings już od dawna jest opublikowany
@WlodarW - moim zdaniem gry są takie same jak kiedyś, tylko gracze starsi wiekiem są bogatsi o doświadczenie. Stąd być może wśród nich przeświadczenie, że obecne produkcje są dla półgłówków... Czy np. Diablo (jedynka) nie był aby tak samo "prosty" jak obecnie najnowsza odsłona tej serii? Ach... no pewnie, że nie - przecież nie był spolonizowany ;)

26.05.2012 12:15
odpowiedz
GimbusomNIE
76
Pogromca Gimbusów

@Ferrou - co do Crusader Kings zwracam honor - nie zarejestrowałem natomiast co do tego, że Diablo 1 był "prosty" - był a oczywiście ! I gdyby ktoś zrobił do niego poradnik przejścia zadań to też była by kpina :] A gry naprawdę były kiedyś trudniejsze - ja z RPGów pamiętam, że bodajże Sacred 1 jako pierwszy wskazywał na mapie "jak dla debila" gdzie ma pójść dalej, że wykonać kolejny krok zadania - porównaj sobie Morrowinda i Obliviona w tym temacie (nie mówiąc już o jakichś Isharach, Eye of Beholderach itd. lub grach przygodowych Sierry gdzie 1 błąd na początku przekreślał możliwość ukończenia -tu były potrzebne poradniki). Porównaj sobie Cywilizacje 1-4 z 5 - ostania odsłona to prze poprzedniczkach to takie "Railroads!". Gry są coraz prostsze z powodów ekonomicznych i dobrze bo o ile mają tryby trudności itd . nie ma problemów. Inna kwestia, że pamiętam jak wyszło Full Throttle dawno dawno temu to ludzie, którzy ją kupili szli z reklamacją do sklepu bo przejście gry zajmowało im ok 10 h - teraz to jest w wielu przypadkach dobry wynik ....

29.05.2012 14:23
odpowiedz
Bedni87
1
Junior

@Psycho Mantis - pytanie do tego buildu czarownicy z widmowymi ostrzmi - [inferno]
pomijajac hełm w który zakładam ze wstawiles ametyst do % hp,
to co w pozostałe ~8 socketów, same int ? czy troche też do vit?
idąc dalej przy doborze ekwipunku (poza bronią) jak podejmowac decyzje czy lepiej dac troche wiecej int ale kosztem hp.

29.05.2012 14:53
😊
odpowiedz
Terrag
100
Konsul

GRYOnline.pl

Bedni87 -> jeśli nie starasz się wbić jak największej wartości Magic Find (do czego użyłbyś topazu), to ametyst w hełmie będzie jak najbardziej wskazany. Pozostałe gniazda w opisywanym buildzie obsadzone zostały topazami, co dało duży boost do inta. Jeśli masz gniazdo w broni, można rozważyć szmaragd. Pozostałe kamienie w uzbrojeniu nie dają zbyt ciekawych efektów, a zielony przynajmniej ładnie podbije Twoje trafienia krytyczne.

Generalnie dobór itemów w dużej mierze zależy od zasobności sakwy i tego, co ciekawego "w Twoim zasięgu" uda Ci się wynaleźć na AH. Przy okazji poziomu inferno trzeba zacząć zwracać uwagę na wszelkiej maści odporności - zarówno od obrażeń fizycznych, żywiołów, jak i mocy. Przy okazji idealnie byłoby podnosić zarówno dps jak i armor. Jeśli używasz Pancerza energii z runą Pancerza energetycznego - możesz sobie pozwolić na nieco "niższe" hp.

29.05.2012 23:49
odpowiedz
Bigodinho
22
Legionista

Hmmm, jak mógłby wyglądać przykladowy poradnik do diablo? Iść do przodu i napier***ać?

30.05.2012 00:08
👎
odpowiedz
zanonimizowany839715
0
Pretorianin

Ponadto Azmodan na polu walki wywołuje czarne, powiększające się okręgi będące mroczną potęgą piekła. Uciekaj z nich jak najszybciej. To jedna z najniebezpieczniejszych broni władcy grzechu zadająca Ci potężne obrażenia. Gdy tylko je zobaczysz, wycofuj się na przeciwległą stronę pola bitwy.

Sens tej taktyki jest zerowy na Piekle oraz Inferno... Przeciwległa strona pola bitwy i co? Potem by się wydostać musisz wejść w okręgi = bardzo mocno obrywasz. Lepiej jest biegać po okręgu... -_-

30.05.2012 13:44
odpowiedz
arek911
2
Junior

A miał ktos z was "Piekło Twórców" ??:)

04.06.2012 15:36
odpowiedz
trak711
30
Legionista

Na poziomie Inferno jest naprawdę trudno. To tyle powiem.

04.06.2012 15:58
😍
odpowiedz
zanonimizowany839715
0
Pretorianin

Jedyną rzeczą w tym całym "poradniku" wartą uwagi jest rozmieszczenie eventów. Nic więcej.

Reszta to po prostu lanie wody, przepisywanie tego co jest w grze. Nawet 12-latek poradziłby sobie z przejściem fabuły bez tego śmieciowego "poradnika". Dla kogo on był pisany? 8-latków? Ewidentnie widać, że "poradnik" był tworzony na poziomie trudności Normal, ewentualnie Nightmare, gdzie taktyki na bossów praktycznie nie są konieczne...

