Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2022, 10:47

Gracze chętnie testują patch do Vampire Survivors; w nim karty Arcana i trumna

Vampire Survivors otrzymało patch 0.5.0. To ważna aktualizacja, wprowadzająca do gry wiele nowości.

W SKRÓCIE:
  • Vampire Survivors otrzymało aktualizację 0.5.0.
  • Wprowadza ona do gry karty Arcana, dodatkową trumnę oraz broń.
  • Deweloper naprawił też niektóry bugi i przeprowadził zmiany w balansie rozgrywki.

Tydzień temu Vampire Survivors otrzymało aktualizację, która wzbogaciła grę o nową zawartość. Wtedy też twórca produkcji zapowiedział, że niedługo dostaniemy jeszcze więcej nowinek.

Jak widać, deweloper nie kłamał, ponieważ wczoraj wieczorem do gry trafił patch 0.5.0. Ze względu na wiążące się z nim zmiany, może być dobrym powodem, by ponownie uruchomić produkcję.

Nowa mechanika i mniejsze zmiany

Największą nowością wprowadzaną do Vampire Survivors przez aktualizację 0.5.0 są karty Arcana, które w końcu pojawiły się w grze. Dzięki nim możecie dodatkowo urozmaicić swoje rozgrywki, wprowadzając do nich specjalne modyfikatory.

Szczegółowe instrukcje, jak właściwie je odblokować, znajdziecie we wpisie opublikowanym przez twórcę. Deweloper uważa jednak, że najlepiej samemu odkrywać tajemnice gry. Być może powinniście pójść za jego radą i znaleźć nowe karty na własną rękę.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że gracze najwyraźniej wyczekiwali wprowadzenia wspomnianej funkcji. W serwisie SteamDB widać bowiem wyraźny skok liczby aktywnych użytkowników po opublikowaniu patcha. Produkcję uruchomiło kilka tysięcy więcej osób niż w poprzednich dniach.

Lista pozostałych nowości oraz zmian w patchu 0.5.0 do Vampire Survivors

Poza kartami Arcana aktualizacja dodaje do gry szereg innych elementów. Są to:

  1. nowa broń,
  2. dodatkowy poziom statystyki Banish,
  3. zmiany w balansie rozgrywki,
  4. trumna w lokacji Inlaid Library,
  5. poprawka buga związanego z automatycznym zapisywaniem danych po wyjściu z menu,
  6. nowe osiągnięcia.

Wszystkie powyższe informacje znajdziecie również w oficjalnym wpisie. Twórca zachęca w nim do dzielenia się swoimi opiniami na temat nowej zawartości, dzięki czemu będzie wiedział, na czym powinien się skupić w przyszłości.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Na GRYOnline.pl opublikował masę newsów, nieco recenzji oraz trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl oraz pełni funkcję młodszego specjalisty SEO. Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu; później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na nieistniejący już portal filmowy. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów, o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej