Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2022, 10:39

autor: Adam Adamczyk

10 lat Diablo 3. Premiera patcha 2.7.3 [Aktualizacja]

15 maja Diablo 3 będzie obchodzić swoje dziesiąte urodziny. Z kolei 15 kwietnia rozpocznie się 26. sezon gry, który wprowadzi liczne poprawki.

Nadchodzi 26. sezon w grze Diablo 3. Rozpocznie się on 15 kwietnia o godzinie 17:00 polskiego czasu, wprowadzi nieco zmian i poprawi część znanych błędów. Pozwoli też wziąć udział w wydarzeniu zatytułowanym Powracający Koszmar, które sprawdzi umiejętności graczy w starciach ze stale rosnącym poziomem trudności. Natomiast 15 maja gra studia Blizzard skończy 10 lat.

Aktualizacja

Blizzard podzielił się kilkoma informacjami dotyczącymi nowego sezonu w Diablo 3 oraz poinformował o udostępnieniu patcha 2.7.3.

W Sezonie 26. powrócą nagrody dostępne od Sezonu 14. Oprócz butów i spodni z ekskluzywnego Zestawu Zdobywcy gracze otrzymają serię ramek na portrety, których motywem przewodnim będzie Tal Rasha. Dla Nefalemów dostępny będzie także proporzec poświęcony „ulubionemu archaniołowi wszystkich”. Blizzard twierdzi, że nadal zapewnia nowe nagrody za zakończenie podróży wprowadzone w Sezonie 17 oraz dwa przedmioty kosmetyczne dla tych, którzy ukończą całą podróż w sezonie. Po przetrwaniu Upadku Nefalemów i ukończeniu Podróży Strażnika nagrodą będzie portret pamięci Rakkisa oraz zwierzak – Zębaty Wojownik.

Gracze, którzy nie zdobyli jeszcze pięciu dodatkowych zakładek w Podróży Sezonowej, mogą odblokować dodatkową, wykonując następujące zadania na poziomie Zdobywcy. W tym celu należy:

 1. ukończyć 70. poziom Szczeliny na trudności udręka XIII w czasie poniżej 5 minut,
 2. ukończyć solo 60. poziom Głębokiej Szczeliny,
 3. pokonać Chciwość na poziomie trudności Udręka XIII,
 4. pokonać Rzeźnika na 70. poziomie trudności Udręka XIII w mniej niż 30 sekund,
 5. przekuć legendarny przedmiot,
 6. wzmocnić starożytny przedmiot za pomocą legendarnego klejnotu poziomu 50. lub wyższego,
 7. wyrównać poziom trzech legendarnych klejnotów do 55,
 8. ukończyć dwa podboje.

26. sezon w Diablo 3

10 lat Diablo 3. Premiera patcha 2.7.3 [Aktualizacja] - ilustracja #1
Źródło: diablo3.blizzard

W najnowszym sezonie Diablo 3 gracze wezmą udział w wydarzeniu o nazwie Powracający Koszmar, w którym stoczą bój z coraz silniejszymi przeciwnikami. Do zabawy dołączą po zabraniu Skamieniałego Krzyku od pokonanych strażników Głębokiej Szczeliny i stransmutowaniu go w Kostce Kanaiego. Wówczas pojawi się portal, po którego przekroczeniu rozpocznie się test umiejętności w Powracającym Koszmarze.

Sezon 26. wprowadzi także zmiany związane z umiejętnościami postaci, a także poprawki błędów.

 • Gracze nie będą mogli zmienić poziomu trudności, kiedy wezmą udział w wydarzeniu Powracający Koszmar.
 • Skarb Zbieracza nie będzie już pozwalał na upuszczanie złota w Powracającym Koszmarze.
 • Etykieta Snu Oreka nie będzie znikała na Zasnutych Wrzosowiskach i w Butwiejącym Lesie podczas wchodzenia na poziom inny niż 1.
 • Efekty specjalne otwierające Sen Oreka nie będą się już wyświetlały się w sposób niespójny.

Więcej szczegółów na temat 26. sezonu znajdziecie na stronie Diablo 3.

10 lat Diablo 3

15 maja, czyli dokładnie miesiąc od startu nowego sezonu, Diablo 3 będzie obchodziło swoje dziesiąte urodziny. Pomimo dekady na karku gra ma się doskonale. Choć gracze czasami narzekają, że z sezonu na sezon w Diablo 3 niewiele się zmienia, to przez te 10 lat gra bardzo się rozwinęła. Do Diablo 3 dodano liczne elementy ekwipunku, poprawiono mechaniki, wprowadzono zwierzaki, a z czasem także ciekawe eventy, w tym Ciemność nad Tristram, gdzie ponownie można odwiedzić katedrę Tristram znaną z pierwszej odsłony Diablo.

 1. Recenzja gry Diablo 3
 2. Recenzja dodatku Reaper of Souls
 3. Recenzja dodatku Przebudzenie Nekromantów
 4. Oficjalna strona Diablo 3