Jeszcze większy bezsens widać w "radzeniu" osobom grającym Demon Hunterem pakowanie punktów w Vitality. Na Inferno to nie ma jakiegokolwiek sensu. Demon Hunter jak ma paść to i tak padnie. Jeśli chodzi o DH to tylko Dexterity się liczy u DH. Nic więcej.

Całość oceniam na 2/10.

Jeśli ktoś nie wie na co wydać pieniądze, ma ich za dużo albo po prostu ma mniej niż 8 lat, to ten "poradnik" jest dla niego. Reszta tylko zmarnuje pieniądze.

13.06.2012 01:52
odpowiedz
zanonimizowany822463
13
Centurion

@Eg4o --> Porada jest zazwyczaj poradą, nie nakazem, więc nie widzę problemu w zamieszczaniu porad dotyczących inwestowania w te, a nie inne atrybuty. Wszystko zależy od sposoby rozgrywki. Ja z uwagi na doświadczenia z Hardkorem wolę zadawać mniej obrażeń i mniej ginąć niż co chwila padać, ale cieszyć się rekordowym dps-em ;)

17.06.2012 00:46
odpowiedz
Cobrasss
132
Senator

:) widzę że mojemu bratu się nudzi i wciąsz robi te same questy.....co chwilę słyszę HENRIKU URATUJ MNIE czy jakoś tak.

17.06.2012 00:51
odpowiedz
zanonimizowany839715
0
Pretorianin

@AverGOL
Przyznaj po prostu, że robiliście ten poradnik na odpierdol, byleby jakikolwiek był, nie zważając na treść. I po kłopocie.

29.12.2012 17:21
odpowiedz
Xadras18
31
Centurion

Matt 2012-05-25 - 14:29

Jestem ciekaw czy redakcja GOLa pokusie sie kiedys o poradnik, jak ugryźć co trudniejsze achievementy w diablo 3, tudzież innym tytule.

Matt, sorry ale muszę zapytać: Czy ty jesteś idiotą ? BO tylko taki człowiek, może płacić za coś czego nie potrzebuje... Wchodzisz do gry DIII, odpalasz chat ogólny i zwyczajnie pytasz, jestem pewien że o każdym zadaniu czegoś się dowiesz.

12.06.2013 16:18
😁
odpowiedz
Grzybek...
1
Junior

Ej pomoze mi ktos nwm co zrobic pokonalem krola szkieletow ale nie moge wejsc do tej ukrytej krypty pod tronem .... prosze o pomoc

03.03.2014 22:57
odpowiedz
ZamtzzPL
16
Legionista

Witam.Mam do was takie pytanie ktore pewnie jeszcze nieraz sie w tym temacie pojawi...MNW Czy pujdzie mi ta gra?Nieboję się detali minimum i najmniejszej możliwej rozdzielczości :3 mój sprzęt to ACER Aspire 5735Z .Procesor dwórdzeniowy Intel Pentinum 2.0 GHZ 2 GB ramu (niedługo rozszeże do 3 ) 250 GB HDD karta graficzna to Mobile Intel 4 series Express chipser family (pewnie żle pisze i cos glupiego dodałem ale tak pisze w menadrzeże urządze) Dodam że z tego laptopa wyciągnołem wszystk co się da kombinowaniem z systemem (Win 7 Ultimate) zminą ustawień,usprawnień systemu,zwiększaniem mocy,zmianą ustawień wizualnych na minimum itd i efekt jest taki Przed-Borderlands detale minimalne 800:600 ok 15 FPS
Po-Borderlands detale średnie 1020;768 ok 30 FPS
:D wystarczy ło przegrzebać internet i wszystko posortować i już są efekty!
a i jak to ważne to gra Medal of Honor 2010 chodzi mi całkiem płynnie (podobno obie te gry mają takiesame wymagania i jak jedna chodzi dobrze to droga też)
znam też pewien trik aby gra chodziła szybciej ze zmianą priorytetu gry na Wysoki i to działa ;)
Proszę o szybką odpowiedż ze względu iż mam zamiar kupić nówke tej gry od znajomego (zamówił przez przypadek 2 sztuki pudełkowe i ma na odsprzedaż za symboliczną sumke) albo ewentualnie Piratka ;P i niepisać że nieuda mi się tej gry zpiracic bo już raz ją zpiraciłem ale na innnym PC...jak coś to pisać na ,,ZamtzzPL@gmail.com"

14.03.2015 16:57
odpowiedz
attica
1
Junior

Witam.Powiedzcie mi czy w diablo 3 istnieje postać hc tzn. śmiertelna ??? bo w dwójce grałem na niej sporo i ciekawi mnie czy w trójce też jest taka opcja

14.03.2015 20:50
odpowiedz
Matt
192
I Am The Night

attica - oczywiście, ze jest tryb HC.

25.02.2017 16:57
odpowiedz
Azis2
1
Junior

Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć czemu nie mogę spotkać klucznika Odega w I akcie albo klucznika z II aktu.Gram na Xbox360 z dodatkiem RoS. Przeszedłem już całą grę,próbowałem wiele razy i ani razu ich nie spotkałem.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
Diablo III - screen - 2012-05-22 - 237904Diablo III - screen - 2012-05-22 - 237903Diablo III - screen - 2012-05-22 - 237901Diablo III - screen - 2012-05-22 - 237900Diablo III - screen - 2012-05-22 - 237899Diablo III - screen - 2012-05-22 - 237894Diablo III - screen - 2012-05-22 - 237893Diablo III - screen - 2012-05-22 - 237881Diablo III - screen - 2012-05-17 - 237902