Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 16 maja 2018, 14:58

autor: ElMundo

Valve szuka pracowników do zupełnie nowych gier

Studio Valve Software - twórcy takich gier jak Portal, Half-Life czy Left 4 Dead - rozpoczęło poszukiwania nowych pracowników, którzy zajmą się tworzeniem gier. Wiele wskazuje na to, że będą oni pracować nad nowymi, nieujawnionymi jeszcze tytułami.

Valve szuka pracowników do zupełnie nowych gier  - ilustracja #1

Valve uruchomiło nową, mocno odświeżoną stronę internetową, na której pojawiło się także mnóstwo ofert pracy, w większości powiązanych z tworzeniem gier. Niektóre z nich wskazują na to, że Gabe Newell i spółka rozpoczęli prace nad nieujawnionymi jeszcze tytułami.

Jedną z takich propozycji jest stanowisko projektanta poziomów, który byłby odpowiedzialny za "zbudowanie trójwymiarowego świata gry" oraz "stworzenie filmowych sekwencji w rozgrywce". Te dwa stwierdzenia z pewnością nie pasują do gry Artifact, która jest rasową karcianką projektowaną na bazie gry Dota 2, z kolei nad In The Valley of Gods - drugą z zapowiedzianych przez Valve produkcji – pracuje przejęte całkiem niedawno studio Campo Santo, czyli twórcy gry Firewatch.

Valve wytrwale szuka także scenarzystów, zarówno tych z doświadczeniem w branży gier wideo, jak i w działce filmowej czy telewizyjnej. To decyzja jak najbardziej zrozumiała, bowiem w ostatnich latach ze studia odeszlo kilka bardzo znanych nazwisk. Na początku maja 2017 roku szeregi Valve opuścił Chet Faliszek, czyli autor scenariuszy do obydwu części Left 4 Dead, z kolei w styczniu 2016 roku odszedł Marc Laidlaw, scenarzysta gier z serii Half-Life. Nie da się więc ukryć, że wsparcie w procesie projektowania nowych produkcji z pewnością się przyda.

Solidna porcja ofert pracy rzecz jasna wzmaga plotki na temat niezapowiedzianych jeszcze projektów Valve. Oczywiście wszyscy liczą na to, że po wielu latach doczekamy się zapowiedzi Half-Life 3, ale Gabe Newell i spółka nieraz potrafili nas zaskoczyć. Pozostaje więc czekać na oficjalne informacje – kto wie, może doczekamy się ich podczas nadchodzących targów E3 2018?

  1. Strona internetowa Valve
Valve szuka pracowników do zupełnie nowych gier  - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.