Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 8 maja 2018, 16:14

autor: Góral

Thanos trafił do Fortnite Battle Royale wraz z aktualizacją 4.1

Studio Epic Games opublikowało aktualizację 4.1 do gier Fortnite i Fortnite: Battle Royale. Wraz z nią pojawił się tymczasowy tryb Zderzenia Światów: Rękawica Nieskończoności z Thanosem z filmu Avengers: Infinity War.

Wczoraj informowaliśmy o interesującym wydarzeniu z Thanosem z filmu Avengers: Infinity War (Avengers: Wojna bez granic) w roli głównej. Postać ta miała pojawić się w grze Fortnite: Battle Royale i tak też się stało. Przy okazji studio Epic Games opublikowało aktualizację 4.1, wprowadzając parę nowości również w przypadku zwykłego Fortnite’a.

Kto ma rękawicę, ten rządzi! - Thanos trafił do Fortnite Battle Royale wraz z aktualizacją 4.1 - wiadomość - 2018-05-08
Kto ma rękawicę, ten rządzi!
Zderzenia Światów: Rękawica Nieskończoności w skrócie:
  • tymczasowe wydarzenie w grze Fortnite: Battle Royale;
  • pozwala wcielić się w Thanosa z filmu Avengers: Infinity War;
  • wraz z eventem pojawiła się aktualizacja 4.1.

Przegląd zmian zaczynamy od wspomnianego tymczasowego trybu nazwanego „Zderzenia Światów: Rękawica Nieskończoności”. Zabawa opiera się na tych samych zasadach, co normalnie, czyli na walce o przetrwanie. Różnicą jest tytułowa rękawica, która w początkowym etapie gry spada na mapę. Jeżeli uda się Wam ją zdobyć, zamienicie się w potężnego Thanosa, potrafiącego m.in. strzelać energią i wysoko skakać. Postać da się jednak pokonać. W takiej sytuacji rękawica spada na ziemię i czeka na kolejnego gracza.

W nowym trybie pojawiło się dodatkowo kilka zmian w mechanice, np. burza zadaje obrażenia wyższe o 5%, na mapie pojawiają się tylko rzadkie, epickie i legendarne bronie, a dodatkowo znacznie zwiększono szansę na pojawienie się skrzyń skarbów i amunicji.

Pozostałe nowinki związane są m.in. z burzą, której ostatni krąg ma większe szanse na zakończenie się w pobliżu skraju mapy. Od teraz można dołączać do drużyny, która jest w trakcie rozgrywki. Dodatkowo pojawiły się kolejne usprawnienia wydajności i wyeliminowano następną porcję błędów (m.in. lepsze działanie systemu powtórek, poprawiona kolizja stert opon i poprawne działanie Turbo-budowania).

Warto także wspomnieć o mobilnej wersji Fortnite: Battle Royale, w której tymczasowo wyłączono funkcję automatycznego biegu, gdyż pojawiły się „niezamierzone efekty”. Ponadto zoptymalizowano wykorzystanie pamięci urządzeń, dzięki czemu gra powinna się rzadziej wieszać.

LKM SAW „Piła”. - Thanos trafił do Fortnite Battle Royale wraz z aktualizacją 4.1 - wiadomość - 2018-05-08
LKM SAW „Piła”.

Z kolei tryb Ratowanie Świata, znajdujący się w podstawowej wersji Fortnite, doczekał się lżejszej wersji karabinu LKM SAW „Piła”, która jest dostępna w tygodniowej ofercie sklepu. Poza tym nie pojawiły się inne nowości, gdyż deweloperzy skupili się na wyeliminowaniu części znanych błędów, w tym tego uniemożliwiającego aktywację Postawy Cienia czy niemożności zmiany klasy rzadkości bohaterów podczas zabawy przy użyciu kontrolera.

Thanos trafił do Fortnite Battle Royale wraz z aktualizacją 4.1 - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.