Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2022, 13:48

Diablo 3 miało zawierać tryb PvP przypominający League of Legends

Pracownicy Blizzarda zdradzili kulisy produkcji Diablo 3. Wynika z nich, że planowano zaimplementować w grze tryb PvP przypominający LoL-a.

Niedawno Diablo 3 skończyło 10 lat. W związku z tym twórcy ze studia Blizzard Entertainment zdecydowali się odpowiedzieć na pytania fanów dotyczące kulisów produkcji tytułu. Wśród wielu ciekawostek jedna szczególnie zwraca na siebie uwagę. Jak się bowiem okazuje, tytuł miał zawierać tryb rywalizacyjny (PvP) inspirowany League of Legends.

Ciekawość fanów zaspokajał Wyatt Cheng, który obecnie pracuje nad Diablo Immortal. Przyznał, że w czasie produkcji rozważano kilka różnych wariantów PvP. Planowano między innymi arenę z czterema kolumnami oraz asymetryczną rozgrywkę, podczas której jeden gracz miał się wcielić w potężnego bossa walczącego z czterema słabszymi osobami.

Wśród pomysłów na PvP przewinęły się również rozwiązania typowe dla gatunku MOBA – gracze ścieraliby się na mapie podzielonej na trzy drogi, wzdłuż których natrafić można było na wieżyczki i potwory. Cheng wspomniał, że podczas wewnętrznych testów tryb dawał frajdę tylko przy z góry narzuconych bohaterach. Wprowadzenie postaci wykreowanych przez graczy zaczynało już generować problemy. Pomysły te zostały więc porzucone ze względu na wyzwania projektowe, a także inne priorytety. Ostatecznie tryb PvP trafił do Diablo 3 dopiero po premierze, wraz z aktualizacją 1.0.7.

Jeśli jesteście zaciekawieni innymi aspektami produkcji Diablo 3, to możecie zajrzeć na wątek na Reddicie, gdzie zebrano wszystkie wpisy z odpowiedziami twórców.

  1. Diablo III 2.0 - poradnik do gry